X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Komisja Europejska proponuje Polsce ponad 63 mld euro na odbudowę po koronakryzysie

27.05.2020 16:59
Unijny budżet po 2020 roku ma wynieść bilion 100 milionów euro, a fundusz odbudowy po kryzysie wywołanym koronawirusem 750 miliardów euro. Propozycje w tej sprawie przedstawiła Komisja Europejska. 
Audio
  • Komisja Europejska zaproponowała utworzenie funduszu odbudowy wartego 750 miliardów euro po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa. To pieniądze, które Bruksela ma pożyczyć na rynkach finansowych pod gwarancję unijnych krajów. O szczegółach - Beata Płomecka (IAR)
Ursula Von Der Leyen
Ursula Von Der LeyenPAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen mówiła w Europarlamencie, że obecnie Unia zmaga się z bezprecedensowym kryzysem zdrowotnym i gospodarczym. Zerwany łańcuch dostaw, jednolity rynek, który wymaga ożywienia, unijne swobody, które muszą znowu zacząć obowiązywać - wyliczała wyzwania, przed którymi stoi Unia, przewodnicząca Komisji. - Żaden z tych problemów nie może być rozwiązany samodzielnie przez poszczególne państwa. Osłabiona gospodarka w jednej części Europy osłabia silną gospodarkę w innymi miejscu. Tu chodzi o nas wszystkich. Nadszedł czas dla Europy - mówiła przewodnicząca Komisji.

Z funduszu odbudowy wartego 750 miliardów euro, pół biliona ma być w formie bezzwrotnych dotacji, natomiast 250 miliardów euro to nisko oprocentowane pożyczki. Dla Polski przewidziano ponad 63 miliardy euro, co jest trzecią największą kwotą w Unii, z czego ponad 37 miliardów euro będzie w formie grantów. Najwięcej otrzymają Włochy, a następnie Hiszpania. Fundusz odbudowy ma być utworzony na bazie zdolności pożyczkowych Unii Europejskiej.

Teraz propozycją Komisji zajmą się kraje członkowskie. Zapowiadają się trudne negocjacje z powodu dużych podziałów. Kraje Południa chcą wyłącznie grantów z funduszu odbudowy, natomiast tak zwana oszczędna czwórka Holandia, Austria, Dania i Szwecja opowiadają się za pożyczkami. Polska dopuszcza obie możliwości, ale z naciskiem na granty w pierwszej fazie wychodzenia z kryzysu.


IAR/dad

Ambasador USA w Niemczech zapowiada nowe sankcje wobec Nord Stream 2

27.05.2020 12:42
W wypowiedzi dla środowego wydania dziennika "Handelsblatt" ambasador USA w Niemczech Richard Grenell oświadczył, że Stany Zjednoczone przygotowują nowe sankcje mające udaremnić dokończenie budowy gazociągu Nord Stream 2 prowadzącego po dnie Bałtyku z Rosji do Niemiec.

W Lublinie powstanie nowe Muzeum Narodowe

27.05.2020 13:05
Misją muzeum będzie ochrona wartości historycznych i artystycznych kultury polskiej i światowej, w tym w szczególności dziedzictwa Kresów.

Szef MSZ: Polska chciałaby dalej znosić restrykcje dotyczące przyjazdu cudzoziemców

27.05.2020 14:10
Polska chciałaby dalej znosić restrykcje dotyczące przyjazdu obywateli innych państw - oświadczył w środę w Pradze minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Wyraził także oczekiwanie, że władze Czech umożliwią tranzyt polskim obywatelom przez ten kraj.

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił czwarty etap znoszenia restrykcji związanych z pandemią

27.05.2020 15:13
Od 30 maja częściowo zniesiony będzie obowiązek noszenia maseczek - w przestrzeni otwartej i w niektórych przestrzeniach zamkniętych. Poinformował o tym premier Mateusz Morawiecki, przedstawiając założenia czwartego etapu rządowego programu odmrażania gospodarki.