Polskie Radio

Gala wręczenia MediaTorów. Oglądaj na żywo!

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2012 10:00
Dziennikarze Polskiego Radia nominowani do MediaTorów: Beata Płomecka, Hanna Bogoryja-Zakrzewska, Tomasz Zimoch, Michał Owczarek i Marcin Gutowski.
Gala wręczenia MediaTorów. Oglądaj na żywo
Foto: mediatory.pl

W tym roku nominowanych do MediaTorów jest czterdzieści osób. To spośród nich studenci dziennikarstwa z całej Polski wybiorą najlepszych dziennikarzy i najważniejsze wydarzenia medialne minionego roku.
Po raz pierwszy przyznana zostanie nagroda w kategorii ObserwaTOR,  w której nagradzać będą "za prawdziwe opowieści z innego – choć często bliskiego im – świata". To nagroda przyznawana za większe dziennikarskie formy takie jak reportaż, dokument czy wywiad-rzeka.
MediaTory w tym roku przyznawane są w dziewięciu kategoriach

TORPEDA - za udowadnianie, że szybkość i rzetelność nie muszą się wykluczać
W tej kategorii nominowana jest Beata Płomecka, dziennikarka Polskiego Radia

/

Za rzetelną i precyzyjną korespondencję z Brukseli i instytucji UE. Za przybliżanie polskim słuchaczom spraw ważnych dla każdego Europejczyka. Negocjacje unijnego budżetu, kontrowersyjna sytuacja Grecji, problemy z członkostwem w strefie euro – te i inne skomplikowane kwestie relacjonuje w przystępny i jasny sposób. Dokłada wszelkich starań, aby komunikaty związane z problemami strefy euro były ciekawe dla wszystkich słuchaczy. Nominowana za szybki i rzetelny przekaz skomplikowanych europejskich zagadnień oraz za udowodnienie, że aby to osiągnąć wystarczy niekiedy nawet 50 sekund.

 

 

AKUMULATOR - za ładowanie pozytywną energią
W tej kategorii nominowany jest Tomasz Zimoch, dziennikarz radiowej Jedynki

/

Za sportowy komentarz pełen wielkich emocji, energii oraz wizji dużo głębszej, niż ta telewizyjna. Za to, że dzięki niemu mecze Polaków na Euro 2012 brzmiały dużo lepiej, niż wyglądały, a najbardziej plastycznym i barwnym miejscem był w tym czasie eter Polskiego Radia. Za to, że dzięki swojemu stylowi kibicowania, pokładom energii i inicjowaniu ogólnonarodowych akcji takich jak akcja "flaga”, stał się idolem wszystkich polskich (i nie tylko) kibiców.

 

 

 

W tej kategorii nominowany jest także Michał Owczarek, dziennikarz  Programu 3 Polskiego Radia

Za niebanalne, przełamujące konwencję i pełne mocy muzyczne podróże, podczas których przewodnikiem jest dr Wilczur. Za wyrazistość na antenie i niezwykłą zdolność nawiązywania kontaktu ze słuchaczami. Za audycję, której chcą słuchać nawet emigranci w Stanach Zjednoczonych czy Australii. Za toczenie wraz z nimi walki z dominacją języka angielskiego w muzyce, za wspólne zabawy językiem i tworzenie takich słów, jak listele zamiast e-mail czy twarzoksiąg zamiast Facebook. Za stworzenie przestrzeni dla muzyki, której nie sposób odkryć w żadnym innym miejscu oraz udowodnienie, że może ona być dużo bardziej rozrywkowa, niż ta, której słuchamy na co dzień

OBSERWATOR - za prawdziwe opowieści z innego – choć często bliskiego nam – świata
W tej kategorii nominowana jest Hanna Bogoryja Zakrzewska, dziennikarka Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia  

/

Za wzbudzające emocje reportaże, które przedstawiają losy bohaterów walczących z trudami codziennego życia. Za wyjątkowe łączenie uniwersalizmu z aktualnością tematyczną. Za to, że swoim wyjątkowym dziennikarskim warsztatem kontynuuje tradycję reportażu radiowego i niezłomnie udowadnia ogromną siłę tego gatunku. Za to, że pozostaje wierna swoim dziennikarskim upodobaniom w czasach dominacji obrazu, w których reportaż radiowy nieprzerwanie traci na popularności.

 

 

 

INICJATOR - dziennikarze nagradzani są za to, że pokazują, że można inaczej
W tej kategorii nominowany jest Marcin Gutowski, dziennikarz Programu 3 Polskiego Radia za program "Trójka z dżemem - palce lizać!”

/

 

Za program, który w sposób oryginalny i atrakcyjny przypomniał historię Polskiego Radia. Za udowodnienie, że jubileusz 50 lat radia nie musi być uczczony jedynie sztampowym benefisem. Za cykl audycji, które odkryły całe bogactwo historii Trójki, przypominając, że jej największym skarbem zawsze byli wyjątkowi ludzie i ich barwne historie. Za wyjątkowe zobrazowanie głosem dziejów Programu Trzeciego Polskiego Radia od początków jego istnienia.

 

 

 

 

AUTORYTET – za to, że studenci mogą się od nich uczyć rzetelności, profesjonalizmu i najwyższych standardów. W tym roku nagrodę przyznano Markowi Niedźwieckiemu!

DETONATOR - za publikacje, które wybuchły najgłośniej i najbardziej spektakularnie, nie tylko w świecie mediów     
PROWOKATOR - gdzie nagradzani są ludzi mediów za odważne decyzje, które dają nam do myślenia
REFORMATOR - za materiały, które zmieniają rzeczywistość z dobrym skutkiem

NAWIGATOR - gdzie nagradzani są publicystów, dzięki którym poglądy zaczynają iść własną drogą.
W tym roku studenci zdecydowali nie przyznawać nominacji w kategorii PromoTOR, w której nagradzali za pokazywanie nowej, internetowej twarzy dziennikarstwa. Uznali, że Internet stał się naturalnym miejscem pracy dziennikarzy i rozwoju mediów, dlatego projekty internetowe mogą z powodzeniem konkurować w pozostałych kategoriach. Niewykluczone jednak, że w kolejnych latach zasady przyznawania nominacji w tej kategorii będą przeformułowane.
Laureatów tegorocznej edycji Plebiscytu poznamy 1 grudnia.
(źr. mediatory.pl)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PKOL nagrodził SPORT w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2011 20:00
Polskie Radio S.A otrzymało Honorowe Wyróżnienie "Złotego pióra" przyznawane przez Polski Komitet Olimpijski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio wyróżnione "Złotym Piórem"

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2011 14:14
Polskie Radio S.A zostało wyróżnione przez Polski Komitet Olimpijski za "obiektywne prezentowanie na wszystkich swych antenach pełnego spektrum sportu oraz za towarzyszenie polskim sportowcom podczas przygotowań i startów olimpijskich".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monika Olejnik zwyciężczynią plebiscytu MediaTory

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2011 09:57
Studenci dziennikarstwa z całej Polski wyróżnili Monike Olejnik statuetką AuTORytet 2011 za rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy zawodowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziennikarz radiowej Jedynki z Nagrodą Kapuścińskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2011 13:39
Michał Żakowski odebrał Nagrodę Polskiej Agencji Prasowej im. Ryszarda Kapuścińskiego. Wyróżniono jego reportaż z ogarniętej kryzysem Grecji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziennikarze Polskiego Radia wyróżnieni przez SDP

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2011 20:35
Doceniono m.in. teksty o tematyce kulturalnej autorstwa Anny Lisieckiej z Programu Pierwszego i reportaż o Czarnobylu Tomasza Jeleńskiego z Programu Trzeciego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Spojrzenie z oddali” - Hanna Bogoryja-Zakrzewska

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2012 19:30
Czwartek, 7 czerwca 2012, godz.00.45, Program 4. Do Polski przyjechała duża grupa studentów ze świata, którzy postanowili studiować na polskiej uczelni.
rozwiń zwiń