Polskie Radio
Section05
nastolatki

Lektury szkolne i kompetencje miękkie. Zapytajmy uczniów, co chcą czytać

Nauczyciele, eksperci, przedstawiciele Ministerstwa Edukacji bacznie przyglądają się kanonowi lektur w polskiej szkole. Program edukacyjny jest nimi przepełniony, dlatego warto kanon odchudzić, a przy okazji zapytać uczniów o to, co oni chcą czytać. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kasia Dydo szkoła kanon lektur lektury lektury szkolne literatura KSIĄŻKA książki książki dla dzieci edukacja czytelnictwo nastolatki młodzież

Alarmujące dane: blisko polowa nastolatków sięga po e-papierosy!

Rośnie popularność e-papierosów, które, wbrew popularnym mitom, są równie szkodliwe, jak papierosy tradycyjne. Jest to tym bardziej niebezpieczne, że po papierosy elektroniczne bardzo chętnie sięgają nastolatkowie skuszeni niezwykle atrakcyjną reklamą, różnorodnością smaków, swoje robi także moda. Tymczasem jak wiadomo, młodzi ludzie łatwiej wpadają w szpony nałogu.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo młodzież nastolatki e-papieros zdrowie Piotr Firan Michał Strzałkowski Trójka

TYLKO U NAS Akcja ratunkowa na jeziorze Wigry. Pod dwoma chłopcami załamał się lód

Jak dowiedział się portal PolskieRadio24.pl, w sobotę w godzinach popołudniowych w miejscowości Stary Folwark nad jeziorem Wigry (woj. podlaskie) pod dwoma chłopcami w wieku 11 i 15 lat załamał się lód. Nastolatków z wody wydostali strażacy. W wyniku akcji reanimacyjnej przywrócono im czynności życiowe.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Podlasie podlaskie straż pożarna akcja ratunkowa nastolatki jezioro lód Lotnicze Pogotowie Ratunkowe