X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konflikt w Syrii. Efekt śnieżnej kuli

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2016 17:00
Tragedia w Aleppo budzi przerażenie świata - stolica Syrii zajmowana jest siłą. Dominuje poczucie bezradności wobec skomplikowanego uwikłania w syryjski konflikt międzynarodowych i lokalnych mocarstw. O źródłach konfliktu oraz niesieniu pomocy cywilnej ludności rozmawiamy z naszymi gośćmi.
Audio
  • Dlaczego świat zachodni jest bezradny wobec konfliktu na Bliskim Wschodzie? (Czat Czwórki/Czwórka)
Demonstracja antywojenna przeciwko konfliktowi w Syrii. Hamburg, Niemcy, 17.12.2016
Demonstracja antywojenna przeciwko konfliktowi w Syrii. Hamburg, Niemcy, 17.12.2016Foto: PAP/EPA

Monika Kacprzak Do niesienia pomocy na Bliskim Wschodzie potrzebne jest wszystko - woda, edukacja, leki, odzież na zimę. Ludzie uciekają w tym, co na sobie akurat mają

- Politycznie sytuacja w Syrii jest bardzo skomplikowana. Jest to przykład na to, jak imperializmy zderzają się na gruncie globalnym i lokalnym. Obecnie w Syrii ogniskują się ścierające się ze sobą strefy wpływów - wyjaśnia Filip Ilkowski z inicjatywy "Stop wojnie". - Zarzewiem tego wielkiego konfliktu było dość błahe wydarzenie. Po nim zadziałał niestety efekt śnieżnej kuli - podkreśla specjalista.

Takich scen i tragedii wojennych, jak w Syrii, świat nie oglądał od czasów II wojny światowej, a statystyki są zatrważające. - Od 2011 roku w samej Syrii poszkodowanych zostało ok. 13,5 miliona osób, w tym 6 milionów dzieci - szacuje Monika Kacprzak z UNICEF Polska. - Nie przestajemy świadczyć pomocy. Z narażeniem zdrowia i życia staramy się dotrzeć do wszystkich - dodaje.

Filip Ilkowski Polityka UE i Polski jest straszna, jeśli spojrzymy na to, jak się traktuje uchodźców. Wstrząsające jest to, że Morze Śródziemne staje się wielkim cmentarzyskiem   

W rozmowie z Piotrem Firanem Czwórkowi goście podkreślają, jak ważna jest pomoc bliskowschodniej ludności nie tylko na miejscu konfliktu, ale także uchodźcom masowo przybywającym do Europy. Wyjaśniają także, jakie mocarstwa walczą dziś na Bliskim Wschodzie o swoje interesy, dlaczego zawieszenie broni mogłoby być szansą dla domagającej się swoich praw syryjskiej ludności oraz jak wspierać organizacje zajmujące się pomocą ofiarom wojny w Syrii.   

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Goście: Filip Ilkowski (inicjatywa "Stop wojnie), Monika Kacprzak (UNICEF Polska)

Data emisji: 21.12.2016

Godzina emisji: 15.08

jsz/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Łukasz Kister: z terrorystami się nie negocjuje!

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 17:00
W zamian za uwolnienie żołnierza Bowe Bergdahla Amerykanie wypuścili z więzienia w Guantanamo pięciu terrorystów. Decyzja prezydenta Baracka Obamy wywołała burzę i rozpoczęła kolejny etap w dyskusji na temat walki z terroryzmem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

I ty możesz pomóc pogrążonej w wojnie Syrii!

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 11:00
Imadem Al-Dahabi jest Syryjczykiem, który wraz z żoną Dorotą Obuchowicz i dziećmi mieszka w Polsce. Rodzina stara się organizować pomoc humanitarną dla ofiar pogrążonej w wojnie domowej Syrii. W 2013 roku ojciec i dwójka jego dzieci wyruszyła w niebezpieczną podróż.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podsumowanie 2015. Co działo się na świecie?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2016 08:44
- To był rok kryzysu migracyjnego, rok wielkiej hipokryzji - mówił w Czwórce Michał Żakowski z Redakcji Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nieobcy". Dlaczego potrzebujemy uchodźców?

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2016 14:00
– Patrząc na nich i obserwując nasze reakcje, widzimy, kim jesteśmy – tłumaczył redaktor Paweł Goźliński, jeden z pomysłodawców zbioru tekstów "Nieobcy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uchodźcy z Libanu i Jordanii - przed czym uciekają?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 08:11
W pierwszą sobotę maja przenieśliśmy się do egzotycznych krajów. Ale nie tych, do których turystów przyciągają bogate kurorty, ale tych, których mieszkańcy cierpią przemoc, prześladowania, nie mają środków do życia, ani dostępu do opieki medycznej.
rozwiń zwiń