Polskie Radio
Section05
Czernihów

Czernihów nadal niebezpieczny. Rosjanie umieścili miny na cmentarzach, w domach są niewybuchy

W okolicach Czernihowa Rosjanie zaminowali cmentarz. Obok grobów nadal widoczne są doły po wydobytych minach. - Ukraińscy żołnierze ostrzegli nas, że cmentarz jest zaminowany i dlatego musimy szukać innego miejsca, by chować zmarłych - powiedział lekarz szpitala w Czernihowie, w którego piwnicach mieści się kostnica. Przywołał historię mężczyzny, który podniósł kosz na śmieci, pod którym znajdował się niewybuch.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja Czernihów wojna na Ukrainie zbrodnie wojenne

"Na cmentarzach podłożyli miny, w domach pozostawili niewybuchy". Czernihów nadal niebezpieczny

W okolicach Czernihowa Rosjanie zaminowali cmentarz; obok grobów nadal widoczne są doły po wydobytych minach. - Ukraińscy żołnierze ostrzegli nas, że cmentarz jest zaminowany i dlatego musimy szukać innego miejsca, by chować zmarłych - powiedział lekarz szpitala w Czernihowie, w którego piwnicach mieści się kostnica. Przywołał historię mężczyzny, który podniósł kosz na śmieci, pod którym znajdował się niewybuch.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wojna 2022 serwis wschodni Ukraina Rosja Czernihów

Zbrodnie Rosji pod Kijowem: setki ciał zastrzelonych na ulicach, egzekucje cywilów [ZAPIS RELACJI]

"Na ulicach leżą ciała ludzi ze związanymi rękami, zastrzelonych przez rosyjskich żołnierzy" - pisze doradca prezydenta Mychajło Podolak. Po odzyskaniu obwodu kijowskiego przez ukraińską armię na światło dzienne wychodzą liczne zbrodnie popełnione przez Rosjan. W podkijowskich miejscowościach zamordowano setki osób. Teren jest zaminowany.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie serwis wschodni wojna 2022 RELACJA konflikty międzynarodowe zbrodnie wojenne Wołodymyr Zełenski Rosja Mariupol Czernihów Chersoń

"Ostrzelano przychodnię onkologiczną". Blokada i ataki na Czernihów, miasto nie ma wody, prądu, ciepła

- Siły rosyjskie kontynuują ostrzał obiektów cywilnych w Czernihowie; w piątek ostrzelano przychodnię onkologiczną w tym mieście - poinformował komendant policji w obwodzie czernihowskim Wołodymyr Nidzelski. Czernihów jest blokowany przez rosyjskie wojska, mieszkańcy pozbawieni są wody, prądu, ogrzewania, gazu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni konflikty międzynarodowe Władimir Putin armia wojsko Rosja Czernihów Mariupol Charków