Polskie Radio
Section05
Chiny

Biały Dom: nie będzie spotkania Trump-Putin

Biały Dom poinformował, że nie dojdzie do osobnego spotkania Donalda Trumpa i Władimira Putina podczas szczytu Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku w Wietnamie. O możliwych powodach tej decyzji mówił w Polskim Radiu 24 prof. Wojciech Bieńkowski z Uczelni Łazarskiego. Na naszej antenie także komentarz dr Agnieszki Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Władimir Putin Donald Trump USA Rosja Chiny Azja Korea Północna

Wizyta Donalda Trumpa w Azji pod znakiem Korei Płn. i Chin

Prezydent USA i premier Japonii Shinzo Abe zgodzili się w poniedziałek w Tokio co do twardego stanowiska wobec Korei Płn., która mimo presji społeczności międzynarodowej kontynuuje program zbrojeń atomowych. O podróży prezydenta USA po Azji mówił w audycji Północ-Południe ekspert ds. Azji Rafał Tomański. Wizytę komentował też w PR24 dr Spasimir Domaradzki z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Trump Chiny Japonia USA Shinzo Abe Korea Północna

Trump w Azji. Czy jest szansa na przełom w sprawie Korei?

Prezydent USA Donald Trump udaje się w podróż do Azji. W ciągu 10 dni odwiedzi 5 krajów Japonię, Koreę Południową, Chiny, Wietnam i Filipiny. - Jest oczekiwanie, że Waszyngton i Pekin rozwiążą kwestię Korei Północnej - mówił portalowi PolskieRadio.pl Oskar Pietrewicz (Centrum Studiów Polska-Azja).
Zobacz więcej na temat:  Ameryka Północna Stany Zjednoczone Donald Trump Azja Korea Północna broń nuklearna Chiny TYLKO U NAS