Doka Downhil City Tour - Czwórka w Krynicy-Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2022 12:45
Trwa Doka Downhill City Tour - ekstremalny festiwal rowerowy, który odbywa się pod patronatem Czwórki. Na trasie w Krynicy-Zdroju startują najlepsi z najlepszych. Na miejscu jest nasz reporter, który obserwuje i relacjonuje wydarzenie. 
Czwórka jest patronem Doka Downhill City Tour w Krynicy-Zdroju
Czwórka jest patronem Doka Downhill City Tour w Krynicy-ZdrojuFoto: mat.promoc.

W Krynicy-Zdroju w ten weekend odbywa się Doka Downhill City Tour. To festiwal rowerowy, podczas którego ekstremalne kolarstwo zjazdowe przenosi się z gór do centrum miasta. To oznacza emocje na najwyższym poziomie zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Na miejscu jest Robert Grzędowski wraz z ekipą Czwórki.  

Z naszym reporterem łączymy się tuż przed rozpoczęciem zawodów. - W Krynicy jest żółto, bo barwy Czwórkowe i barwy cyklu mieszają się na mecie przy deptaku w Krynicy - mówi Robert Grzędowski. - Pogoda dopisuje. Jest słonecznie, ale też gorąco - co zawodnicy będą musieli wziąć pod uwagę podczas startu.


Trasa w Krynicy Zdrój

Start znajduje się na szczycie Góry Parkowej. Trasa wygląda imponująco i czeka na pierwszych zawodników, którzy pojawią się na niej wczesnym popołudniem. A czego mogą się spodziewać riderzy?

- Znajdują się na niej same ciekawe rzeczy. Mamy skocznie, korzenie, przeskoki, transfery, różnego rodzaju przeszkody, które łączą infrastrukturę miejską z lasem - mówi organizator zawodów Jurek Mendrek. - Dla zawodników z pewnością jest to ciekawe doświadczenie i zarazem dość trudny orzech do zgryzienia, bo trzeba dobrać opony i zawieszenie, żeby były odpowiednie zarówno na ściółkę leśną, jak i na nawierzchnię rynku w Krynicy.


Nie tylko panowie

Treningi zaczęły się w sobotę 18 czerwca, a naszemu reporterowi udało się porozmawiać z zawodnikami, którzy już zdążyli zapoznać się z trasą. Doka Downhill City Tour w Krynicy-Zdroju to towarzystwo mocno męskie, jednak można także spotkać panie.

- Jeżdżę z mężem, żeby wspólnie spędzać czas. Teoretycznie na trasie nie ma zbyt wielu trudnych rzeczy, ale to nie oznacza, że jest łatwo. Jest szybko i to jest trudność sama w sobie, żeby zjechać jak najszybciej - mówi Monika. - Trzeba mocno przycisnąć. Nie zdecydowałam się na skoki, ale w trakcie zawodów spróbuję. Nie nastawiam się specjalnie na wynik. Chodzi o to, żeby było przede wszystkim bezpiecznie.

Źr. Facebook/Doka Downhill City Tour

W sobotę także odbyły się minizawody na pumptrucku. - Na światowych zawodach coraz częściej ta dyscyplina jest wprowadzana do programu. Najwięksi riderzy ścigają się na pumptrucku i ta "rowerowa siłownia", jak się ją nazywa, naprawdę weryfikuje umiejętności - mówi prowadząca audycję Hanna Dołęgowska. - Trasy w Krynicy-Zdroju zweryfikują przygotowanie zawodników na Doka Downhill City Tour.


Posłuchaj
08:34 Czwórka/Co Was kręci - Doka Downhill Krynica Zdrój 19.06.2022.mp3 Robert Grzędowski rozmawia z organizatorami i zawodnikami "Doka Downhill City Tour" w Krynicy-Zdroju (Co was kręci/Czwórka)

 

Przez cały dzień na antenie Czwórki możecie słuchać relacji z zawodów, komentarzy i rozmów z zawodnikami.

Sprawdź też:


***

Tytuł audycji: Co was kręci

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

MateriałRobert Grzędowski

Data emisji: 19.06.2022

Godzina emisji: 11.15

aw

Czytaj także

Scorupco w miłosnym trójkącie. 23 lata od premiery "Ogniem i mieczem" Hoffmana

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2022 05:40
12 lutego 1999 roku na ekrany kin wszedł film "Ogniem i mieczem". Tym samym zakończyła się sienkiewiczowska przygoda reżysera Jerzego Hoffmana, który od 1969 roku ekranizował kolejne części "Trylogii", ale od końca. I to wcale nie jest przypadek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

1952 rok - narodziny sekcji polskiej RWE i prezent od Stalina

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2021 12:00
1952 rok dla Polaków był szczególny - centrum Warszawy zmieniło się w wielki plac budowy Pałacu Kultury i Nauki. Z Monachium RWE zaczyna nadawać audycję w języku polskim. W lipcu Warszawa tętni życiem, za sprawą międzynarodowego wydarzenia. 
rozwiń zwiń