X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Adam Bodnar

RPO do dymisji? "Będzie próba odwołania Adama Bodnara"

Prawo i Sprawiedliwość uważa, że Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar powinien podać się do dymisji za wypowiedź na temat Holokaustu. Zdaniem Kukiz'15 - PiS powinien złożyć w Sejmie wniosek o odwołanie Bodnara. Platforma Obywatelska podkreśla, że słowa RPO nie powinny były paść, ale zauważa, że za nie przeprosił. O przyszłości Adama Bodnara mówili w audycji Wróżenie z Faktów Anna Sarzyńska ("wSieci") i Marcin Celiński ("Liberte!").
Zobacz więcej na temat:  RPO Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar Holokaust POLSKA Łukasz Warzecha Marcin Celiński PiS

"Adam Bodnar powinien podać się do dymisji"

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar przeprosił za swoją wypowiedź dotyczącą współuczestnictwa narodu polskiego w Holokauście. Bodnar wyraził ubolewanie i podtrzymał, iż wśród Polaków także były osoby popełniające zbrodnie na Żydach. Wypowiedź rzecznika komentowali w audycji Gorący Temat założyciel Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski i Marcin Makowski z Do Rzeczy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adam Bodnar Holokaust Niemcy II wojna światowa

"Reforma KRS sprzeczna ze standardami europejskimi"

Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje zmiany w sposobie wyboru sędziów Krajowej Rady Sądownictwa. Piętnastu jej członków wybierać miałby Sejm. – Normy konstytucyjne, które gwarantują niezależność KRS trzeba niezwykle szanować. Żadna zmiana ustawowa nie powinna powodować, że tworzymy nieuprawniony nacisk polityczny na wymiar sprawiedliwości  – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.
Zobacz więcej na temat:  Adam Bodnar Trybunał Konstytucyjny krs Rzecznik Praw Obywatelskich Ministerstwo Sprawiedliwości Adam Mazguła

RPO zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego trzy ustawy ws. TK

Naruszenie praw pracowników Biura TK, ingerencję władzy wykonawczej w prace TK i ograniczenie kompetencji TK do ochrony praw i wolności obywateli - zarzucił Rzecznik Praw Obywatelskich trzem ustawom ws. TK, które w piątek zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego. - Zarzuty RPO ws. ustaw o Trybunale Konstytucyjnym nie mają mocnych podstaw, są po prostu chybione - ocenia poseł Marek Ast (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny Adam Bodnar

Jest projekt dot. wypowiedzenia konwencji antyprzemocowej?

Do pełnomocnika rządu ds. równego traktowania wpłynął projekt wniosku o wypowiedzenie konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej - poinformował Rzecznik Praw Obywatelskich. - Rząd nie podjął żadnego postanowienia i aktualnie nie pracuje nad wypowiedzeniem konwencji - przekazał rzecznik ministra sprawiedliwości Sebastian Kaleta.
Zobacz więcej na temat:  Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar POLSKA