Redakcja Polska

Nietuzinkowy Dom Renaty Nicpoń. "Jestem tym kim jestem, dzięki emigracji i powrotowi do kraju"

11.09.2022 14:19
To była słuszna decyzja. Obie były słuszne. Ta o wyjeździe do Stanów Zjednoczonych i ta o powrocie na stałe do Polski. Ten czas w życiu mnie ukształtował. Jestem tym kim jestem, dzięki emigracji i powrotowi do kraju – przyznaje Renata Nicpoń, coach, twórczyni Nietuzinkowego Domu i bloga "Nicpoń Inspiruje".
Audio
  • Z Renatą Nicpoń, coachem, twórczynią Nietuzinkowego Domu i bloga Nicpoń Inspiruje o podróży przez życie, latach emigracji w USA i Wielkiej Brytanii, powrocie do kraju i szukaniu wymarzonego domu na wsi, rozmawiała Małgorzata Frydrych.
Nietuzinkowy Dom Renaty Nicpoń.
Nietuzinkowy Dom Renaty Nicpoń.Foto: Renata Nicpoń

Miałam dobre życie. Takie podręcznikowe, poukładane. Ciekawa praca, wysokie dochody, własne mieszkanie, chłopak. I z każdym dniem bardziej myślałam o wyjeździe do USA. Tłumaczyłam sobie, że chcę podróżować, nauczyć się biegle angielskiego. W końcu przekonałam siebie oraz moich bliskich, i wyruszyłam w świat. Happy endu nie było. Po pół roku zrozumiałam, że próbowałam uciec nie od mojego życia w Polsce, ale od siebie. Tak więc niezależnie od miejsca, w którym byłam, trzeba było zająć się sobą. Tym wewnętrznym człowiekiem, który nie był szczęśliwy – wyjaśnia Renata Nicpoń.

Zainteresowałam się coachingiem. Poszłam do szkoły aby stać się profesjonalnym szkoleniowcem, wspierać w rozwoju osobistym innych. I tak ucząc się pracowałam na własnych doświadczeniach, emocjach. Nauczyłam się pracować z innymi i zrozumiałam siebie. Na jednych warsztatach z autoprezentacji miałam na szybko powiedzieć o jakimś marzeniu, które chciałabym wkrótce zrealizować. To wtedy wyrzuciłam z siebie bez zastanowienia, że chce mieć dom na wsi, najlepiej pod lasem, gdzie będę żyć wolniej, we własnym rytmie i prowadzić warsztaty z rozwoju osobistego dla innych. Po wielu latach go znalazłam. W Świeradowie – Zdroju. Mój Nietuzinkowy Dom - mówi gość audycji "Kierunek: Polska". I przyznaje: kiedy realizowałam swoje marzenie o domu z ogrodem i własnej przestrzeni do rozwoju osobistego, liczyłam tylko na to, by zwolnić i żyć bardziej jakościowo. Los dał mi zdecydowanie więcej. Co rusz jakieś miłe niespodzianki się pojawiają.

Z Renatą Nicpoń, coachem, twórczynią Nietuzinkowo Dom i bloga Nicpoń Inspiruje, o podróży przez życie, latach emigracji w USA i Wielkiej Brytanii, powrocie do kraju i szukaniu wymarzonego domu na wsi, rozmawiała Małgorzata Frydrych.

 

Na audycję "Kierunek: Polska" zapraszamy w każdy wtorek o 17.45.


Polonia wobec nowych wyzwań. W Warszawie obradował Światowy Kongres "Kraj - Emigracja"

09.09.2022 16:28
W Zamku Królewskim w Warszawie zainaugurowano - organizowany przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" - Światowy Kongres "Kraj – Emigracja". Wzięło w nim udział ponad 350 Polaków z 34 krajów, reprezentujących 6 kontynentów: Europę, Amerykę Północną, Amerykę Południową, Australię i Nową Zelandię, Azję i Afrykę.

Żytomierski Obwodowy Związek Polaków na Ukrainie nie zaprzestał działalności

10.09.2022 14:00
Pomoc dla Polaków, w objętej wojną Ukrainie, cały czas organizuje Wiktoria Laskowska, szefowa Żytomierskiego Obwodowego Związku Polaków na Ukrainie i członkowie organizacji. 

Polish Business Roadshow 2022. Biznesowe spotkania w Wielkiej Brytanii

10.09.2022 14:36
Polish Business Link zaprasza polskich przedsiębiorców aktywnych na Wyspach Brytyjskich, a także tych, którzy myślą o prowadzeniu tam interesów, na rozmowy, które ułatwią wymianę doświadczeń i pomysłów.