X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
schronisko dla zwierząt

Gra Petsbury, zostań dyrektorem wirtualnego schroniska

Jesteś miłośnikiem zwierząt i marzy ci się niesienie im pomocy?  Martwi cię los bezdomnych psów i kotów? Zastanawiałeś się nad wolontariatem w schronisku? Mobilna gra Petsbury pozwoli na niesienie pomocy zwierzakom, zarówno wirtualnym, jak i tym prawdziwym. O produkcji, która ma uczulać na problemy bezdomnych czworonogów, opowiedzieli przedstawiciele studia Garmory - Kamila Zich i Jakub Badera.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 gry komputerowe aplikacje mobilne nowe technologie schronisko dla zwierząt

„Żadne zwierzę nie jest dobrym pomysłem na prezent”

„Psiego najlepszego. Był sobie pies na święta” to najnowsza powieść W. Bruce Cameron - autora książki „Był sobie pies”, która spędziła ponad 52 tygodnie na liście bestsellerów „New York Timesa” i podbiła serca milionów czytelników na całym świecie. Agnieszka Kańska od ponad 6 lat jest wolontariuszką w warszawskim Schronisku na Paluchu. Ma za sobą tysiące rozmów z potencjalnymi adoptującymi i kilkaset czworonogów wydanych do adopcji. O książkach Bruce’a Camerona i adopcji zwierząt mówiła w audycji Warto czytać Agnieszka Kańska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 książki pies schronisko dla zwierząt zwierzęta zwierzęta domowe

Nagroda dla fundacji pomagającej niewidomym kotom

 „Serce dla zwierząt” to coroczna nagroda przyznawana osobom i organizacjom, które bez rozgłosu pomagają zwierzętom. W tym roku nagroda trafiła do fundacji Ja Pacze Sercem, zajmującej się ratowaniem niedowidzących i niewidomych kotów. O wyróżnieniu, laureatach i o tym, że warto zwierzakom pomagać w Polskim Radiu 24 mówiła Paulina Król z portalu psy.pl.
Zobacz więcej na temat:  zwierzęta wolontariat schronisko dla zwierząt prawa zwierząt

Kobieta, która dzieli się wszystkim, co posiada

- Uważam, że człowiek musi podzielić się życiem, tym wszystkim, co dostał od Boga. Musi dać innym żyć, żeby sam żył. Muszę to robić, żebym mogła w jakiś sposób czuć się dobrym człowiekiem – tak w "Godzinie Prawdy" opowiadała artystka, opiekunka psów pani Bożena Wahl.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Michał Olszański schronisko dla zwierząt PSY artysta Kabaret Starszych Panów Kalina Jędrusik dobroczynność STYL ŻYCIA

Wolontariusze niosą pomoc zwierzętom

W pierwszy dzień wiosny zainaugurowano ogólnopolską akcję Frontmani dla Schronisk. Akcja ma zwrócić uwagę na konieczność stałej ochrony zdrowia zwierząt oraz rolę mądrego wolontariatu na rzecz schronisk. Do akcji dołączyli się już m.in Marcin Dorociński. O programie mówili w Polskim Radiu 24 Cezary Wyszyński (Fundacja VIVA!) i wolontariusze akcji Joanna Radomska oraz Witold Żyła.
Zobacz więcej na temat:  zwierzęta pomoc koty schronisko dla zwierząt

"Zwierzę to nie jest telefon czy gra PlayStation"

Psy, koty, papugi i świnki morskie - i takie prezenty można każdego roku odszukać pod choinka. Dość często kupowane pod wpływem impulsu czeka potem marny los. Gdy opadnie euforia, zaczynają się kłopoty z pupilem. Część z nich trafia potem do schroniska. Na problem zwracał uwagę w Polskim Radiu 24 Tomasz Justyniarski, aktywista działający na rzecz praw zwierząt.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 zwierzęta prezenty schronisko dla zwierząt prawa zwierząt