Polskie Radio
Section05
rekonstrukcja rządu

"Nie jest tam, by odgrywać drugoplanową rolę". Prof. Ryba o obecności w rządzie Jarosława Kaczyńskiego

- Nikt nigdy nie twierdził, że Jarosław Kaczyński nie miał wpływu na pewne decyzje. Na pewno będzie miał teraz w rządzie jeszcze większą wiedzę, co w jego intencji ma niwelować ewentualne zagrożenie - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba, historyk z KUL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rekonstrukcja rządu zjednoczona prawica Jarosław Kaczyński polityka Prawo i Sprawiedliwość rząd Rząd RP Michał Rachoń Polskie Radio 24

"Jego autorytet jest niepodważalny". Wojciech Biedroń o Jarosławie Kaczyńskim

- Dobrze, że do rządu wchodzi Jarosław Kaczyński, jego autorytet jest niepodważalny. Uspokoi wezbrane fale na linii premier Mateusz Morawiecki - minister Zbigniew Ziobro - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Wojciech Biedroń ("Sieci"). Gośćmi byli również politolog Paweł Krulikowski i Jakub Majmurek ("Krytyka polityczna").
Zobacz więcej na temat:  rekonstrukcja rządu rząd Mateusza Morawieckiego Rząd RP Jarosław Kaczyński polityka POLSKA

Gowin: moim zadaniem jest ochrona bezpiecznych miejsc pracy dla Polaków

- Jako wicepremier zrobię wszystko, żeby nie było niczyjego dyktatu - ani związków zawodowych, ani pracowników. Moim zadaniem jako ministra rozwoju i pracy jest ochrona bezpiecznych miejsc pracy dla Polaków - mówił w TVN24 szef resortu rozwoju, pracy i technologii, wicepremier Jarosław Gowin.
Zobacz więcej na temat:  rząd Mateusza Morawieckiego Rząd RP rekonstrukcja rządu Jarosław Gowin Ministerstwo Rozwoju polityka POLSKA

"Ważny krok ku temu, żeby rząd działał sprawnie". Kuźmiuk o zaprzysiężeniu nowego gabinetu

- Do rządu wchodzi szef największego ugrupowania Zjednoczonej Prawicy. To niewątpliwie ważny krok ku temu, żeby rząd działał sprawnie - mówił w Programie 1 Polskiego Radia europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. Gościem audycji był również Mirosław Suchoń (KO).
Zobacz więcej na temat:  rząd Mateusza Morawieckiego Rząd RP rekonstrukcja rządu polityka zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość Zbigniew Kuźmiuk Michał Rachoń POLSKA

"Pragmatyzm i ideowość w jednym miejscu". Prof. Kik o rządzie Mateusza Morawieckiego

- Zasadniczym sporem w koalicji rządzącej były ambicje indywidualne niektórych przywódców. Jarosław Kaczyński jest gwarantem, że te ambicje nie będą mogły rozwijać się w newralgicznym punkcie władzy. Prezes partii rządzącej jest w rządzie u boku premiera. Czy to się sprawdzi? To jest nowy pomysł, że pragmatyzm i ideowość znajdują się w jednym miejscu - mówił na antenie Polskiego Radia 24 politolog, prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  rekonstrukcja rządu rząd Mateusza Morawieckiego Rząd RP

Zaprzysiężenie rządu bez Przemysława Czarnka. Paweł Mucha: przestrzegamy wszystkich obostrzeń

- Zaprzysiężenie rządu będzie wyglądało tak, jak określa to procedura konstytucyjna, natomiast, jeżeli chodzi o kwestie personalne, to nastąpiła zmiana, co do osoby ministra Czarnka - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Paweł Mucha rekonstrukcja rządu prezydent Andrzej Duda zjednoczona prawica

Politolog: Czarnek dał się poznać jako polityczny fighter

- Przemysław Czarnek dał się poznać jako polityczny fighter w ideologicznym sporze, który toczy Polskę. Rodzi się więc pytanie, czy będzie umiał porozumieć się z tymi rektorami i naukowcami, którzy nie podzielają jego światopoglądu - mówił dr Bartosz Rydliński, politolog z UKSW, komentując zapowiedzianą nominację posła PiS na stanowisko ministra edukacji i nauki.
Zobacz więcej na temat:  LGBT Przemysław Czarnek rekonstrukcja rządu koronawirus Rząd RP rząd Mateusza Morawieckiego

Zaprzysiężenie rządu bez Przemysława Czarnka. Gac: jego wypowiedzi często są nadinterpretowane

- Nie jest tajemnicą, jakie poglądy ma Przemysław Czarnek, ale nie jestem do niego sceptycznie nastawiony. Opozycja stara się w niego uderzać, ale jego wypowiedzi często są nadinterpretowane, albo zmanipulowane - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Karol Gac (DoRzeczy.pl). Gościem był również Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna").
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek koronawirus Rząd RP rekonstrukcja rządu rząd Mateusza Morawieckiego Andrzej Duda

Dr Sergiusz Trzeciak: każdemu powinno zależeć na sprawnym wykonywaniu przez rząd obowiązków

- Koronawirus dotyka także instytucje państwa, a zatem ma przełożenie na funkcjonowanie każdego z nas w bezpośredni lub pośredni sposób. Każdemu obywatelowi powinno zatem zależeć na sprawnym wykonywaniu obowiązków przez rząd - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Sergiusz Trzeciak, ekspert ds. komunikacji strategicznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rząd rekonstrukcja rządu zjednoczona prawica Rząd RP koronawirus COVID-19 pandemia społeczeństwo

"Żałosne i bardzo smutne". Doradca prezydenta o krytycznych wypowiedziach opozycji nt. Przemysława Czarnka

- W ostatnich dniach jest bardzo duży hejt wobec prof. Przemysława Czarnka. To bardzo żałosne i smutne, że w stosunku do człowieka, który nie miał jeszcze możliwości być ministrem połączonych resortów nauki i edukacji wysuwa się tak bardzo przykre i mocne oskarżenia - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek, doradca prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek polityka Rząd RP Prawo i Sprawiedliwość rząd rekonstrukcja rządu zjednoczona prawica Paweł Sałek Antoni Trzmiel Polskie Radio 24