X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
reforma edukacji

Kształcenie rzemieślnicze dostosowane do rynku pracy

Zakończyło się I Forum Szkół Rzemiosła z udziałem kierownictw ministerstw: Edukacji Narodowej, Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Inwestycji i Rozwoju. O kształceniu rzemieślniczym dostosowanym do rynku pracy mówiła w audycji Społeczny Punkt Widzenia przewodnicząca Wydziału Kształcenia Zawodowego Związku Rzemiosła Polskiego Jolanta Kosakowska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 edukacja reforma edukacji Ministerstwo Edukacji Narodowej

MEN: Wzrosła liczba etatów nauczycielskich

W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba nauczycieli wzrosła o 10 139 – poinformowała minister edukacji Anna Zalewska przedstawiając w ostatnich dniach dane z Systemu Informacji Oświatowej na rok szkolny 2017/2018. Z informacji wynika, że obecnie ich liczba wynosi 694 636. W Polskim Radiu 24 rozmowa z drem Rafałem Bodarskim, ekspertem ds. edukacji z Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Edukacji Narodowej szkoła nauczyciel reforma edukacji

Reforma edukacji. Nie ma masowych zwolnień nauczycieli

W ciągu roku liczba nauczycieli na etatach zwiększyła się o kilkanaście tysięcy – informuje "Dziennik Gazeta Prawna". To przeczyłoby powtarzanej teorii, że reforma edukacji doprowadziła do masowych zwolnień w szkołach. Jak w rzeczywistości wygląda sytuacja? Na ten temat mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Jaranowski, rzecznik Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  nauczyciel Związek Nauczycielstwa Polskiego reforma edukacji Ministerstwo Edukacji Narodowej Anna Zalewska

Coraz więcej nauczycieli pracuje na etatach

W ciągu roku liczba nauczycieli zatrudnionych na etatach zwiększyła się o kilkanaście tysięcy - informuje czwartkowy "Dziennik Gazeta Prawna". To przeczyłoby powtarzanej w środowisku teorii, że reforma edukacji doprowadzi do masowych zwolnień w szkołach - przyznaje autor artykułu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Edukacji Narodowej Anna Zalewska Sławomir Broniarz Związek Nauczycielstwa Polskiego reforma edukacji praca etat nauczyciel edukacja

Reforma szkolnictwa. "Powrót do sprawdzonych wzorców"

- 4-letnie liceum ma wiele przewag nad dotychczasowym systemem. Po reformie edukacji program nauczania może być bardziej linearny. 4-letnie liceum daje też m.in. więcej czasu na dodatkowe zainteresowania – mówił w audycji Szukając Dziury w Całym Piotr Zaremba z tygodnika W Sieci. Gość mówił także o reformie edukacji za rządów Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reforma edukacji edukacja Łukasz Warzecha gimnazjum reforma szkolnictwa liceum