Polskie Radio
Section05
Bernard Margueritte

Bernard Margueritte – rodowity paryżanin i polski patriota

Bernard Margueritte to rodowity paryżanin, ożeniony z Polką – architekt Joanną Giecewicz. Przed laty na stałe związał się z naszym krajem. Wciąż jest aktywny zawodowo i z przejęciem komentuje wydarzenia polityczne i medialne. Jego uwagi i opinie sprawiają, że powszechnie uważany jest za szczerego polskiego patriotę.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Wojciech Reszczyński Bernard Margueritte Klub Trójki społeczeństwo

Islamizm we Francji. Margueritte: generałowie widzą ogromne zagrożenie

Francuscy generałowie ostrzegają przed postępującą islamizacją kraju. List otwarty konserwatywnych wojskowych wywołał burzę nad Sekwaną. - Generałowie uważają, że jeżeli ten upadek będzie postępował dalej, to nieuchronnie dojdzie do wojny domowej - mówi w Programie 1 Polskiego Radia francuski dziennikarz Bernard Margueritte. Czy Francji grozi przewrót wojskowy?
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg islam Francja terroryzm Bernard Margueritte

Polska w centrum Europy

Wspólną troską euroentuzjastów i eurosceptyków, a nawet przeciwników Unii Europejskiej, winno być takie kształtowanie relacji między Polską a Unią Europejską, aby zostały uwzględnione aspiracje Polaków do bycia centrum Europy. Jej środkiem w sensie politycznym, ale i geograficznym, gdyż Europa zaczyna się na Zachodzie, w Portugalii, a kończy na Uralu.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Wojciech Reszczyński Unia Europejska Europa Bernard Margueritte Węgry Włochy

"Macron zmienił zdanie o Polsce". Francuski dziennikarz o wizycie Mateusza Morawieckiego w Paryżu

- Ta wizyta Mateusza Morawieckiego była dużym krokiem do przodu z różnych względów - z jednej strony politycznych, z drugiej strony gospodarczych. Od strony politycznej Emmanuel Macron zmienił wiele swoich pierwotnych zdań z powodu wpływu COVID-u - mówił w Polskim Radiu 24 Bernard Margueritte, dziennikarz, publicysta, wieloletni korespondent francuskich mediów w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Bernard Margueritte Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel ŚWIAT Europa Francja Emmanuel Macron Mateusz Morawiecki POLSKA