X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wszystko zaczęło się od Mussoliniego

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2015 16:14
W "Klubie Ludzi Ciekawych Wszystkiego" porozmawiamy o ideologach faszyzmu, jego narodzinach i strasznych konsekwencjach.
Benito Mussolini przedstawiony na amerykańskim plakacie propagandowym
Benito Mussolini przedstawiony na amerykańskim plakacie propagandowymFoto: wikimedia/cc

To nie w głowie Hitlera i nie w głowie Stalina wykiełkowało ziarno zła - zbrodnicza ideologia, która stała się przyczyną śmierci milionów ofiar. Ojcem faszyzmu był - zlekceważony przez ludzi i zepchnięty przez historię w cień, ubrany w maskę operetkowego błazna - Benito Mussolini.

W przededniu Europejskiego Dnia Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu spotkamy się w Dwójce z historykiem prof. Andrzejem Paczkowskim, socjologiem i politologiem prof. Rafałem Pankowskim, a także z Małgorzatą Czyżewską z Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność.

***

Na audycję "Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego" zapraszamy w sobotę (22.08) w godz. 16.00-17.00. Program poprowadzi Hanna Maria Giza.

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przez dziurkę od klucza. Obyczajowość w II RP

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2015 19:00
Merdanki na Małym Rynku w Krakowie lub gmeranki na pobliskich Plantach to tylko część bogatego życia płciowego, które można było podejrzeć w przedwojennej Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Naukowcy Hitlera na usługach USA?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2015 18:00
W 1945 roku Amerykanie wiedzieli, że muszą przejąć - nim wejdzie Armia Czerwona - niemieckich naukowców. Rozpoczęła się tajna operacja "Paperclip".
rozwiń zwiń

Czytaj także

13-letni łącznik Powstania. Wspomnienia świadków

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2015 15:00
Gdy Powstanie Warszawskie wybuchło, mieli zaledwie po kilkanaście lat. Jak wyglądał ten dramatyczny czas z ich perspektywy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bitwa Warszawska. Analiza cudu nad Wisłą

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2015 15:16
- Patrzymy na wojsko polskie poprzez pryzmat Bitwy Warszawskiej, ale trzeba spojrzeć na nie przez pryzmat początków II Rzeczypospolitej - mówił w Dwójce prof. Janusz Odziemkowski.
rozwiń zwiń