X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Głogówek. Małe miasto wielkich historii

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2016 16:20
Głogówek na Opolszczyźnie kusi turystów historią i architekturą. - Tutaj znajdują się oberża, w której gościł Kmicic, kościół będący kopią Domu Maryjnego z Nazaretu oraz nowoczesne obserwatorium astronomiczne - mówi dyrektor Muzeum Regionalnego.
Audio
  • Dyrektor Muzeum Regionalnego w Głogówku, Aleksander Devosges Cuber opowiada o historii miasta i najciekawszych zabytkach (Hotspot/Czwórka)
  • Zespół Szkół w Głogówku - kuźnia dziennikarskich talentów (Hotspot/Czwórka)
  • Jakie tajemnice kryje strzelnica w Głogówku? (Hotspot/Czwórka)
Zamek Oppersdorffów w Głogówku z XVI-XX w. Obecnie znajduje się tu Muzeum Regionalne
Zamek Oppersdorffów w Głogówku z XVI-XX w. Obecnie znajduje się tu Muzeum RegionalneFoto: Sławomir Milejski/wikimedia/CC BY SA 4.0

Czytaj także
2015.11.23 łódź 1200.jpg
Nieoczywiste piękno Bałut. Folklor i wspólnota

Głogówek, jak każde miasto, posiada swoje tajemnice i historie ludzi, którzy są związani z tym miejscem. - Gościł tutaj Ludwig van Beethoven, który mieszkającemu tu hrabiemu Franzowi von Oppersdorffowi zadedykował symfonię - opowiada Aleksander Devosges Cuber. - Stąd pochodzi wspaniały malarz kolorysta Jan Cybis oraz rodzina amerykańskiego polityka Johna Kerry’ego.

Mówi się także, że podczas potopu szwedzkiego Głogówek stał się stolicą Polski - na dwa miesiące i jeden dzień. Wszystko za sprawą króla Jana Kazimierza. Natomiast Dzwon Ósmej Godziny z kościoła klasztornego w Głogówku stał się inspiracją do powstania jednego z najwybitniejszych dzieł muzyki poważnej.

***

Tytuł audycji: "Hotspot"

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Przygotował: Łukasz Pietrzyk

Data emisji: 30.01.2016

Godzina emisji: 13.00

kul/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szlak św. Jakuba na Pomorzu - trasa nie tylko dla pielgrzymów

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2016 17:00
Tym razem zabraliśmy Was na pomorską drogę św. Jakuba. To polska część jednej z najważniejszych tras pielgrzymkowych na świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Okolice Lublina - idealne na każą porę roku

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2016 16:00
Stok narciarski niemal w centrum miasta, leśne ścieżki dla rowerzystów i rolkarzy, jazda konna, a do tego spływy kajakowe organizowane nawet w okresie zimowym. To sportowe atrakcje Lubelszczyzny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieoczywiste piękno Bałut. Folklor i wspólnota

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2016 13:00
- Idźmy na ulicę Żytnią. Tam czas się zatrzymał - mówi Justyna Tomaszewska z Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. - Jest bruk, wąskie chodniki, piękne ogródki, trochę zaniedbane bramy. Jest bardzo bałucko.
rozwiń zwiń