Rok 2015 w muzyce. Piętno Konkursu Chopinowskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 13:40
To było bezsprzecznie najgłośniejsze medialne wydarzenie muzyczne w Polsce w ciągu minionych 12 miesięcy. - O werdykty jury zagadywali nas nawet warszawscy taksówkarze - śmiała się w Dwójce Dorota Kozińska.
Audio
  • Muzyczne podsumowanie roku 2015 w Polsce (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
To był specjalny Konkurs Chopinowski, bo punktacja została ujawniona, bo werdykt nie był kontrowersyjny, bo oddziaływanie w mediach było spektakularne - komentowała w Dwójce Róża Światczyńska. Na zdjęciu Charles Richard-Hamelin, laureat II nagrody na XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina z 2015 r.
To był specjalny Konkurs Chopinowski, bo punktacja została ujawniona, bo werdykt nie był kontrowersyjny, bo oddziaływanie w mediach było spektakularne - komentowała w Dwójce Róża Światczyńska. Na zdjęciu Charles Richard-Hamelin, laureat II nagrody na XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina z 2015 r.Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Rok 2015 w kulturze
książki
Czas podsumowań

Dziennikarka Dwójki Róża Światczyńska zauważała, że nawet organizatorzy nie spodziewali się aż takiego zainteresowania zmaganiami młodych pianistów. - Media społecznościowe przez całą dobę żyły kolejnymi wykonaniami. To był najszerzej wypromowany Konkurs Chopinowski w historii - podkreślała.

Pewnym mankamentem, zdaniem prowadzącego audycję Adama Suprynowicza, była słaba obecność zawodów w przestrzeniach Warszawy, co nie powinno mieć miejsca przy imprezie tej rangi.

W audycji podsumowaliśmy też najważniejsze wydarzenia roku 2015 w muzyce dawnej, współczesnej i operze. Według Doroty Kozińskiej teatr operowy w Polsce poruszał się po skrajnościach.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadzi: Adam Suprynowicz

Goście: Dorota Kozińska, Ewa Szczecińska, Róża Światczyńska i Magdalena Łoś

Data emisji: 5.01.2016

Godzina emisji: 18.00

bch/kd

Czytaj także

Kino w 2015 r. Wielkie powroty wielkich produkcji

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2015 20:00
– To był ważny rok dla kina komercyjnego, pozwolił odświeżyć niektóre głośne serie – mówił Jacek Szczerba w filmowym podsumowaniu kończącego się roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kłótnie o deski. Teatr, media i politycy w 2015 roku

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 20:00
– Z żalem stwierdzam, że to kolejny rok, gdy o teatrze mówi się tylko wtedy, gdy dochodzi do konfliktu obyczajowego – mówił krytyk teatralny Jacek Cieślak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najlepsze płyty 2015 r. wg recenzentów "Płytomanii"

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2016 16:30
W pierwszej audycji w nowym roku nasi recenzenci wybrali swoje ulubione albumy ostatnich 12 miesięcy. Zapraszamy do wysłuchania ich typów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najlepsze i najgorsze książki 2015 r. Ranking Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2016 14:00
Zaskoczenia, olśnienia, ale także rozczarowania... Wśród lektur przeczytanych w 2015 r. recenzenci "Czytelni" wskazali książki, które ich zachwyciły - albo wręcz przeciwnie.
rozwiń zwiń