Polskie Radio
Section05
Mirosław Skowron

PR24 Hydrolog: musimy racjonalnie korzystać z polskich rzek

- W myśl dyrektyw unijnych powinniśmy dążyć do dobrego stanu wód - jesteśmy od tego jeszcze daleko. To nie tylko paramenty biologiczne i chemiczne, ale i hydromorfologiczne, wszelkiego rodzaju przekształcenia koryt rzecznych - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Marcinkowski, hydrolog (Instytut Ochrony Środowiska).
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo POLSKA Odra katastrofa ekologiczna ochrona środowiska Mirosław Skowron

Jałowiczor o Odrze: opozycja podawała informacje, które okazały się nieprawdziwe

- Obecnie obie strony popełniają błędy. Opozycja na początku poczuła temat, jednak niestety się przelicytowała, ponieważ podawała informacje, które okazały się nieprawdziwe. Z kolei rząd zachowywał się - przynajmniej na początku - dosyć nieporadnie - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mirosław Skowron POLSKA środowisko Odra

Zanieczyszczenie Odry. Marcin Piasecki: nie wiemy, co dzieje się na dnie rzeki

- Nie mamy jeszcze stuprocentowej odpowiedzi na pytanie co się stało, ale od strony merytorycznej chyba sytuacja jest w tej chwili jako tako opanowana - powiedział W Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor z "Gościa Niedzielnego", komentując wystąpienie minister środowiska Anny Moskwy w sprawie zatrucia wód Odry. - Nie wiadomo, jak wygląda sprawa z dniem Odry i co tam się dzieje - tonował z kolei Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mirosław Skowron Odra środowisko Marcin Piasecki

"Rosyjskie ministerstwo obrony kłamie". Łomanowski o ataku na lotnisko w Homlu

- Jest kilka firm, które oferują na komercyjnych zasadach zdjęcia dotyczące wybuchu na lotnisku Saki. Niektórzy blogerzy kupili takie zdjęcia i doliczyli się tam co najmniej dziewięciu rosyjskich zniszczonych samolotów - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Łomanowski ("Rzeczpospolita"). Dodał, że dlatego w tej sytuacji trudno uznać, że jest to problem naruszenia bezpieczeństwa przeciwpożarowego, jak to powiedziało rosyjskie ministerstwo obrony.
Zobacz więcej na temat:  Mirosław Skowron Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Rosja Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni

Tekieli: na Ukrainie codziennie giną dzieci, a gwałt jest formą zarządzania podbitą społecznością

- Każdy, kto pochyla się z troską nad pewnymi realnymi problemami obywateli rosyjskich, zapomina o kontekście tego, że na Ukrainie codziennie giną dzieci, że tam są mordowani ludzie na ulicach, że tam gwałt jest formą zarządzania podbitą społecznością, że stamtąd wywozi się miliony ludzi - powiedział w Polskim Radiu 24 Robert Tekieli, komentator.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Robert Tekieli Mirosław Skowron ŚWIAT Europa Rosja Ukraina wojna 2022 wojna na Ukrainie

PR24 Przeszukanie domu Donalda Trumpa. Andrzej Kohut: zdecydowane i bezprecedensowe działania FBI

- Największa wątpliwość dotyczy tego, czy w zbiorze, który wziął Trump, nie znalazły się dokumenty utajnione - tutaj mogłyby pojawić się zarzuty wobec prezydenta i proces sądowy (…). Musiały istnieć jakieś przesłanki, które pozwoliły FBI przekonać sędziego federalnego, że należy dokonać przeszukania w rezydencji byłego prezydenta - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Kohut, amerykanista (Klub Jagielloński).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT serwis wschodni USA Donald Trump Mirosław Skowron

Bruszewski: Putin poniósł klęskę na Ukrainie. Liczył na całkowitą zapaść państwa

- Właśnie to, że instytucje państwa zdały egzamin, że Wołodymyr Zełenski został w Kijowie, że elity zostały na miejscu i zadeklarowały walkę, że bez względu na wszystko będą broniły swojej niepodległości, (...) to spowodowało, że Ukrainie udało się obronić niepodległość i tę pierwszą fazę wojny Rosja przegrała. Ale wojna wciąż trwa - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Bruszewski z portalu Defence24.pl
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mirosław Skowron ŚWIAT Europa Ukraina wojna 2022 serwis wschodni wojna na Ukrainie

Andrzej Potocki: Europa jest bardziej zainteresowana karaniem Polski niż przekazaniem funduszy z KPO

- Jeżeli pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy nie wpłyną, autentycznie wziąłbym sobie do serca słowa Jarosława Kaczyńskiego - tak mówił w Polskim Radiu 24 o ostatnim wywiadzie prezesa PiS dla "Sieci" publicysta tego tygodnika Andrzej Rafał Potocki. Gościem "Debaty dnia" był również Piotr Kusznieruk, publicysta dziennika "Trybuna".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Mirosław Skowron

"To jest gra pozatraktatowa, czysto polityczna". Rogowski o konflikcie na linii Polska-Bruksela

- Trzeba zwrócić uwagę na kontekst tej sprawy. Do wyborów parlamentarnych w Polsce mamy nieco ponad rok, a nie jest żadną tajemnicą, że obecny polski rząd nie zgadza się na niektóre postulaty polityki unijnej (...). Tak więc mamy tutaj próbę wywierania presji na polskie społeczeństwo, na polskich wyborców. To jest sygnał: albo zmienicie rząd, albo po prostu tych pieniędzy nie dostaniecie - powiedział w Polskim Radiu 24  Arkadiusz Rogowski (Gazeta Codzienna "Nowiny"). Gośćmi audycji byli również Miłosz Lodowski (publicysta) oraz Bartosz Brzyski (Klub Jagielloński).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mirosław Skowron ŚWIAT Europa Bruksela Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej

Spór o unijne środki dla Polski. Kazimierz Smoliński: łamanie traktatów to droga do rozpadu UE

- Opozycja w całości coraz częściej staje się partią zewnętrzną, coraz częściej reprezentuje interesy zagraniczne, szczególnie Niemiec, które chcą być hegemonem Unii Europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 Kazimierz Smoliński (Prawo i Sprawiedliwość). W audycji wziął udział również Jan Łopata (Polskie Stronnictwo Ludowe).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Europejska POLSKA Polska w Unii Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy Mirosław Skowron Kazimierz Smoliński polityka

Radosław Fogiel: polexitu nie będzie, krzykiem opozycji nie należy się przejmować

- Jeżeli ktoś mówi o innym sposobie funkcjonowania niż tylko wiernopoddańcza uległość, to właśnie duża część opozycji budzi się z krzykiem - "polexit". Jak widać, niektórzy nie widzą podmiotowej Polski, która funkcjonuje jako równoprawny członek UE - powiedział w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel, rzecznik PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mirosław Skowron POLSKA Unia Europejska Komisja Europejska

Zbliża się bitwa o Chersoń? Jan Piekło: to dla Ukrainy kwestia być albo nie być

- Wygląda na to, że rzeczywiście może tam dojść w tej chwili do najważniejszej właściwie bitwy tej wojny, czyli bitwy o kontrolowanie Chersonia i właściwie tego rejonu wybrzeża Morza Czarnego, który jest dla Ukraińców kluczowy do tego, żeby Ukraina mogła istnieć jako państwo - mówił w Polskim Radiu 24 b. ambasador RP w Kijowie Jan Piekło.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mirosław Skowron Jan Piekło ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna 2022 wojna na Ukrainie

Dr Karnkowski: wizytą na Tajwanie Pelosi chciała zaznaczyć swoją pozycję w amerykańskiej polityce

- Można powiedzieć, że pani Nancy Pelosi zachowała się, trochę jakby była marszałkiem Senatu w polskiej układance, ponieważ z informacji, które docierały do mnie, wynika, że ta wizyta do końca nie była konsultowana z Białym Domem - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski, socjolog. 
Zobacz więcej na temat:  Mirosław Skowron Polskie Radio 24 ŚWIAT Ameryka Chiny Tajwan polityka

Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek: prezesa banku centralnego powinna cechować wstrzemięźliwość

- Rolą szefów banków centralnych w każdym kraju jest ogromna wstrzemięźliwość. Wolałabym, żeby prezes NBP nie wypowiadał się tak często, a jeśli już się wypowiada po posiedzeniach Rady Polityki Pieniężnej, także aby koncentrował się na tych rzeczach, które dotyczą polityki pieniężnej - mówiła w Polskim Radiu 24 Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mirosław Skowron GOSPODARKA ekonomia POLSKA finanse inflacja NBP Adam Glapiński

"Niemcy muszą stanąć twarzą na wprost tych zbrodni". Mosiński o reparacjach wojennych

- Niemcy muszą stanąć twarzą na wprost tych zbrodni, tych zniszczeń. Innej drogi nie ma. Mam świadomość tego, że jest to długi proces, ale od tego nie odstąpimy. Myślę, że pierwszym ważnym krokiem w tej sprawie będzie to, co usłyszymy 1 września, jeżeli chodzi o raport komisji - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński (PiS). Gościem audycji była również Joanna Senyszyn (PPS). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mirosław Skowron POLSKA historia Polski Niemcy Powstanie Warszawskie

Polskie Radio 24 Kazimierz Michał Ujazdowski: sprawę reparacji należy stawiać poważnie

- Jeśli stawiać kwestię reparacji, to stawiać ją na poważnie. Moja obawa polega na tym, że jest to instrument propagandowy, a nie realny. Trwa to już trzy lata - mówił w Polskim Radiu 24 senator Koalicji Polskiej Kazimierz Michał Ujazdowski, pytany o przygotowywany przez Arkadiusza Mularczyka raport dot. polskich strat wojennych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mirosław Skowron Kazimierz Ujazdowski POLSKA polityka reparacje wojenne II wojna światowa Powstanie Warszawskie HISTORIA historia Polski Arkadiusz Mularczyk

Robert Tekieli: toczy się wojna, której elementem jest atak na Kościół katolicki

- Watykan to jedyna realna przeszkoda na drodze rewolucji miażdżącej narody i rodzinę - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Robert Tekieli. - Na świecie toczy się wojna, której jednym z elementów jest atak na Kościół i jeśli ktoś nie widzi tego procesu, to trudniej mu zrozumieć, dlaczego georadary wykryły ludobójstwo katolickie, którego nie było - dodał, nawiązując do pielgrzymki papieża do Kanady.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Tekieli Mirosław Skowron Kościół katolicki katolicyzm Kanada społeczeństwo