Polskie Radio
Section05
Grzegorz Puda

PR24 Blokada środków z KPO. Puda: to decyzja polityczna, sam Tusk to przyznał

Blokada środków z KPO "to decyzja polityczna" - podkreślił w Polskim Radiu 24 minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda. - Sam Donald Tusk to ostatnio przyznał. Powiedział, że następnego dnia po wygranych wyborach pojedzie do Brukseli i to odblokuje - przypomniał minister.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Grzegorz Puda fundusze unijne ŚWIAT Europa Unia Europejska Krajowy Plan Odbudowy

Polska otrzyma z UE ponad 4 mld zł na inwestycje transportowe. Minister Puda: ogromny sukces

- Polska otrzyma ponad 4 mld zł na inwestycje transportowe w ramach instrumentu finansowego Łącząc Europę (CEF) - powiedział minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda. Komitet Koordynacyjny CEF Transport zatwierdził rekomendację Komisji Europejskiej dotyczącą przyznania dofinansowania.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polska w Unii Europejskiej fundusze unijne Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda transport logistyka inwestycje

Równomierny rozwój kraju i wzrost konkurencyjności regionów. Minister Puda o celach rządu

Minister funduszy i polityki regionalnej powiedział, że celem rządu jest równomierny rozwój kraju i wzrost konkurencyjności regionów oraz wzmacnianie kompetencji administracji samorządowej. Grzegorz Puda zachęcał samorządowców do korzystania z dostępnych środków pochodzących zarówno z budżetu państwa, jak i Unii Europejskiej podczas uroczystej gali w Marcinkowicach, podsumowującej aktywność Gmin Subregionu Sądeckiego w 2022 r.
Zobacz więcej na temat:  gospodarka polska Grzegorz Puda pieniądze rozwój POLSKA polityka

Zabytek.pl. Fundusze Europejskie wspierają program Polska Cyfrowa

Wybierając się na wycieczkę czy spacer, warto najpierw odwiedzić portal zabytek.pl. Tam można odkryć, że nawet dobrze znana okolica potrafi skrywać niezwykłe sekrety. - To jedyny tego typu portal w Europie. Podobnego miejsca, w którym jest tyle informacji i danych o zabytkach w danym kraju, generalnie nie ma - mówi dr hab. Katarzyna Zalasińska, dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo turystyka Grzegorz Puda Karolina Rożej fundusze europejskie zabytki

Fundusze Europejskie w Polsce. Pomagają chronić zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt

W Polsce żyje nawet 57 tys. różnych gatunków zwierząt. Fundusze Europejskie pomagają chronić m.in. te zagrożone wyginięciem. - Najbardziej znane gatunki, które udało się objąć ochroną czy monitoringiem, to żubry i rysie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej.
Zobacz więcej na temat:  fundusze europejskie środowisko infrastruktura Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda Izabela Kostyszyn

Dwóch niemieckich europosłów odpowiada za blokowanie funduszy dla Polski? Puda: w kuluarach mówi się o tym wprost

"Nie jest tajemnicą, że blokowanie funduszy unijnych dla Polski pod pretekstem praworządności jest wymuszane na Komisji Europejskiej przez niemieckich europosłów. Mimo to prowadzimy normalny dialog z KE, licząc na praworządność w jej szeregach" - podkreślił szef MFiPR Grzegorz Puda.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Grzegorz Puda Komisja Europejska Krajowy Plan Odbudowy POLSKA polityka Niemcy Polska w Unii Europejskiej

Grzegorz Puda: Polska jest najlepiej postrzeganym krajem w Europie Środkowej, wyznaczamy trendy

Za rządu PiS PKB jest bardzo wysoki, a sytuacja Polski na tle innych krajów UE jest bardzo dobra - stwierdził w Katowicach minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorza Puda podczas spotkania w ramach trasy programowej. Jak akcentował, Polska jest najlepiej postrzeganym krajem w Europie Środkowej, który bardzo dobrze poradził sobie z ostatnimi dużymi wyzwaniami; stała się też wiodącym krajem, jeżeli chodzi o wyznaczanie trendów w krajach natowskich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Grzegorz Puda pkb Prawo i Sprawiedliwość regiony śląskie

Fundusze Europejskie dla bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów

Bezpieczne trasy szybkiego ruchu, ale i drogi lokalne. Takie inwestycje są możliwe dzięki programowi "Infrastruktura i środowisko na lata 2014-2020". - Jednym z naszych priorytetów jest domknięcie najważniejszych ciągów autostrad i dróg ekspresowych, a także obwodnic - mówi Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej. 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Karolina Rożej innowacje Grzegorz Puda Patryk Michalski bezpieczeństwo

Ustawa wiatrakowa. Minister Puda liczy na szybkie przegłosowanie jej przez parlament

- Chcemy, by pierwsze pieniądze z Unii Europejskiej dotyczące KPO trafiły do Polski jak najszybciej, byśmy mogli złożyć pierwszy wniosek o płatność - powiedział szef MFiPR Grzegorz Puda. Jak dodał, ma nadzieję, że ustawa wiatrakowa zostanie przegłosowana przez parlament jak najszybciej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA legislacja parlament w Polsce ustawa Krajowy Plan Odbudowy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda POLSKA inwestycje fundusze unijne bezpieczeństwo energetyczne energia odnawialna energia elektryczna

Polska skutecznie inwestuje unijne fundusze. Minister Puda: to dobrze wydane pieniądze

- Polska należy do tych państw UE, które najskuteczniej inwestują pieniądze pochodzące z budżetu UE. Do tej pory nie utraciliśmy ani jednego euro z przysługującej nam alokacji z budżetu polityki spójności - powiedział "Gazecie Polskiej Codziennie" minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA Polska w Unii Europejskiej fundusze unijne fundusze europejskie Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda infrastruktura inwestycje inwestycji infrastrukturalne UE