Polskie Radio
Section05
Żoliborz

Na warszawskim Żoliborzu skradziono tablicę upamiętniającą Lecha Kaczyńskiego. Policja szuka sprawców

- Otrzymaliśmy zgłoszenie kradzieży tablicy upamiętniającej pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Szukamy sprawcy tego zdarzenia - przekazała st. asp. Kamila Szulc z żoliborskiej policji.  Tablica zniknęła z budynku przy ul. Suzina 3 w Warszawie, gdzie urodził się i mieszkał Lech Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa regiony Żoliborz mazowieckie policja Lech Kaczyński POLSKA

Animatorzy kultury łączcie się (online)!

"Animacja w sieci" – to hasło tegorocznej Ogólnopolskiej Giełdy Projektów – święta animatorów kultury z całej Polski. Wydarzenie organizowane przez Narodowe Centrum Kultury odbędzie się w dniach 15-16 października w Forcie Sokolnickiego na warszawskim Żoliborzu. O tym, czego możemy spodziewać się po 10. już edycji, opowiedziała rzecznik prasowy NCK Joanna Bancerowska.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Trójka wystawa Wojciech Ossowski Narodowe Centrum Kultury Warszawa Żoliborz animacja pandemia Koronawirus w Polsce koronawirus online warsztaty

Animacja kultury w czasach pandemii

Fort Sokolnickiego na warszawskim Żoliborzu gości X Ogólnopolską Giełdę Projektów. W tym roku spotkanie animatorów kultury z całej Polski odbywa się na żywo i online. Ten drugi sposób wybrała większość uczestników. Nic dziwnego, skoro hasło przewodnie brzmi "Animacja w sieci".
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Warszawa Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Narodowe Centrum Kultury Żoliborz kultura cyfrowa Piotr Łodej Trójka Rafał Wiśniewski

Wirtualne sanktuarium ks. Jerzego Popiełuszki

- Księdza Jerzego osobiście nie znałem. Gdy umierał miałem 4 lata, poza tym mieszkałem w Koszalinie. W roku 1990 pojawiłem się na Żoliborzu z moim tatą, w sanktuarium przy grobie ks.Popiełuszki wspólnie się modliliśmy. Nie przypuszczałem wtedy, że za 10 lat będę mieszkańcem tej warszawskiej dzielnicy - wspominał Dominik Jabs, twórca portalu opowiedzmioksjerzym.pl.
Zobacz więcej na temat:  historia Polski Jerzy Popiełuszko komunizm Kościół katolicki Warszawa Żoliborz