Paweł Królikowski - "Kusy" to nie wszystko

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2015 19:00
- Mam dużo cierpliwości do "Kusego" - mówił w Dwójce Paweł Królikowski o serialu "Ranczo", w którym gra jedną z głównych ról. A ile aktor ma cierpliwości do szóstki swoich dzieci i do życia?
Audio
  • Z Pawłem Królikowskim rozmawia Jerzy Kisielewski (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Paweł Królikowski w studiu Programu 2 Polskiego Radia
Paweł Królikowski w studiu Programu 2 Polskiego RadiaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Bywało, że w życiu dochodził do ściany, ale wtedy, nieoczekiwanie, pojawiał się ktoś, kto szybko stawiał go do pionu. Tak było z Janem Jakubem Kolskim. - Wydawało mi się, że straciłem miejsce na ziemi. Któregoś dnia słyszę: "Królik, królik! Szukam cię od paru dni. Chciałbym, abyś zagrał w reklamie!" - wspomina w Dwójce Paweł Królikowski. Traf chciał, że aktor miał wtedy sparaliżowany mięsień twarzy i od razu powiedział, że nic z tego. - Kolski nalegał: "Staniesz bokiem. O tak nakręcimy!". I nakręciliśmy - spuentował. Udział w projekcie dał mu zastrzyk gotówki i nową energię do działania.

Energię do działania, poza przyjaciółmi, daje mu też jego rodzina. Ale, jak przyznaje, swoim dzieciom stara się nie narzucać. - Trzeba po prostu być, pokazywać im świat, kupować książki, dawać dostęp do muzyki i filmów, ale dyskretnie - tłumaczył.

Równie ciepło wypowiadał się o swojej żonie, znanej aktorce Małgorzacie Ostrowskiej-Królikowskiej. Śmiał się, że choć tabloidy piszą o nich jako o przykładnej parze, to w rzeczywistości nie jest tak cukierkowo. - Znajomi mówią, że jesteśmy włoską rodziną. U nas jest temperatura, tętno - zaznaczył.

Paweł Królikowski w audycji mówił również o dalszym losie "Kusego", wspominał też czasy swojej pracy w "Truskawkowym studiu".

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzenie: Jerzy Kisielewski

Goście: Paweł Królikowski (aktor)

Data emisji: 21.08.2015

Godzina emisji: 18.00

pk/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Mleczko. Rysownik cierpiący w Pendolino

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2015 21:00
– Wagony przypominają autobus do Nowego Sącza z lat 60. – mówił jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich autorów rysunków satyrycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filolog klasyczny, o którego biją się miasta

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2015 19:50
- Włodarze zwracali się do mnie z propozycją, ażeby akcja mojej powieści rozgrywała się w ich mieście. Zwykle odmawiałem z prostego powodu - mówił w Dwójce Marek Krajewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wodecki Grechutę poznał przez Bacha

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2015 20:00
- Moją prawdziwą szkołą muzyczną była gra w zespołach Marka Grechuty i Ewy Demarczyk - mówił w Dwójce o przebytej drodze artystycznej Zbigniew Wodecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zofia Kucówna. Aktorka z przypadku

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2015 20:00
Wybitna artystka teatru i filmu być może byłaby dziś kimś innym, gdyby nie przykre uwagi kierowane pod jej adresem przez... Xawerego Dunikowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karola Modzelewskiego zmagania z historią

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2015 13:00
Przypominamy rozmowę z prof. Karolem Modzelewski o książce "Zajeździmy kobyłę historii. Wyznania poobijanego jeźdźca".
rozwiń zwiń