X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
polityka historyczna

Ruszył X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci

- Powstanie w ostatnich latach nowych instytucji historycznych było konieczne - podkreślali uczestnicy debaty "Polska polityka historyczna" podczas Festiwalu Filmowego "Niepokorni Niezłomni Wyklęci". W dyskusji w Teatrze Muzycznym w Gdyni wzięli udział między innymi szefowie muzeów, które - jak zaznaczano - powstały dzięki decyzjom politycznym i wsparciu państwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka historyczna Żołnierze Wyklęci

Dlaczego sprawcy Holokaustu mają lepszy wizerunek od Polski?

- Polacy się zastanawiają, dlaczego kraj, który był najeźdźcą i sprawcą Holokaustu może mieć lepszy wizerunek niż Polska – pierwsza ofiara Niemiec. Odpowiadam na to paradoksem: polityka historyczna najbardziej skuteczna to taka, która nie jawi się jako polityka historyczna – mówił na antenie Polskiego Radia 24 socjolog dr Michał Łuczewski.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA polityka historyczna Niemcy II wojna światowa

Zmiany w ustawie o IPN. "Przepis karny nie był kluczowy"

Do Sejmu wpłynął projekt zmian w ustawie o Instytucie Pamięci Narodowej. Rząd chce wycofać się z przepisów karnych, które znajdują się w dokumencie. – Należy to odbierać jako racjonalne działanie, które ma wyciszyć szum wokół ustawy o IPN – powiedział w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Sebastian Kaleta, prawnik, wiceszef komisji weryfikacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Weryfikacyjna Sebastian Kaleta Instytut Pamięci Narodowej Izrael Polityka zagraniczna Polski polityka historyczna

"Są nierozwiązane zaszłości historyczne z Niemcami"

– To ważna wizyta (…). To nie jest oczywiste, że prezydent Niemiec przejeżdża do Polski w ramach uroczystości związanych ze stuleciem Niepodległości. Mamy wciąż nierozwiązane zaszłości historyczne – powiedział w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Zbigniew Gryglas z Porozumienia. W Polsce z dwudniową wizytą przebywa Frank-Walter Steinmeier.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Gryglas Polskie Radio 24 Frank-Walter Steinmeier Andrzej Duda relacje polsko-niemieckie Niemcy polityka historyczna Nord Stream 2

"Warszawa i Kijów powinny myśleć o formach współpracy"

Polska i Ukraina powinny zastanowić się nad formami współpracy mimo sporu historycznego między nimi, nasilając między innymi relacje w dziedzinie obrony - powiedział w piątek PAP wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Polityk złożył dwudniową wizytę na Ukrainie jako współprzewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Polska-Ukraina.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Ryszard Terlecki dyplomacja polityka historyczna

"Polska ma dużo do zrobienia na polu lobbingowym”

Kilka dni temu na okładce „Washington Times” pojawiła się swastyka na tle polskiej flagi i godła polskiego. Z kolei w internecie pojawił się film jednej z fundacji, którego bohaterowie mówią o „polskim Holokauście”. O tym, czy Polska może wytoczyć proces pismu „Washington Times”, mówił w audycji Jakim Prawem mecenas Bartosz Grohman.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Izrael Holokaust USA II wojna światowa polityka historyczna