X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Dzikie róże". Samotność kobiety w rodzinie

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 11:00
– Zaraz potem, gdy przestała być nastolatką, stała się mamą. Od razu wpadła w kliszę rodziny – mówiła Anna Jadowska o bohaterce swojego najnowszego filmu.
Audio
  • "Dzikie róże". Samotność kobiety w rodzinie (Poranek Dwójki)

"Dzikie róże" opowiadają o romansie młodej kobiety i nastolatka, za który ta pierwsza musi zapłacić wysoką cenę. Wszystko dzieje się na prowincji, poza - jak zauważyła reżyser - "dużymi miastami, które są wyspą innych zwyczajów, a ludzie mają pracę i tworzy się klasa średnia".

– W rzeczywistości Polska zmaga się z podstawowymi problemami. Opisuję macierzyństwo w sytuacji, gdy nie ma męża, nie ma pieniędzy i nie ma perspektywy na rozwiązanie problemów – powiedziała Anna Jadowska. – Stąd tak ogromna samotność mojej bohaterki. Zaraz potem, gdy przestała być nastolatką, stała się mamą. Nie miała okresu przejściowego, nie mogła siebie sprawdzić i poznać, zintegrować własnej osobowości. Od razu wpadła w kliszę rodziny, gdzie kobieta odkłada swoje potrzeby i egzystencjalne problemy, by służyć innym – dodała.

Reżyser opowiadała m.in. o tym, że od początku główna rola w filmie przeznaczona była dla Marty Nieradkiewicz, a także wspominała swoje poprzednie dzieła filmowe, które, choć niezbyt wesołe, wzbudzały niekiedy w oglądających je kobietach bardzo silne pozytywne uczucia.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Anna Jadowska (reżyser filmowa)

Data emisji: 20.12.2017

Godzina emisji: 8.10

Rozmowę wyemitowano w audycji "Poranek Dwójki".

mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Jadowska: w "Dzikich różach" mierzę się z niepokojami matek

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2017 12:40
- Od zawsze nosiłam się z zamiarem, żeby dzikie róże, które są na prywatnej mapie mojego dzieciństwa, włożyć do jakiejś historii. Zaczęłam więc pisać scenariusz, którego akcja dzieje się we wsi z moich młodzieńczych lat - o swoim najnowszym filmie "Dzikie róże" opowiada reżyserka Anna Jadowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dzikie róże". Dramatyczne poszukiwanie samego siebie

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2017 10:00
- Ewa, główna bohaterka tego filmu, zmaga się z pytaniami, kim chce być i jak chce żyć - opowiadała o "Dzikich różach" Anny Jadowskiej aktorka Marta Nieradkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Jadowska: interesują mnie rzeczy, które najbardziej bolą

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 14:42
- Chciałabym zrobić film o surferach w jakimś pięknym kraju, natomiast ciągnie mnie do czegoś zupełnie innego. Muszę mieć emocjonalny stosunek do tego, co robię - wyjaśniała reżyserka filmu "Dzikie róże" Anna Jadowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Eter". Zanussi kręci nowego "Fausta"

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 09:00
– Mój bohater jest lekarzem w twierdzy, takiej jak Przemyśl. Prowadzi badania na ludziach. To człowiek, który pomylił religię z nauką – mówił Krzysztof Zanussi na planie produkcji "Eter".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Komunia". To film robiony w ciszy

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 18:30
- Zanim zaczęłam filmować moich bohaterów, spędziłam z nimi ponad rok. W kinie dokumentalnym to podstawa zaufania – powiedziała Anna Zamecka, laureatka Europejskiej Nagrody Filmowej za film dokumentalny "Komunia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Żeby zrobić prawdziwy i dobry film musiałem kłamać"

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2017 13:00
- Na filmowy debiut nie chciałem wybierać jakichś głupot. Chciałem widza traktować poważnie, zrobić coś ważnego. I żeby to osiągnąć musiałem łgać i oszukiwać, bo inaczej partia nie dałaby mi nakręcić filmu o akowcu ściganym przez UB - mówił w Dwójce Waldemar Krzystek.
rozwiń zwiń