Wszystko zaczęło się od Mussoliniego

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2015 16:14
W "Klubie Ludzi Ciekawych Wszystkiego" porozmawiamy o ideologach faszyzmu, jego narodzinach i strasznych konsekwencjach.
Benito Mussolini przedstawiony na amerykańskim plakacie propagandowym
Benito Mussolini przedstawiony na amerykańskim plakacie propagandowymFoto: wikimedia/cc

To nie w głowie Hitlera i nie w głowie Stalina wykiełkowało ziarno zła - zbrodnicza ideologia, która stała się przyczyną śmierci milionów ofiar. Ojcem faszyzmu był - zlekceważony przez ludzi i zepchnięty przez historię w cień, ubrany w maskę operetkowego błazna - Benito Mussolini.

W przededniu Europejskiego Dnia Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu spotkamy się w Dwójce z historykiem prof. Andrzejem Paczkowskim, socjologiem i politologiem prof. Rafałem Pankowskim, a także z Małgorzatą Czyżewską z Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność.

***

Na audycję "Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego" zapraszamy w sobotę (22.08) w godz. 16.00-17.00. Program poprowadzi Hanna Maria Giza.

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przez dziurkę od klucza. Obyczajowość w II RP

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2015 19:00
Merdanki na Małym Rynku w Krakowie lub gmeranki na pobliskich Plantach to tylko część bogatego życia płciowego, które można było podejrzeć w przedwojennej Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Naukowcy Hitlera na usługach USA?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2015 18:00
W 1945 roku Amerykanie wiedzieli, że muszą przejąć - nim wejdzie Armia Czerwona - niemieckich naukowców. Rozpoczęła się tajna operacja "Paperclip".
rozwiń zwiń

Czytaj także

13-letni łącznik Powstania. Wspomnienia świadków

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2015 15:00
Gdy Powstanie Warszawskie wybuchło, mieli zaledwie po kilkanaście lat. Jak wyglądał ten dramatyczny czas z ich perspektywy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bitwa Warszawska. Analiza cudu nad Wisłą

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2015 15:16
- Patrzymy na wojsko polskie poprzez pryzmat Bitwy Warszawskiej, ale trzeba spojrzeć na nie przez pryzmat początków II Rzeczypospolitej - mówił w Dwójce prof. Janusz Odziemkowski.
rozwiń zwiń