X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Irański reżyser wie dobrze, co czujemy

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2012 14:34
- Nie są to filmy symboliczne, w nich toczy się gra między ludźmi - mówi Tadeusz Sobolewski o Iranie, oazie ambitnego kina.
Audio
Kadr z filmu Rozstanie
Kadr z filmu "Rozstanie"Foto: mat.prasowe

Filmy montowane w Teheranie czerpią z myśli wschodniej, która jest zaskakująco bliska naszym odczuciom. Opisują cywilizację na krawędzi, która się ujednolica i przez to traci wiele wartości.
- Mówią o poczuciu wyobcowania, o tym, że nasza tożsamość jest niepewna, nie wiemy kim jesteśmy - opowiada w Dwójce krytyk "Gazety Wyborczej".
Jest to kino ważne także dlatego, że Iran jest obecnie w centrum uwagi. Jest zagrożony i sam stanowi dla świata zagrożenie. - To jest takie małe centrum świata. Być może przyszłość nas wszystkich tam się rozstrzyga - mówi.
Wyrazem tego zainteresowania był Oscar dla "Rozstania" Asghara Farhadiego.  - Wszyscy w tym filmie są winni, wszyscy kłamią i wszyscy boją się sądu. "Rozstanie" mówi o egzystencjalnej sytuacji, w której nikt nie chce ogarnąć drugiego swoim myśleniem - opowiada Tadeusz Sobolewski - Coś jest uchwycone, ja to poczułem będąc na festiwalu w Teheranie - przymus kłamstwa wymagany przez prawo, przez drakońskie zwyczaje.

usc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

"Rozstanie" z Oscarem. "Wygrał film najlepszy"

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2012 04:50
Agnieszka Holland nie wróci do Polski ze złotą nagrodą. - To nie jest rezultat, który łamałby nam serca, poczucie sprawiedliwości. "Rozstanie" to dobra wiadomość, dobry film - oceniają krytycy filmowi w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bliżej im do Europejczyków niż do Arabów

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2012 19:26
Zdobywca Oscara, irański film "Rozstanie” rozbudził zainteresowanie nie tylko tym krajem, ale też jego kulturą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dostał Oscara, ale fety nie będzie. Film się nie podoba

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 14:38
Władze Iranu nagle cofnęły zgody na uroczyste powitanie Asghara Farhadiego, którego film "Rozstanie" zdobył w Oscara w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziennikarze stracili legitymacje przez kobiety ninja

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2012 21:43
Rząd Iranu zawiesił akredytację prasową ekipie agencji Reuters w Teheranie ponieważ materiał wideo na temat szkolenia kobiet w sztukach walki otrzymał niewłaściwy tytuł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Guenter Grass ma zakaz wjazdu do Izraela

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2012 12:12
Szef izraelskiego MSW uznał niemieckiego pisarza, laureata Literackiej Nagrody Nobla Guntera Grassa za "persona non grata".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iran nie jest zainteresowany porozumieniem

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2012 17:56
Nie chcemy zawierać z mocarstwami zachodnimi porozumienia o wymianie paliwa jądrowego - oświadczył szef irańskiej Organizacji Energii Atomowej.
rozwiń zwiń