Polskie Radio
Section05
reforma edukacji

Minister edukacji narodowej o szkolnictwie branżowym

– Naszym zadaniem jest wprowadzenie XXI wieku do szkół branżowych. Mam na myśli m.in. rewolucję technologiczno-informatyczną – powiedziała Anna Zalewska. Podczas trwającego XVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy minister edukacji narodowej, w rozmowie z Polskim Radiem 24, mówiła o zmianach, jakie czekają szkolnictwo branżowe.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Anna Zalewska edukacja reforma szkolnictwa reforma edukacji szkoła

Kształcenie rzemieślnicze dostosowane do rynku pracy

Zakończyło się I Forum Szkół Rzemiosła z udziałem kierownictw ministerstw: Edukacji Narodowej, Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Inwestycji i Rozwoju. O kształceniu rzemieślniczym dostosowanym do rynku pracy mówiła w audycji Społeczny Punkt Widzenia przewodnicząca Wydziału Kształcenia Zawodowego Związku Rzemiosła Polskiego Jolanta Kosakowska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 edukacja reforma edukacji Ministerstwo Edukacji Narodowej

MEN: Wzrosła liczba etatów nauczycielskich

W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba nauczycieli wzrosła o 10 139 – poinformowała minister edukacji Anna Zalewska przedstawiając w ostatnich dniach dane z Systemu Informacji Oświatowej na rok szkolny 2017/2018. Z informacji wynika, że obecnie ich liczba wynosi 694 636. W Polskim Radiu 24 rozmowa z drem Rafałem Bodarskim, ekspertem ds. edukacji z Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Edukacji Narodowej szkoła nauczyciel reforma edukacji

Reforma edukacji. Nie ma masowych zwolnień nauczycieli

W ciągu roku liczba nauczycieli na etatach zwiększyła się o kilkanaście tysięcy – informuje "Dziennik Gazeta Prawna". To przeczyłoby powtarzanej teorii, że reforma edukacji doprowadziła do masowych zwolnień w szkołach. Jak w rzeczywistości wygląda sytuacja? Na ten temat mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Jaranowski, rzecznik Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  nauczyciel Związek Nauczycielstwa Polskiego reforma edukacji Ministerstwo Edukacji Narodowej Anna Zalewska

Coraz więcej nauczycieli pracuje na etatach

W ciągu roku liczba nauczycieli zatrudnionych na etatach zwiększyła się o kilkanaście tysięcy - informuje czwartkowy "Dziennik Gazeta Prawna". To przeczyłoby powtarzanej w środowisku teorii, że reforma edukacji doprowadzi do masowych zwolnień w szkołach - przyznaje autor artykułu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Edukacji Narodowej Anna Zalewska Sławomir Broniarz Związek Nauczycielstwa Polskiego reforma edukacji praca etat nauczyciel edukacja

Reforma szkolnictwa. "Powrót do sprawdzonych wzorców"

- 4-letnie liceum ma wiele przewag nad dotychczasowym systemem. Po reformie edukacji program nauczania może być bardziej linearny. 4-letnie liceum daje też m.in. więcej czasu na dodatkowe zainteresowania – mówił w audycji Szukając Dziury w Całym Piotr Zaremba z tygodnika W Sieci. Gość mówił także o reformie edukacji za rządów Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reforma edukacji edukacja Łukasz Warzecha gimnazjum reforma szkolnictwa liceum