X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Filip Memches

Życie i twórczość Stanisława Szukalskiego

– Jego miejsce w polskiej kulturze można porównać do miejsca zajmowanego przez Witkacego. Warto wspomnieć, że pracował również nad scenografią pierwszego King Konga – wskazał filozof i eseista Wawrzyniec Rymkiewicz. W audycji "Życie z duszą czy bez?" rozmowa o postaci Stanisława Szukalskiego, rzeźbiarza, który znany jest także jako przyjaciel rodziny Leonardo DiCaprio, producenta filmu dokumentalnego o polskim artyście.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rzeźba Filip Memches SZTUKA

"Roztrzaskane lustro". Rzecz o upadku cywilizacji zachodniej

- To jest książka, którą chciałbym zainteresować nie tylko ludzi przekonanych, że dzieje się niedobrze - chrześcijanie mogą tak w dużej mierze czuć. Chcę także dotrzeć do ludzi, którzy myślą i mają wątpliwości czy jest aż tak źle. Niektórzy mogą odebrać ten opis za zbyt drastyczny, ale taka jest nasza rzeczywistość – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Wojciech Roszkowski, autor książki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Filip Memches chrześcijaństwo Europa Zachodnia

Ekspert: wielkie mocarstwa myślą kategoriami geopolityki i geostrategii

Geopolityka to słowo, które robi w ostatnim czasie wielką karierę. W mediach, a także w serwisach społecznościowych toczą się spory, czy jest to właściwe narzędzie opisu i poznania świata. - Geopolityka to słowo wielkich mocarstw – mówił w audycji "Życie z duszą czy bez” Jacek Bartosiak, ekspert ds. stosunków międzynarodowych, autor książki "Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju”.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Stany Zjednoczone Rosja Filip Memches

Czarne karty Kościoła: mamy do czynienia z wiedzą potoczną

Dla współczesnych Polaków to wręcz oczywistość. Krucjaty, inkwizycje, antysemityzm - można mnożyć słowa będące synonimami tego, czego katolicy powinni się wstydzić. Na ile jest to prawda, a na ile jest to wytwór antykatolickiej propagandy - o tym rozmawiał w programie Życie z duszą Filip Memches oraz jego gość, historyk UW Paweł Skibiński.
Zobacz więcej na temat:  Filip Memches Kościół Kościół i kultura średniowiecze społeczeństwo religia propaganda

Czy małżeństwo jest przeżytkiem?

– Można powiedzieć, że małżeństwo traci powoli swoją wyjątkową oryginalność – powiedział ks. Robert Skrzypczak, teolog i psycholog. W audycji „Życie z duszą, czy bez?” rozmowa na temat kondycji i odbioru społecznego instytucji małżeństwa we współczesnych czasach. Czy patrząc na wzrastającą liczbę rozwodów i związków nieformalnych, można powiedzieć, że małżeństwo to przeżytek, a ślubowanie przed ołtarzem to pusty rytuał?
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Filip Memches małżeństwo wiara Kościół katolicki

„Wolność jest kuloodporna”. Książka o pracach ekshumacyjnych na „Łączce”

- Na Łączce dzieje się coś bardzo ważnego w polskiej historii, coś wielopłaszczyznowego, coś, co nas dotychczas przerastało – powiedział w audycji "Życie z duszą, czy bez" Jarosław Wróblewski, dziennikarz, pracownik Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie, autor książki „Wolność jest kuloodporna”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 historia Polski Żołnierze Wyklęci Filip Memches stalinizm Krzysztof Szwagrzyk IPN Łączka

Tomasz Terlikowski o początkach chrześcijaństwa w Japonii

- Chrześcijaństwo pojawiło się w Japonii wraz z jezuitami i świętym Franciszkiem Ksawerym. Zostali entuzjastycznie przyjęci przez część książąt i samurajów – tak o początkach chrześcijaństwa w Japonii mówił w audycji Życie Z Duszą Czy Bez filozof, autor wielu książek o tematyce religijnej i publicysta TV Republika Tomasz Terlikowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 chrześcijaństwo Japonia Tomasz Terlikowski Filip Memches

Czy chrześcijanie we Francji są prześladowani?

– Z przejawami niechęci chrześcijanie spotykają się również w Europie – powiedział Tomasz Rowiński, redaktor naczelny serwisu christianitas.org. 17 marca, już po raz szósty, ulicami Warszawy przejdzie Droga Krzyżowa w intencji prześladowanych chrześcijan. W audycji „Życie z duszą, czy bez?” rozmowa o tym, gdzie i dlaczego osoby wierzące w Chrystusa są represjonowane oraz jaką wagę do tego problemu przywiązują państwa europejskie. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 chrześcijaństwo Filip Memches Francja