Polskie Radio

Czwarte urodziny Radia Chopin. Koncert wirtuoza fortepianu [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2021 12:00
Polskie Radio Chopin - jedna z cyfrowych rozgłośni Polskiego Radia - gra dla słuchaczy już od czterech lat. Z tej okazji stacja przygotowała wiele niespodzianek. Jedną z nich był recital fortepianowy Jakuba Kuszlika - laureata IV nagrody XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina oraz nagrody specjalnej Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków. 
Jakub Kuszlik
Jakub KuszlikFoto: Kadr z koncertu

Transmisja ze studia im. Witolda Lutosławskiego odbyła na antenie, Facebooku oraz kanale YouTube Polskiego Radia Chopin, a także na portalu Polskiego Radia

Źródło: serwis YouTube.com - oficjalny kanał Polskiego Radia Chopin 

Polskie Radio Chopin po raz pierwszy zagrało dla słuchaczy 11 listopada 2017 roku. Ta cyfrowo nadawana stacja poświęcona jest naszemu najwybitniejszemu kompozytorowi Fryderykowi Chopinowi oraz polskiej muzyce – od średniowiecza po XXI wiek.

czytaj więcej
Radio Chopin - konf - gmys marcin_00788211200.jpg
Marcin Gmys: Radio Chopin przez cztery lata bardzo się zmieniło

Polskie Radio Chopin to dźwiękowe kompendium wiedzy przygotowane przez ekspertów – radiowych dziennikarzy oraz ich gości. Na antenie usłyszeć można przesłuchania Konkursów Chopinowskich, koncerty z najważniejszych festiwali, płyty nowe i te bardzo, bardzo stare, zarówno bezcenne archiwa, jak i zapisy dźwiękowe z ostatnich tygodni. Muzyka przez 24 godziny na dobę już od czterech lat towarzyszy zarówno tym, którzy twórczość Chopina znają bardzo dobrze, jak i tym, którzy dopiero teraz odkrywają jego utwory.

W przeddzień czwartej rocznicy uruchomienia rozgłośni, 10 listopada, w studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się recital fortepianowy Jakuba Kuszlika, laureata IV nagrody niedawno zakończonego Konkursu Chopinowskiego. Transmisja ze studia im. Witolda Lutosławskiego na antenie, Facebooku oraz kanale YouTube Polskiego Radia Chopin, a także na portalu Polskiego Radia. 

radio chopin -  koncert -1 urodziny radia chopin_4258.jpg
Szef Polskiego Radia Chopin: "mamy cztery lata, ale jesteśmy już dojrzałym radiem"

Zobacz zapowiedź wydarzenia:

[YouTube Polskie Radio Chopin]

Natomiast 11 listopada w mediach społecznościowych Polskiego Radia Chopin zostanie zaprezentowany pierwszy odcinek drugiego sezonu "Katedry Fortepianu Polskiego Radia Chopin", serialu edukacyjnego, którego gospodarzem jest Jan Frycz. Każdy odcinek zawierać będzie omówienie jednego utworu Fryderyka Chopina z bardzo ciekawymi kontekstami biograficznymi. Janowi Fryczowi w tych muzycznych podróżach w czasie towarzyszyć będzie wybitny pianista prof. Marek Szlezer. Z okazji 4. urodzin anteny modyfikacji ulegnie także strona internetowa Polskiego Radia Chopin, która stanie się znacznie bardziej funkcjonalna.

Parter koncertu Parter koncertu
Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU

Czytaj także

XVIII Konkurs Chopinowski. Nagroda Polskiego Radia dla Jakuba Kuszlika

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 02:00
Laureatem specjalnej radiowej nagrody w wysokości 5 tys. euro, przyznawanej za najlepsze wykonanie mazurków, został reprezentant Polski – Jakub Kuszlik. Wyróżnienie to przyznawane jest przez Polskie Radio już od I Konkursu, czyli od 1927 roku. Pianista odbierze nagrodę w czwartek (21.10) podczas wieczornego I Koncert Laureatów w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konkurs Chopinowski. Wykonawca najlepszych mazurków otrzymał nagrodę Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 20:20
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska wręczyła nagrodę specjalną - za najlepsze wykonanie mazurków - na 18. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina Jakubowi Kuszlikowi. Gala wręczenia nagród poprzedziła pierwszy koncert laureatów w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urodziny Polskiego Radia Chopin. Jakie atrakcje czekają słuchaczy?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 16:36
Polskie Radio Chopin już za kilka dni będzie świętować czwartą rocznicę powstania. Z tej okazji jego dyrektor Marcin Gmys zawitał do Trójki, by opowiedzieć co nieco o tej wyjątkowej stacji i planach związanych z obchodami zbliżających się urodzin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio Chopin ma 4 lata. Jak wyrósł młodszy braciszek radiowej Dwójki?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 13:27
Polskie Radio Chopin ma już 4 lata. 10 i 11 listopada będzie hucznie je świętować. 10 listopada antena zaprasza na radiowy recital Jakuba Kuszlika, jedynego polskiego laureata ostatniego Konkursu Chopinowskiego, nagrodzonego także za wykonanie mazurków. 11 zaś na premiery i niespodzianki na antenie i w mediach społecznościowych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urodziny Polskiego Radia Chopin. Uświetni je recital wirtuoza fortepianu

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 12:42
Polskie Radio Chopin - jedna z cyfrowych rozgłośni Polskiego Radia - gra dla słuchaczy już od czterech lat. Z okazji rocznicy uruchomienia, stacja przygotowała wiele niespodzianek. Jedną z nich jest recital fortepianowy Jakuba Kuszlika - laureata IV nagrody XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina oraz nagrody specjalnej Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Gmys: Polskie Radio Chopin przez cztery lata bardzo się zmieniło

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2021 09:00
- Pierwotnie byliśmy anteną wyłącznie powtórkową, prezentującą audycje przede wszystkim z Dwójki i Jedynki, a także archiwum Polskiego Radia. Stopniowo pojawiało się więcej premier, obecnie to całkowicie inny format. Mam nadzieję, że obecnie ta oferta jest bardziej interesująca - mówił na antenie Dwójki Marcin Gmys, dyrektor, redaktor naczelny Polskiego Radia Chopin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radio Chopin – to już cztery lata

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2021 11:31
Wciąż jeszcze pamiętamy emocje związane z Konkursem Chopinowskim, największym świętem polskiej muzyki, a nadeszła kolejna ważna chwila: 10 listopada świętujemy czwartą rocznicę powstania Polskiego Radia Chopin. O tej niezwykłej inicjatywie, dzięki której emocje związane z najwybitniejszym polskim kompozytorem są wciąż żywe, a jego muzyka rozbrzmiewa przez cała dobę mówi dyrektor PR Chopin Marcin Gmys.
rozwiń zwiń