X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
rocznica PW1944 pr24

Zmarła Hanna Szczepanowska. "Dawała niezwykłą energię"

W Powstaniu Warszawskim Hanna Szczepanowska była łączniczką w zgrupowaniu Mieczysława Niedzielskiego "Żywiciela" na Żoliborzu. Miała 88 lat. Odnawianie ducha narodu polskiego to moja misja i służba - mówiła.  O śmierci Szczepanowskiej poinformował Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Na początku sierpnia pani Hanna udzieliła wywiadu Polskiemu Radiu 24. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Powstanie Warszawskie historia Polski Warszawa II wojna światowa POLSKA

Kalendarium Powstania Warszawskiego: dzień kapitulacji

Heroiczna walka o Warszawę doczekała się dokumentalnego wydawnictwa innego niż wszystkie. Autorami Powstańczego Kalendarium są Edyta Poźniak i Witold Banach, którzy we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego stworzyli 66 niepowtarzalnych, dwuminutowych audycji. Będziemy je emitować w PR24 codziennie o godz. 9:06.
Zobacz więcej na temat:  Powstanie Warszawskie Warszawa historia warszawy II wojna światowa historia Polski Edyta Poźniak Witold Banach Muzeum Powstania Warszawskiego

"Węgrzy byli neutralni podczas Powstania Warszawskiego"

Kiedy 1 sierpnia 1944 r. w Warszawie rozpoczęły się walki polskiej armii podziemnej z Niemcami, wobec braku innych wojsk, Niemcy próbowali zrobić kordon wokół Warszawy z wojsk węgierskich, by odgrodzić powstańczą Warszawę od partyzantów stacjonujących w kompleksach leśnych wokół polskiej stolicy. O stanowisku Węgier wobec Powstania Warszawskiego mówił w Polskim Radiu 24 Akoś Engelmayer, były ambasador Węgier w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Powstanie Warszawskie II wojna światowa Węgry

"Pamięć o Powstaniu powinna być zadumą"

Pierwsze dni sierpnia upłynęły pod znakiem rocznicowych uroczystości, upamiętniających wybuch Powstania Warszawskiego. Do wydarzeń sprzed 73 lat nawiązali również kibice Legii Warszawa, którzy przed meczem kwalifikacji Ligi Mistrzów z FK Astana pokazali transparent, uznany przez niektóre środowiska za kontrowersyjny. W Podsumowaniu Tygodnia komentarz Joanny Miziołek z „Wprost” i Romana Mańki z Fundacji FIBRE.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Powstanie Warszawskie polityka historyczna liga mistrzów Legia Warszawa uefa kibice Warszawa

"Do spuścizny AK nawiązują Wojska Obrony Terytorialne"

Gościem Cafe Armii był gen. Wiesław Kukuła. Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej w Polskim Radiu 24 mówił – w kontekście niedawnej, 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – o tym, w jaki sposób spuścizna Armii Krajowej jest obecna w dzisiejszym wojsku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Janusz Kukuła Wojska Obrony Terytorialnej wojsko Armia Krajowa Powstanie Warszawskie historia Polski II wojna światowa Wiesław Kukuła

Wystawa w PWPW: „Niemieccy kaci - polskie ofiary”

2 sierpnia 1944 roku Powstańcy Warszawscy odbili z rąk Niemców redutę z gmachem Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Z okazji rocznicy tego wydarzenia utworzono wokół PWPW wystawę ukazującą jak wyglądało miasto i jego mieszkańcy podczas Powstania Warszawskiego. Ekspozycja będzie dostępna do końca października. O Powstaniu Warszawskim i wystawie „Niemieccy kaci - polskie ofiary” mówił w Polskim Radiu 24 prezes zarządu PWPW Piotr Woyciechowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Powstanie Warszawskie historia Polski Warszawa II wojna światowa