X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polak Polakowi wilkiem? "Zależy, kto to mówi"

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2016 07:00
- Zamykamy się we własnych bańkach. Na Facebooku mamy znajomych, którzy podzielają nasze poglądy. To jest naturalny trend do tego, żeby nie narażać się na zderzenie z człowiekiem, który reprezentuje coś innego – powiedział w Dwójce prof. Mikołaj Cześnik z SWPS.
Audio
  • Debata o tym, co łączy i co dzieli Polaków (Innymi słowy/Dwójka)
Na zdjęciu od lewej: prof. Anna Giza, prof. Mikołaj Cześnik, Barbara Schabowska, dr Tomasz Kempski i dr Marek Kochan, prof. Anna Cegieła  oraz Paweł Dunin Wąsowicz
Na zdjęciu od lewej: prof. Anna Giza, prof. Mikołaj Cześnik, Barbara Schabowska, dr Tomasz Kempski i dr Marek Kochan, prof. Anna Cegieła oraz Paweł Dunin WąsowiczFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Zdaniem uczestników debaty, która odbyła się w Dwójce z okazji Święta Niepodległości, w polskim społeczeństwie coraz bardziej widać brak dialogu pomiędzy poszczególnymi grupami. Nie zawsze jednak jest to spowodowane rzeczywistym konfliktem.

- Jestem przekonana, że nauczyliśmy się mówić i wierzyć, że więcej nas dzieli niż łączy - powiedziała prof. Anna Giza. Dzieje się tak, bo na co dzień obracamy się we własnych kręgach, a o społeczeństwie jako całości dowiadujemy się z mediów, od socjologów i polityków, którzy tworzą taką narrację, w której toczy się wojna dobra ze złem - dodała socjolożka.

W nagraniu audycji posłuchamy m.in. również o inicjatywach, które łączą Polaków, i o tym, że... "mamy prawo nie mieć poglądów".

***

Tytuł audycji: Innymi słowy

Prowadzący: Barbara Schabowska i dr Tomasz Kempski oraz dr Marek Kochan

Goście: prof. Anna Cegieła (polonistka), prof. Anna Giza (socjolog), prof. Mikołaj Cześnik (dyrektor Instytutu Nauk Społecznych Uniwersytetu SWPS) i Paweł Dunin Wąsowicz (pisarz, wydawca)

Data emisji: 11.11.2016

Godzina emisji: 22.00

mz/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Po co maszerujemy? Debata Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2016 14:13
Jakie cele dziś łączą ludzi idących we wspólnym kierunku? Zapraszamy do wysłuchania dyskusji, jaka odbyła się w studiu im. W. Szpilmana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obywatelska próba sił. Manifestacje wczoraj i dziś

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2016 16:00
- Dla dobrej manifestacji istotne są uczucia radości, szczęścia i wspólnoty - mówił w Dwójce Henryk Wujec. - Każda manifestacja jest wzmocnieniem uczestnika, on rozumie, że nie jest sam - dodawał Maciej Pawlicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kościół w XXI wieku. Co brać z nowoczesności?

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2016 15:00
- Interesuje mnie, jak dzisiejszemu człowiekowi mówić o takich rzeczach, jak łaska Boża czy sakrament - mówił w Dwójce dominikanin o. Paweł Krupa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Młodzi coraz bardziej doceniają bycie razem"

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2016 07:00
- Myślę, że nastąpiło pewne zachłyśnięcie konsumpcją i teraz młodzież coraz chętniej angażuje się w twórcze działania - mówiła w Dwójce Izabela Muszyńska, dyrektor Zespołu Szkół nr 118 im. Joachima Lelewela w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakaz handlu czy wolna niedziela? To wybór lokalny

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2016 13:00
- Jeśli miałyby być wprowadzane ograniczenia, to decyzja w tej sprawie powinna być rękach lokalnych wspólnot – powiedział Tomasz Krzyżak, zabierając głos w dyskusji o handlu w niedzielę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy w teatrze wszystko wolno? Obejrzyj debatę

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2016 18:00
W audycji "Innymi słowy" Monika Strzępka, Maciej Nowak, Wojciech Pszoniak i Wojciech Tomczyk rozmawiali o granicach wolności i prowokacji artystycznej w teatrze.
rozwiń zwiń