Jak nie popsuć relacji rodzic - dziecko?

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2024 19:18
We wtorkowy wieczór naszymi gościniami będą Anna Olejnik i Monika Janiszewska, który zdradzą nam, jak nie popsuć relacji rodzić dziecko i zachować więź ze swoją pociechą, nawet gdy dorasta. 
Jak nie zniszczyć dobrej relacji z dzieckiem?
Jak nie zniszczyć dobrej relacji z dzieckiem?Foto: Shutterstock/fast-stock

Anna Olejnik i Monika Janiszewska podkreślają, że nastolatki nie znoszą podwójnych standardów. Nie są już wpatrzone w swych rodziców - po prostu się na nas poznały. Już potrafią nas właściwie ocenić i zbuntować się przeciw niesprawiedliwości. A gdyby to nastolatki miały ocenić nas? - pytają w swojej książce.

Co frustruje młodych ludzi w zachowaniach dorosłych? Jakie wymogi uznają za niesprawiedliwe, irytujące lub zbędne? Co jest dla nich naprawdę ważne? Kiedy warto olać zasady, żeby ocalić relację z dzieckiem? Z naszymi gościniami, autorkami książki "Nie spieprz tego. Jak zachować więź z dzieckiem?", poszukamy odpowiedzi na te pytania. 

O 21.40 dołączymy się do zaproszenia EY Polska, Fundacji Zaczytani.org oraz Fundacją JiM do zapoznania się z opowiadaniem oraz audiobookiem dla młodzieży o neuroróżnorodności. 

W audycji zapraszamy także na "Dzień dobry wieczór" czyli serwis pozytywnych informacji, który przedstawi Marta Hoppe. 

***

Na audycję z cyklu "Wieczór z Czwórką" w poniedziałek (28.05) o godzinie 20.00 zaprasza Jakub Jamrozek.

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka nastolatki młodzież
Czytaj także

Lektury szkolne i kompetencje miękkie. Zapytajmy uczniów, co chcą czytać

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 13:56
Nauczyciele, eksperci, przedstawiciele Ministerstwa Edukacji bacznie przyglądają się kanonowi lektur w polskiej szkole. Program edukacyjny jest nimi przepełniony, dlatego warto kanon odchudzić, a przy okazji zapytać uczniów o to, co oni chcą czytać. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czas rozmawiać o kryzysach zdrowia psychicznego. Debata w Czwórce: Czy z nami jest coś nie tak? [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2024 20:00
Pod hasłem "Świat zwariował, czy z nami jest coś nie tak?" odbyła się druga debata w Czwórce. Kondycja psychiczna młodych i nieco starszych była tematem dyskusji, w której wzięli udział nastolatkowie, studenci, psycholożki, psychiatrzy, pedagodzy i rodzice. Spotkanie prowadzili Justyna Dżbik-Kluge i Jakub Jamrozek. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pokolenie Z. Jak ważna jest ochrona środowiska i zielone umiejętności w miejscu pracy?

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2024 13:10
Niedawno światło dzienne ujrzał raport "Pokolenie Z a zielone umiejętności". Wynika z niego m.in., że dla przedstawicieli młodego pokolenia ważne są wartości proekologiczne także w miejscu pracy.
rozwiń zwiń