Polskie Radio
Section05
Mirosław Skowron

PR24 "Dodatkowa presja na USA". Ekspert PISM o śmierci Nawalnego

- Mamy komunikaty ze strony europejskich przywódców, zwłaszcza kierowane do Stanów Zjednoczonych, dotyczące tego, że powinien być przyjęty pakiet pomocy, a kwestia czasu odgrywa tu ogromną rolę - mówił w Polskim Radiu 24 dr Wojciech Lorenz, koordynator programu Bezpieczeństwo Międzynarodowe w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka ŚWIAT Paweł Zieliński NATO Unia Europejska Monachium Mirosław Skowron Wojciech Lorenz Aleksiej Nawalny

PR24 Edukacja bez komputerów? Prof. Olechowska: warto zachować zdrowy rozsądek i równowagę

- W Szwecji nie chodzi o to, żeby w ogóle odejść od stosowania mediów cyfrowych w edukacji, ale żeby ten dostęp był ograniczony, kontrolowany i dobierany pod względem potrzeb - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Agnieszka Olechowska (Akademia Pedagogiki Specjalnej).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 zdrowie edukacja Szwecja nowoczesne technologie Mirosław Skowron społeczeństwo POLSKA

PR24 Wizyta premiera w Kijowie. Prof. Malicki: początek porządkowania stosunków Polska-Ukraina

Wizyta Donalda Tuska na Ukrainie była - zdaniem prof. Jana Malickiego - próbą "początku porządkowania stosunków polsko-ukraińskich". Dyrektor Studium Europy Wschodniej zaznaczył jednak w Polskim Radiu 24, że póki co nie można mówić o przełomie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mirosław Skowron ŚWIAT Europa Ukraina Kijów dyplomacja Polityka zagraniczna Polski Donald Tusk wojna 2024 wojna na Ukrainie serwis wschodni

PR24 Nowe paliwo E10 już na stacjach. Ekspert uspokaja: nie jesteśmy pierwszym krajem UE, do którego trafia

- To jest paliwo, które trafia do Polski jako do osiemnastego kraju UE. Większy dodatek biopaliw jest wymogiem związanym z polskim członkostwem w UE i spełnianiem pewnych norm - mówił w Polskim Radiu 24 dr Jakub Bogucki, analityk rynku paliw.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 GOSPODARKA POLSKA polityka bezpieczeństwo energetyczne paliwa Mirosław Skowron Unia Europejska Orlen

PR24 Rozwój AI szansą czy zagrożeniem? Paweł Pelc: nie wiemy, w którą stronę to pójdzie

- Sztuczna inteligencja będzie wchodziła w nasze życie w coraz większym stopniu, ale to od kwestii regulacyjnych zależy, z czym będziemy mieli do czynienia. Idą one w kierunku oszacowania ryzyka związanego z poszczególnymi modelami - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Pelc, radca prawny.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska POLSKA nowe technologie sztuczna inteligencja Mirosław Skowron

Mit Donbasu. Andrzej Łomanowski: są regiony znacznie ważniejsze dla gospodarki Ukrainy

- Stworzono mit Donbasu jako regionu, który jest fundamentem potęgi państwa, jego dobrobytu. Tymczasem w XXI w. przemysł technologiczny skupiony w Charkowie i Dnipro okazał się wydajniejszy, nie mówiąc już o zagłębiu IT wokół Kijowa i w samej stolicy - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Łomanowski z "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2024 Donbas Mirosław Skowron GOSPODARKA

PR24 Zapowiedzi likwidacji CBA. Marek Wróbel: możliwe osłabianie tej służby

- Obiecano likwidację ponad dwudziestu instytucji, nie wszystkie będą zlikwidowane, bo to się nowej władzy najzwyczajniej nie opłaca, ale próby należy podejmować ze względu na radykalną część elektoratu. To, żeby ta służba była "mniej energiczna", da się załatwić innymi metodami - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Wróbel (Fundacja Republikańska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Centralne Biuro Antykorupcyjne Mirosław Skowron wybory 2023 korupcja

PR24 "Myślenie w kategoriach interesów partyjnych". Publicysta o planach powrotu Sikorskiego do MSZ

- Donald Tusk nie przejmuje się, czy to jest duże ryzyko i dobry ruch, ponieważ jest bardzo dobrze "poukładany" z ludźmi w UE, z tej strony nic mu nie grozi - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność"), komentując doniesienia o planach objęcia przez Radosława Sikorskiego funkcji szefa MSZ.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Mirosław Skowron Radosław Sikorski Ministerstwo Spraw Zagranicznych

PR24 "Padły groźby, musimy reagować". Jolanta Hajdasz o wydarzeniach przed siedzibą TVP

- Zabieramy głos publicznie w tej części środowiska, która nie zgadza się z takimi praktykami (…). Nie ma zgody na to, żeby po prostu naruszać przestrzeń wokół dziennikarza w pracy, który jest po prostu jak funkcjonariusz publiczny i tak powinien być traktowany - mówiła w Polskim Radiu 24 Jolanta Hajdasz, dyr. Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Europa Michał Rachoń Donald Tusk Jolanta Hajdasz Mirosław Skowron

Przewodniczący KRRiT o powodach ukarania Radia Zet: podano fałszywą informację, niszczącą reputację Polski

- Nie dochowano rzetelności, wymyślano tę informację ukrywając się za tajemnicą dziennikarską (…). To, co puszczono w świat, wywołało duży zamęt medialny, co rzutuje także na reputację Polski, tę samą fałszywą informację podały także media światowe - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Świrski, przewodniczący KRRiT.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Mirosław Skowron Ukraina wojna na Ukrainie Maciej Świrski

PR24 "Białoruś chce być w Europie". Paweł Łatuszka zapowiada dalszą walkę z reżimem Łukaszenki

- Przed nami jest teraz kolejne wyzwanie, chodzi już nie tylko o demokrację, prawa człowieka, ale o istnienie państwa białoruskiego. Rosja robi wszystko, żeby zniszczyć nasz kraj - powiedział w Polskim Radiu 24 białoruski dysydent i były ambasador Białorusi w Polsce Paweł Łatuszka. - Chcemy być członkiem Unii Europejskiej. Należymy historycznie do Europy i chcemy być w Europie - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Łatuszka Europa Europa Wschodnia Białoruś opozycja demokratyczna Mirosław Skowron ŚWIAT

PR24 "Daję głowę za naszych chłopaków na granicy". Poseł PSL apeluje, by nie grać politycznie tematem Grupy Wagnera

- Nie grajmy politycznie sprawą wagnerowców; jeśli ktoś to robi, niezależnie od opcji politycznej, nigdy nie powinien być w polityce, bo bezpieczeństwo Polski jest najważniejsze - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PSL Radosław Lubczyk. Jego zdaniem od sprawy granicy "mamy odpowiednie służby", a on sam "daje sobie głowę uciąć" za polskich mundurowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mirosław Skowron Grupa Wagnera Białoruś wojna 2023 opozycja Donald Tusk służby i bezpieczeństwo

PR24 Wiceszef MAP: PO i PSL uciekają od istoty problemu, my wydaliśmy wojnę mafiom śmieciowym

- Politycy PO i PSL uciekają od istoty problemu, którą jest to, że do 2015 roku mafie śmieciowe miały w Polsce eldorado - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka, nawiązując do oskarżania PiS o brak reakcji na problem nielegalnych składowisk. - My wydaliśmy wojnę mafiom śmieciowym - przekonywał polityk i wskazał m.in. na zaostrzenie kar za przestępstwa śmieciowe i wdrożenie systemu SENT.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA śmieci odpady Mirosław Skowron opozycja PO PSL