X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
umowa zlecenie a ubezpieczenie

Minister pracy komentuje pomysł Ewy Kopacz

Premier Ewa Kopacz zapowiedziała we wtorek, że częścią programu PO będzie propozycja dopłat dla pracowników zatrudnionych na umowę o pracę na najniższych stawkach. Rolą państwa jest, by temu, kto mało zarabia, dopłacić tyle, by mógł godnie żyć - mówiła. Dzisiaj minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz stwierdził, że są różne sposoby wzrostu wynagrodzeń.
Zobacz więcej na temat:  praca umowa o dzieło umowa zlecenie umowa zlecenie a ubezpieczenie wybory parlamentarne 2015 zatrudnienie

Zamiast oskładkowanych umów-zleceń, lepszy kontrakt o pracę

Gdy parlamentarzyści zajmują się oskładkowaniem umów-zleceń, eksperci proponują: rozwiążmy problem tzw. umów śmieciowych wprowadzając jeden kontrakt o pracę. Dzięki temu osoby zatrudnione dotychczas na podstawie umów cywilnoprawnych będą miały opłacane składki. Firmy zaś zachowałyby przez pierwsze lata elastyczność, bo kontrakt zakłada wzrost ochrony zatrudnienia wraz z rosnącym stażem.
Zobacz więcej na temat:  NBP pracownik umowa o dzieło umowa zlecenie umowa zlecenie a ubezpieczenie zus składki

Oskładkowanie umów zlecenia zamiast stawek godzinowych

We wrześniu pracodawcy zgłosili do urzędów pracy 115 tys. ofert – to najlepszy wynik od roku 2001, czyli od kiedy resort pracy prowadzi statystyki. Wrzesień był też ósmym z rzędu miesiącem spadku bezrobocia w tym roku. Według szacunków ministerstwa stopa bezrobocia wyniosła wtedy w Polsce 11,5 proc. Biorąc pod uwagę dane statystyczne – mamy sukces, ale problemy funkcjonowania rynku pracy nie zniknęły.
Zobacz więcej na temat:  bezrobocie NBP płaca minimalna pracownik umowa o dzieło umowa zlecenie umowa zlecenie a ubezpieczenie zatrudnienie