Polskie Radio
Section05
Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Komputery i muzyka to ich świat. Reportaż "Nasz dom" [POSŁUCHAJ]

Marcin jest programistą, Agata od lat zajmuje się środkami unijnymi. Mają 3 synów. Dżojstiki, komputery to ich świat, ale jest jeszcze muzyka. Marcin grał na gitarze klasycznej, Agata gra na pianinie, synowie też. Od dziecka uczą się muzyki. Jakiej przyszłości chcą dla swoich synów i co jest dla nich w edukacji najważniejsze. Zapraszamy do wysłuchania reportażu Urszuli Żółtowskiej pt. "Nasz dom". 
Zobacz więcej na temat:  reportaż młodzież rodzice Urszula Żółtowska-Tomaszewska szkoła reportaż w Jedynce pr poleca

Komputery i muzyka to ich świat. "Nasz dom" - reportaż Urszuli Żółtowskiej

Marcin jest programistą, Agata od lat zajmuje się środkami unijnymi. Mają 3 synów. Dżojstiki, komputery to ich świat, ale jest jeszcze muzyka. Marcin grał na gitarze klasycznej, Agata gra na pianinie, synowie też. Od dziecka uczą się muzyki. Jakiej przyszłości chcą dla swoich synów i co jest dla nich w edukacji najważniejsze. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż młodzież rodzice Urszula Żółtowska-Tomaszewska szkoła

Niezwykły życiorys Juliusza Kuleszy. Reportaż "Warto być przyzwoitym" [POSŁUCHAJ]

Juliusz Kulesza ps. Julek napisał kilka książek - wszystkie o Powstaniu Warszawskim. Ma 95 lat, właśnie wydał kolejną i został Warszawiakiem Roku 2023. O jego niezwykłym życiorysie opowiada reportaż Urszuli Żółtowskiej pt. "Warto być przyzwoitym". 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Urszula Żółtowska-Tomaszewska Powstanie Warszawskie reportaż w Jedynce pr poleca Muzeum Powstania Warszawskiego

Z Los Angeles na wyspę Catalina, Reportaż "Spokojnej wody" [POSŁUCHAJ]

"Spokojnej wody" – tego zawsze życzy się pływakom, a ta przeprawa była wyjątkowa: Aleksandra Kabelis popłynęła na wyspę Catalina, a Piotr Biankowski pokonał tę samą trasę w przeciwnym kierunku, do Los Angeles. Przepłynięcie odcinka o długości 34 kilometrów zajęło każdemu z nich 12-14 godzin. Do swoich celów dotarli w towarzystwie ryb latających, delfinów i rekinów.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Urszula Żółtowska-Tomaszewska woda dobroczynność pr poleca

Z Los Angeles na wyspę Catalina. "Spokojnej wody" - reportaż Urszuli Żółtowskiej

Ta próba przejdzie do historii. Kanał Catalina jest uważany za jedną z trzech najbardziej wymagających przepraw długodystansowych na świecie, obok Kanału La Manche i Przejścia Cooka. Zimna woda (latem do 12 stopni Celsjusza), silne prądy, a także obecność wielorybów, delfinów i rekinów sprawiają, że przeprawa przez Kanał Catalina stanowi duże wyzwanie fizyczne i psychiczne.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Podróż z braćmi i siostrami. Reportaż "Rekolekcje w drodze" Urszuli Żółtowskiej [POSŁUCHAJ]

Chodzą na pielgrzymki od lat. Całe rodziny. Mówią, że są to rekolekcje w drodze. Wielu z nich idzie z prośbami i intencjami na Jasną Górę. Czego doświadczają w drodze? Czego szukają na pielgrzymkowym szlaku? Co ich motywuje do pielgrzymki i jak uczestnictwo wpływa na ich życie?
Zobacz więcej na temat:  Urszula Żółtowska-Tomaszewska reportaż reportaż w Jedynce pielgrzymka pr poleca

"Dziś idę walczyć, mamo" - reportaż Urszuli Żółtowskiej

Józef Andrzej Szczepański, ps. "Ziutek", to powstaniec warszawski, żołnierz batalionu "Parasol" Armii Krajowej. Był harcerzem 17 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej przed 1939 i w okresie konspiracji. Gdy wybuchło powstanie warszawskie, był dowódcą drużyny w "Parasolu". Uczestniczył w walkach na Woli w rejonie ul. Wolskiej, Żytniej i cmentarzy wolskich. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Urszula Żółtowska-Tomaszewska Powstanie Warszawskie