X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Węgry: polonijna organizacja odznaczona przez Viktora Orbana

20.06.2021 13:15
Polonijna organizacja Polonia Nova znalazła się wśród kilkunastu osób i organizacji, odznaczonych w sobotę nagrodą premiera Węgier Viktora Orbana za działalność na rzecz żyjących na Węgrzech narodowości.
Polonijna organizacja otrzymała wyróżnienie za pielęgnowanie polskiej tożsamości poprzez popularyzowanie polskiego języka, literatury i teatru oraz za wzmacnianie więzi z krajem pochodzenia
Polonijna organizacja otrzymała wyróżnienie za "pielęgnowanie polskiej tożsamości poprzez popularyzowanie polskiego języka, literatury i teatru oraz za wzmacnianie więzi z krajem pochodzenia"facebook.com/polonianova

Polonia otrzymała wyróżnienie za "pielęgnowanie polskiej tożsamości poprzez popularyzowanie polskiego języka, literatury i teatru oraz za wzmacnianie więzi z krajem pochodzenia".

Nagrody wręczył w miejscowości Gardony w komitacie Fejer w centralnych Węgrzech wiceminister w kancelarii premiera odpowiedzialny za kontakty z Kościołami i narodowościami Miklos Soltesz. Jak zauważył, miały one zostać wręczone już w zeszłym roku, ale uniemożliwiła to pandemia koronawirusa.

Polonia Nova zamieściła na swoim profilu na Facebooku zdjęcie dyplomu, potwierdzającego przyznanie nagrody, z komentarzem: "Nikt by nie nazwał lepiej tego, czym się zajmujemy. Dodać należy tylko: z wielką przyjemnością. Dziękujemy". 

Polonia Nova organizuje m.in. narodowe czytania lektur, gry terenowe z różnych okazji (np. w 2018 r. z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości czy w 2016 r. z okazji Roku Henryka Sienkiewicza), wystawy (np. "Kobiety Niepodległości" przygotowaną przez Muzeum Historii Polski), przedstawienia, podchody historyczne oraz wiele innych wydarzeń.

PAP/ho

Sukces polskiej dyplomacji. Obraz Jana Matejki na wystawie w londyńskiej galerii sztuki

19.06.2021 09:15
W The National Gallery można oglądać wystawę "Rozmowy z Bogiem: Kopernik Jana Matejki", prezentującą m.in. wypożyczony z Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego obraz Matejki.  Wystawa jest wynikiem partnerskiej współpracy między The National Gallery i Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Muzeum Narodowym w Krakowie, a także Instytutu Kultury Polskiej w Londynie.

Znamy laureatów XII edycji Konkursu "Być Polakiem"

19.06.2021 11:36
Zakończył się kolejny etap XII edycji Konkursu „Być Polakiem“. Obradom  jury przewodniczyła Joanna Fabisiak, posłanka na Sejm RP, pomysłodawczyni konkursu.

Euro 2020: Hiszpania - Polska. Biało-czerwoni zostają w grze, Lewandowski zapewnił remis w Sewilli

19.06.2021 23:22
Reprezentacja Polski zremisowała na Estadio de La Cartuja w Sewilli z Hiszpanią (1:1) w meczu "o wszystko" grupy E na Euro 2020. Biało-czerwoni pozostają w grze i w ostatnim spotkaniu podopieczni Paulo Sousy zagrają ze Szwecją.

Jubileusz 50-lecia Szkoły Polskiej w Pradze

20.06.2021 10:00
Szkoła Polska w Pradze świętuje 50-lecie swojego istnienia. Jubileusz połączono z uroczystym zakończeniem roku szkolnego, które odbyło się w ogrodach polskiej ambasady w stolicy Czech.