Polskie Radio
Section05
Wojciech Skurkiewicz

Luka w VAT. Będzie sejmowa komisja śledcza?

- Bez wątpienia są to pieniądze, które budżet państwa utracił - mówił w radiowej Jedynce o znacznie większej niż w poprzednich latach ściągalności podatku Wojciech Skurkiewicz (PiS). - Jeżeli chodzi o wykonanie budżetu państwa, to najlepiej będzie dyskutować, kiedy będziemy mieli już dane statystyczne za ten rok - zauważył Czesław Mroczek (PO). - To Kukiz'15 postulował jako pierwszy powołanie komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT - stwierdził Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojciech Skurkiewicz Czesław Mroczek vat wyłudzenia Marek Mądrzejewski Tomasz Rzymkowski

Jakie będą relacje Polski z Francją prezydenta Macrona?

- To jest czas na nowe otwarcie. Czas na rozwijanie współpracy w ramach Trójkąta Waimarskiego, mam nadzieję, że również stosunków bilateralnych pomiędzy Polską a Republiką Francuską - mówił na antenie radiowej Trójki Wojciech Skurkiewicz (PiS). - Francja, najprościej rzecz ujmując, wybrała Europę - stwierdził Robert Tyszkiewicz (PO). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz Robert Tyszkiewicz Wojciech Skurkiewicz wybory we Francji Francja Emmanuel Macron

Atak na polski konsulat w Łucku. Trwają poszukiwania sprawcy

- Jedynie Rosja może zyskać na tym, że będziemy mieli pogarszające się stosunki z Ukrainą - stwierdził na antenie Trójki senator Platformy Obywatelskiej Aleksander Pociej. Wojciech Skurkiewicz z Prawa i Sprawiedliwości dodał, że wzmocniona ochrona polskich placówek na Ukrainie powinna być przeprowadzona zdecydowanie wcześniej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Pośpiech Ukraina Rosja Trójka terroryzm Wojciech Skurkiewicz Aleksander Pociej

Poseł PiS: pół roku temu przygotowaliśmy akt prawny, który zmienia BOR

- Oficer kierujący pojazdem rządowym zachował się w sposób profesjonalny. Kierując limuzyną, która waży 3,5 tony, gdyby naprawdę doszło do zderzenia z tym Fiatem Seicento, to podejrzewam, że dzisiaj rozmawialibyśmy w zupełnie innym tonie i mówilibyśmy o ofiarach śmiertelnych - mówił na antenie radiowej Trójki Wojciech Skurkiewicz (PiS). - Tutaj mamy do czynienia z takim totalnym bałaganem w BOR, za który odpowiada minister Mariusz Błaszczak - stwierdziła Marzena Okła-Drewnowicz (PO).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojciech Skurkiewicz wypadek Biuro Ochrony Rządu Beata Szydło Trójka