X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pomaganie w sieci, czyli e-wolontariat

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2012 09:15
Popularność pomocy innym przez internet rośnie. Tegoroczna edycja konkursu "Odkryj e-wolontariat" jest trzecią odsłoną akcji, która angażuje coraz więcej osób.
Audio

- Można być wolontariuszem w realu, iść do organizacji i tam pomagać w ich bieżących działaniach. Można też wspierać innych przez Internet – nie tylko organizacje, także osoby indywidualne – mówi Patrycja Rokicka z Fundacji Dobra Sieć.

– Projektów jest mnóstwo i codziennie rodzą się nowe – podkreśla Marzena Kacprowicz z Fundacji. Organizatorzy przypominają, że e-wolontariuszem jest każdy, kto np. pomaga w redagowaniu Wikipedii, dzieląc się swoją wiedzą. – Tworzymy wirtualne podręczniki, e-booki, pomagamy w adopcji zwierząt. Różnorodność tematów jest ogromna – dodaje Rokicka.

Wśród finalistów III edycji konkursu znalazły się przedsięwzięcia pomagające chorym, udzielające wsparcia psychologicznego, organizujące edukację najmłodszych czy wzmacniające rozwój demokracji. Internauci mogli wziąć udział w głosowaniu internetowym i wskazać spośród 12 projektów te, które ich zdaniem powinny otrzymać nagrodę – środki finansowe przeznaczone na dalszy rozwój projektów e-wolontariackich. Ostateczny ranking zwycięzców zostanie utworzony na podstawie łącznej oceny Kapituły Konkursu i internautów. Swoje inicjatywy do konkursu mogły zgłosić organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, przedsiębiorstwa i grupy nieformalne.

Jednym z laureatów konkursu jest Uniwersytet Dzieci. - To program edukacyjny dla dzieci ze szkół podstawowych. Dzieciaki w soboty przychodzą na uniwersytety, politechniki i inne wyższe uczelnie, by spotkać się z naukowcami i bezpośrednio od nich dowiedzieć się o ciekawostkach ze świata wiedzy - mówi Anna Grąbczewska. - Naszym celem jest kształcenie dzieci, w sposób nowoczesny, poza systemem szkolnym, na który chcemy jednak mieć wpływ - dodaje.

Więcej o akcji "Odkryj e-wolontariat" i jej laureatach, dowiedzieć się można słuchając dźwięku audycji.

pg

Zobacz więcej na temat: dzieci internet
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wolontariusze w sieci

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2011 22:00
Wirtualny wolontariat ułatwia pomaganie. Jak się włączyć w to działanie w sieci? I co możemy zrobić dla innych siedząc przed komputerem? Podpowiadamy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Osoby po 50. uratują polską gospodarkę?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2011 10:21
Eksperci biją na alarm. Jeśli w naszym kraju nie zaczniemy korzystać z doświadczenia i umiejętności osób po 50. roku życia, za kilkanaście lat może nas czekać wielki kryzys gospodarczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak połączyć wolontariat z dziką przygodą?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2012 16:50
Wystarczy zostać wolontariuszem i wyjechać do Wenezueli. – Czas studiowania zaczął się zbliżać do końca - opowiadają dziewczyny, którym to się udało. – a my wciąż nie byłyśmy w Ameryce Południowej. Postanowiłyśmy zmienić tą sytuację.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co stresuje studentów w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2012 18:30
Coraz częściej młodzi Polacy przyznają, że nauka na studiach doprowadza ich na skraj załamania nerwowego. Powód? Obawa o brak dobrej, satysfakcjonującej pracy po zakończeniu studiowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kupowanie jako dobry uczynek

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2012 20:00
Przystępne ceny, rzeczy z własną historią, a do tego szczytny cel. Ola Jasińska przyjrzała się powstałemu w Warszawie sklepowi charytatywnemu.
rozwiń zwiń