Polskie Radio
Section05
wielkopolskie

Wielkopolskie: pijany właściciel konia odpowie za spowodowanie wypadku drogowego

- Do 12 lat więzienia grozi mieszkańcowi Pogorzeli (woj. wielkopolskie), który w sobotę wieczorem pijany jechał na koniu. Zwierzę dwa razy zrzuciło jeźdźca, po czym spłoszone zderzyło się z motocyklistką, a następnie z autem osobowym - dwie osoby zostały ranne. Mężczyzna był wcześniej karany za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wypadek alkohol wielkopolskie regiony

Jaśkowiak: w PO jest za mało ideowości, a za dużo ego. Nie ma patrzenia przez pryzmat dobra państwa

Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, zarzuca kolegom z Platformy Obywatelskiej brak aktywności i życie wspomnieniami, a grupę poznańskich partyjnych działaczy nazywa ZBoWiD-em. W rozmowie z "Głosem Wielkopolski" oświadcza, że po zakończeniu swojej obecnej kadencji w poznańskim ratuszu może odejść z polityki. - Słabością PO są ludzie, których wystawiamy - mówi wprost. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony wielkopolskie polityka Jacek Jaśkowiak

CBŚP rozbiło rodzinną grupę sutenerską. Zatrzymano matkę, jej dwie córki i wnuki

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji na polecenie prokuratury zatrzymali siedem osób, w tym matkę, jej dwie córki i dwoje dwudziestoparoletnich wnucząt podejrzanych o czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania nierządu innych i uczynienie sobie z tego stałego źródła dochodu - przekazały PAP Prokuratura Krajowa i CBŚP.
Zobacz więcej na temat:  CBŚP służby i bezpieczeństwo prostytucja przestępczość Poznań Gniezno wielkopolskie prokuratura zatrzymanie areszt POLSKA