Polskie Radio

Policyjna akcja NURD

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 15:30
Jutro (26 lutego) w całym kraju Policja będzie prowadzić akcję NURD, która ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym – zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych i rowerzystów.
Akcja NURD
Akcja NURD/ Foto: Policja Łomża/ https://twitter.com/policjalomza/status/1225391338738388993/photo/2

Policja będzie zwracać szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, rowerzystów i kierujących pojazdami względem pieszych – w szczególności w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań.

Właściwe zachowanie pieszych na drodze nie może kończyć się na wyposażeniu w światełka odblaskowe od zmierzchu do świtu poza obszarem zabudowanym. Podstawą jest odpowiedzialne zachowanie przy przechodzeniu przez jezdnię. Mimo wprowadzonych zmian w prawie dotyczących pierwszeństwa pieszego na drogowej „zebrze”, musi on zachować szczególną ostrożność przy przechodzeniu na pasach. Dla własnego bezpieczeństwa zdejmij kaptur z głowy, słuchawki i schowaj telefon do kieszeni.

Rowerzyści powinni pamiętać o zasadach regulujących możliwość jazdy chodnikiem, zakazie jazdy wzdłuż przejścia dla pieszych oraz o odpowiednim wyposażeniu roweru. Właściwe oświetlenie sprawia, że wszystkim jest lepiej – rowerzysta widzi więcej, samochody widzą rowerzystę.


Łódzka Policja


CZYTAJ TAKŻE:

Czytaj także

Samochody Hollywood – które filmowe auta szczególnie zapadły nam w pamięć?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 15:30
Czym byłyby filmy akcji bez wypasionych i szybkich samochodów? Marzeniem wielu z nas byłaby jazda oryginalnym samochodem, którym podróżowali m.in.: James Bond, Marty McFly czy "Nieustraszony" David Hasselhoff. Które filmowe samochody szczególnie zapadły nam w pamięć? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadchodzi nowy sezon Formuły 1! Znamy szczegóły!

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 13:00
72. sezon Formuły 1 rusza już 26 marca. Znamy pełny kalendarz wyścigów i mamy listę wszystkich biorących w nich udział kierowców. Czy dla Roberta Kubicy jest jeszcze miejsce w F1? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uciekał z miejsca zdarzenia. Przy drugiej kontroli uderzył w drzewo

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 11:00
Policja zatrzymała 43-latka, który nie zatrzymał się do kontroli, staranował radiowóz i uciekł z miejsca przestępstwa. Podczas zatrzymania ponownie próbował zbiec funkcjonariuszom, lecz podczas ucieczki uderzył autem w drzewo.
rozwiń zwiń