Polskie Radio
Section05
Grzegorz Puda

Europoseł PiS zapowiada "nowy etap" funkcjonowania rządu. Zdradził, kto obejmie resort rolnictwa

- Henryk Kowalczyk jest dobrym kandydatem na ministra rolnictwa. Był ministrem środowiska, zna problemy ludzi wsi - oświadczył Bogdan Rzońca na antenie Polskiego Radia 24. Na uwagę, że brzmi to jak potwierdzenie, że poseł PiS obejmie ten resort, polityk odparł: "Tak, słyszałem o tym i mogę powiedzieć, że Henryk Kowalczyk będzie ministrem rolnictwa, a Grzegorz Puda obejmie ważne stanowisko".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Świątek rolnictwo POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość rząd rekonstrukcja rządu Grzegorz Puda Henryk Kowalczyk

POLSKI ŁAD Puda o Polskim Ładzie dla rolnictwa: konkurencja dla zagranicznych towarzystw ubezpieczeniowych

Nowy system ubezpieczeń upraw, bezpłatna przestrzeń targowa w mieście, przejście na emeryturę bez konieczności zbywania gospodarstwa czy zwiększenie środków na walkę z ASF - to niektóre propozycje Prawa i Sprawiedliwości skierowanie do rolników. Jak mówi Informacyjnej Agencji Radiowej minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda, na realizację wielu z nich adresaci programu nie będą musieli długo czekać.
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo Polski Ład POLSKA Grzegorz Puda polityka

Konwencja PiS w Przysusze. Przedstawiono nowe propozycje programowe dla polskiej wsi i rolników

Zakończyła się konwencja PiS poświęcona sprawom polskiej wsi i rolnictwa. Przedstawiony podczas niej program bazuje na Polskim Ładzie. Jednym z tematów, które były poruszane podczas wydarzenia, jest kwestia dopłat dla rolników.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA konwencja PiS Prawo i Sprawiedliwość rolnictwo wieś Polski Ład Radosław Fogiel Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki Grzegorz Puda polityka

Grzegorz Puda: rolnicy, którzy poniosą straty przez stan wyjątkowy, otrzymają wsparcie państwa

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda zapowiedział, że rolnicy którzy poniosą straty wskutek wprowadzenia stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią mogą liczyć na odszkodowania. Podkreślił, że przepisy o stanie wyjątkowym zostały wprowadzone, by skuteczniej chronić polską granicę przed napływem nielegalnych migrantów.
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo GOSPODARKA POLSKA stan nadzwyczajny Grzegorz Puda

"Rolnicy będą mogli liczyć na wsparcie państwa". Grzegorz Puda o ew. konsekwencjach stanu wyjątkowego

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda zapowiedział, że rolnicy którzy poniosą straty wskutek wprowadzenia stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią mogą liczyć na odszkodowania. Podkreślił, że przepisy o stanie wyjątkowym zostały wprowadzone, by skuteczniej chronić polską granicę przed napływem nielegalnych migrantów.
Zobacz więcej na temat:  Sejm POLSKA społeczeństwo rolnictwo Grzegorz Puda rolnicy stan nadzwyczajny

Grzegorz Puda o protestach AgroUnii: mają charakter polityczny i ich celem jest budowanie partii

- Działania AgroUnii mają charakter polityczny i jednym z ich celów jest budowanie partii politycznej. Zaraz po ogłoszeniu naszego programu wsparcia rolników lider Agro Unii stwierdził, że te pieniądze nie są im potrzebne i ich nie potrzebuje - powiedział w Polskim Radiu 24 Grzegorz Puda, minister rolnictwa i rozwoju wsi.
Zobacz więcej na temat:  ASF rolnictwo Grzegorz Puda Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi pieniądze Polski Ład POLSKA polityka Polskie Radio 24

POLSKIE RADIO 24 Polski Ład dla rolników. Grzegorz Puda: chcemy wspierać małe i średnie gospodarstwa

- Ustawa o rodzinnych gospodarstwach rolnych to przede wszystkim zmiana podejścia do systemu finansowania i do tego, w jaki sposób traktowane są gospodarstwa - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Puda, minister rolnictwa i rozwoju wsi.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo polityka Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński zjednoczona prawica rolnictwo Polski Ład Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda Dorota Kania

Jarosław Kaczyński: nie będzie silnej, zamożnej Polski bez dostatniej polskiej wsi

W sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie na Podkarpaciu spotkali się uczestnicy Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodzin Rolników. Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki skierowali do uczestników listy, a szef resortu rolnictwa przybliżył projekt ustawy o rodzinnych gospodarstwach rolnych i zapowiedział, że zostanie on niedługo zaprezentowany.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka rolnictwo Jarosław Kaczyński wieś Mateusz Morawiecki Grzegorz Puda