Polskie Radio
Section05
Polityka PR24

Marlena Maląg: wypłata 13. emerytury nie odbywa się kosztem niepełnosprawnych

- Środki są zabezpieczone. Emerytura+ będzie wypłacona w kwietniu. ZUS jest przygotowany do realizacji świadczeń - mówiła w Polskim Radiu 24 Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. - Wspieramy grupy wymagające pomocy. 13. emerytura będzie świadczeniem wypłacanym corocznie - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polityka PR24 Dorota Kania Marlena Maląg Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej 500+

Suski: Kamińskiego nienawidzi się za ściganie skorumpowanych polityków

- To jest tak, że ich ludzie mają być nietykalni, bo pewnie należą do tej "kasty" nadzwyczajnej, a kto się odważy podnieść rękę na nieuczciwych ludzi z tej "kasty", to jest do zniszczenia, i tyle - mówił w Polskim Radiu 24 o złożonym przez opozycję wniosku o wotum nieufności wobec Mariusza Kamińskiego Marek Suski, poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polityka PR24 Marek Suski Dorota Kania

Ekspert: Komisji Europejskiej nie zależy na eskalacji napięć

- Wizyta Viery Jourowej w Polsce to sygnał ze strony Komisji Europejskiej, że jest chęć nowego otwarcia, przełamania impasu w relacja Polska-instytucje unijne - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych. - Bardzo dużo będzie zależało od dialogu - dodała.
Zobacz więcej na temat:  Polityka PR24 Vera Jourova Komisja Europejska polityka sądownictwo POLSKA Polska w Unii Europejskiej

Intensyfikacja kampanii samorządowej. Kto zyska na ostatniej prostej wyborczego wyścigu?

Kampania przed wyborami samorządowymi zbliża się do mety. Kandydaci starają się wykorzystać niemal każda chwile i możliwość do tego, by przekonać wyborców, że to właśnie ich program jest najlepszy. O końcowych akcentach kampanii wyborczej mówili komentatorzy i publicyści.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka wybory samorządowe wybory samorządowe 2018 Warszawa Polityka PR24

Małgorzata Bonikowska: Trójmorze ma wyrównać dysproporcje

W poniedziałek w Rumunii rozpoczął się dwudniowy szczyt Inicjatywy Trójmorza, w którym uczestniczy prezydent Andrzej Duda. Spotkanie ma rozszerzyć współpracę 12 krajów UE w ramach tego projektu. Tę kwestię komentowała w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Trójmorze Unia Europejska Europa Andrzej Duda Rumunia Bukareszt Polityka PR24 Polska w Unii Europejskiej polityka

Posłanka PO: w innych warunkach do wyborów byśmy szli osobno

- W innych warunkach, w innej sytuacji, te osoby szłyby do wyborów osobno. Zdecydowałyby się na osobne kampanie wyborcze. Teraz postanowiły pójść razem. To nie jest moment, żeby dyskutować o kwestiach światopoglądowych - powiedziała w Polskim Radiu 24 posłanka Marta Golbik (PO) o przyczynach powstania Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  koalicja obywatelska Polityka PR24 polityka Platforma Obywatelska wybory samorządowe 2018