X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Na ratunek. Archiwista na wojennym Żoliborzu

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2015 16:12
Piotr Bańkowski z Głównego Archiwum Akt Dawnych sierpień i wrzesień 1944 r. spędził w Forcie Sokolnickiego, gdzie złożono najcenniejsze dokumenty Rzeczpospolitej.
Audio
  • Piotr Bańkowski - archiwista na wojennym Żoliborzu (Notatnik Dwójki)
Wybuch Powstania Warszawskiego zastał Piotra Bańkowskiego w pracy w Archiwum Skarbowym na Podwalu. Po kilku dniach udało mu się przedostać do Fortu Sokolnickiego, gdzie sprawował opiekę nad złożonymi tam najcenniejszymi zasobami warszawskich archiwów państwowych i Biblioteki Narodowej (zdj. ilustracyjne)
Wybuch Powstania Warszawskiego zastał Piotra Bańkowskiego w pracy w Archiwum Skarbowym na Podwalu. Po kilku dniach udało mu się przedostać do Fortu Sokolnickiego, gdzie sprawował opiekę nad złożonymi tam najcenniejszymi zasobami warszawskich archiwów państwowych i Biblioteki Narodowej (zdj. ilustracyjne)Foto: Effeietsanders/wikimedia/CC-BY-SA-2.5

Prowadził rozpaczliwą walkę o uratowanie relikwii narodowych w sytuacji, w której Fort Sokolnickiego zapełniany był przez tysiące ludzi, nie mniej potrzebujących schronienia.

***

Tytuł audycji: Notatnik Dwójki 

Przygotowała: Anna Lisiecka

Goście: Anita Chodkowska (zastępca dyrektora Archiwum PAN, autorka opracowania pamiętnika Piotra Bańkowskiego "Archiwista na powstańczym Żoliborzu"), prof. Władysław Stępniak (dyrektor Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych) 

Data emisji: 16.09.2015

Godzina emisji: 13.00

mc/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Triumf pokoju. Krzysztof Wodiczko rozbraja pomniki

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2015 14:00
– Kiedyś było powiedzenie: "gdzieś pomiędzy pomnikami jest Polska" – mówił Krzysztof Wodiczko o pomnikach, czyli "ideologicznych maszynach powielających wojnę".
rozwiń zwiń

Czytaj także

2103: globalna wojna albo fuzja Wschodu z Zachodem

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2015 20:50
Dwa scenariusze - optymistyczny i pesymistyczny - kreśli dla świata Ian Morris, autor monumentalnej pracy "Dlaczego Zachód rządzi". Kluczowy wydaje się dopisek "na razie"...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka Wojna w dziennikach jej świadków

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2015 14:00
"Wielka Wojna - codzienność niecodzienności" to niezwykle poruszający cykl wydawniczy pokazujący oblicze I wojny światowej. O opowieściach osób, które ją przeżyły, rozmawiali goście Dwójki.
rozwiń zwiń