EduPodróże. Program dla dzieci i młodzieży z domów dziecka

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2024 08:00
W audycji m.in. powiemy o projekcie EduPodróże, którego pomysłodawcą jest Fundacja Dobrych Inicjatyw. Jego celem jest przedstawienie dzieciom i młodzieży z domów dziecka profesji z różnych gałęzi i branż. W przyszłości ma im to pomóc w w wyborze ścieżki kariery.
W audycji Czwórka do piątej powiemy m.in. o projekcie EduPodróże skierowanym do dzieci i młodzieży z domów dziecka
W audycji Czwórka do piątej powiemy m.in. o projekcie EduPodróże skierowanym do dzieci i młodzieży z domów dzieckaFoto: shutterstock/Ground Picture

Fundacja Dobrych Inicjatyw wspiera dzieci i młodzież z domów dziecka w zakresie rozwoju ich kompetencji, umiejętności i pasji pozaszkolnych, by dostarczyć im narzędzia do samodzielności. Zbudowała społeczność ponad 1200 wolontariuszy i ponad 400 podopiecznych. Przykładem jej działalności jest autorski projekt Fundacji EduPodróże. Łączy on świat placówek opiekuńczo-wychowawczych i międzynarodowych korporacji wokół inicjatyw edukacyjnych i społecznych.

EduPodróże to cykl 1-2 dniowych spotkań tematycznych w firmach. Każda edycja ma temat przewodni np.: nowe technologie, ekologia, finanse, teatr. Celem inicjatywy jest rozwój zainteresowań i poszerzenie horyzontów podopiecznych Fundacji odnośnie wyboru ścieżki zawodowej oraz zapoznanie ich z zawodami różnych gałęzi i branż. W piątkowe popołudnie więcej na temat projektu powie Bartłomiej Jojczyk, prezes Fundacji Dobrych Inicjatyw, który będzie gościem Czwórki po godzinie 15.00.

Wcześniej w audycji również pojawi się temat związany z rynkiem pracy. Tym razem z pozycji pracodawcy. Czy zaangażowany pracownik to rzadkość? To sprawdzimy wraz z Magdą Pietkiewicz, twórczynią Enpulse, specjalistycznej platformy do pomiaru zaangażowania pracowników. 

  • Czym jest zaangażowanie pracownika i jakie płyną z niego korzyści?
  • Jakie typy pracowników można wyróżnić?
  • Dlaczego w firmach potrzebni są też rozczarowani pracownicy?
  • Jak ważny jest work-life balance?

To pytania, na które wspólnie poszukamy odpowiedzi już po godzinie 14.00.

W audycji nie zabraknie dużej dawki najlepszej Czwórkowej muzyki, zaprosimy także na ciekawostkę i naukowy ekspres. 


***

Na audycję z cyklu "Czwórka do piątej" - w piątek (23.02) o 14.00 zaprasza Marta Hoppe.

aw/mat.pras./kk

Czytaj także

Po co nam studia? "Nie muszą zaważyć na późniejszym życiu"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2022 18:00
- To, czy iść na studia, jest sprawą indywidualną. Uczelnie otworzą przed nami pewnie niektóre drzwi do przyszłej kariery zawodowej, ale najczęściej najważniejsza i tak jest własna praca i samorozwój - podkreślał przedsiębiorca Michał Barczak. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Granty Rektora AGH przyznane. Wyróżniono m.in. drukowanie czekolady i biżuterię z odpadów

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2024 12:52
Projekty studenckich kół naukowych AGH w Krakowie otrzymały fundusze na rozwój - Granty Rektora. Dofinansowanie łącznie wynosi 1,5 miliona złotych. To duży zastrzyk finansowy dla rozwoju młodych naukowców i ich projektów, jak drukowanie czekolady czy produkcja biżuterii z odpadów. Wybrano też projekty strategiczne. 
rozwiń zwiń