Polskie Radio
Section05
Polityka PR24

„To nie metamorfoza, wyznaję wartości republikańskie"

- Nie przeszedłem żadnej metamorfozy. Zawsze sytuowałem się na skrajnym konserwatywnym skrzydle Nowoczesnej – powiedział w audycji 24 Pytania były poseł Nowoczesnej, obecnie poseł partii Porozumienie Zbigniew Gryglas. W Polskim Radiu 24 mówił m.in. o powodach przejścia do nowej partii Jarosława Gowina i kandydatach na prezydenta Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  Nowoczesna Warszawa Sejm Jarosław Gowin Polityka PR24 POLSKA

"Wojsko zbyt późno pomogło po nawałnicy"

– Poszkodowani przez pierwsze trzy dni zostali bez pomocy – mówił w Rozmowie PR24 Michał Szczerba. Poseł Platformy Obywatelskiej na naszej antenie odniósł się m.in. do kwestii wojskowego wsparcia dla mieszkańców Pomorza, którzy ucierpieli w wyniku nawałnicy, która przeszła przez region w nocy z 11 na 12 sierpnia.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska MSWiA Mariusz Błaszczak kujawsko-pomorskie pomorskie nawałnica klęska żywiołowa Polityka PR24

Burzliwa dyskusja nad projektem o KRS

Sejmowa Komisja Sprawiedliwości zakończyła prace nad rządowym projektem dotyczącym zmian z Krajowej Radzie Sądownictwa. Przewiduje on m.in. powstanie w KRS dwóch izb oraz wygaszenie, po trzydziestu dniach od wejścia noweli w życie, kadencji jej piętnastu członków-sędziów. Ich następców wybrałby Sejm, a nie jak dziś - środowiska sędziowskie. O sytuacji sędziów mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Gomoła ze Stowarzyszenia Fair Play.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 krs sąd Marcin Warchoł Ministerstwo Sprawiedliwości Polityka PR24

Kazimierz Michał Ujazdowski o znaczeniu Polski w UE

- Jeśli Polska ma być rzeczywistym liderem regionu, to musi mieć zdolność do zawierania sojuszy z wiodącymi państwami europejskimi. Jeśli będzie pokłócona ze wszystkimi istotnymi graczami, to przywództwo regionalne nie będzie możliwe. Region oczekuje bowiem od lidera, że będzie miał lepsze, a nie gorsze, możliwości w Unii Europejskiej – powiedział w programie 24 Pytania Kazimierz Michał Ujazdowski, poseł niezależny, od 2014 deputowany do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Kazimierz Ujazdowski Europarlament grupa wyszehradzka Polityka PR24

Szczyt UE w Rzymie. "Nadal widoczny jest podział Wspólnoty"

Premier Beata Szydło przybyła w piątek po południu do Rzymu na szczyt UE, upamiętniający 60. rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich. Tuż przed wylotem do Włoch szefowa rządu oświadczyła, że pod przygotowaną z tej okazji deklaracją podpiszą się wszystkie 27 państw. O spotkaniu przywódców Wspólnoty mówili w Debacie Dnia Anita Gargas (TVP) i Wojciech Krzyżaniak (dziennikarz radiowy i prasowy).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska polityka Polityka PR24 Beata Szydło

"Mała szansa, by Saryusz-Wolski zastąpił Tuska"

Według brytyjskiego „Financial Times”, Prawo i Sprawiedliwość rozmawia z krajami UE na temat możliwości zastąpienia Donalda Tuska na stanowisku szefa Rady Europejskiej przez europosła Platformy Obywatelskiej, Jacka Saryusz-Wolskiego. – To mało prawdopodobne, by były polski premier został zastąpiony przez innego polityka – komentował w audycji Gorący Temat Paweł Lisicki, red. naczelny tygodnika „Do Rzeczy”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Brexit Donald Tusk PiS Unia Europejska Rada Europejska Polityka PR24