Polskie Radio
Section05
Grzegorz Schetyna

Jankowski: dla Schetyny lepiej być podwładnym Tuska niż Budki

- Dla Grzegorza Schetyny lepiej jest być podwładnym Donalda Tuska, który wraca z Unii Europejskiej i ma swoje bardzo szerokie dossier polityczne, niż być podwładnym Borysa Budki - stwierdził na antenie Polskiego Radia 24 Łukasz Jankowski, dziennikarz z Radia Wnet, komentując doniesienia medialne o powrocie Tuska do polskiej polityki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Michał Rachoń Polskie Radio 24 Donald Tusk Grzegorz Schetyna Platforma Obywatelska Borys Budka

Schetyna: Tusk umawia się z Budką na przygotowanie pomysłów

– Platforma Obywatelska, jako alternatywa dla PiS, największa partia opozycyjna, musi mieć pomysł na to, jak traktować deklaracje swojego honorowego przewodniczącego Donalda Tuska, który mówi, że chce wrócić, chce być aktywny w polskiej polityce – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia były szef PO Grzegorz Schetyna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Grzegorz Schetyna polityka Platforma Obywatelska PO opozycja Beata Michniewicz

Schetyna: Tusk jest gotowy wrócić, mógłby spełnić rolę integrującą opozycję

- Donald Tusk jest osobą z ogromnym doświadczeniem i pozycją w polityce nie tylko krajowej, ale i międzynarodowej i mógłby spełnić rolę integrującą opozycję, pokazującą wspólny projekt i ustalającą, czy gwarantującą, zasady współpracy - mówił w piątek były przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. Ocenił, że ewentualny powrót Donalda Tuska i "stara nowa jakość w polskiej polityce, po stronie opozycyjnej, jest potrzebna, bo potrzebne jest wspólne znalezienie płaszczyzny porozumienia". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka opozycja Platforma Obywatelska Grzegorz Schetyna Donald Tusk

"To bardzo szkodliwa partia". Jan Pietrzak o Platformie Obywatelskiej

- Platforma Obywatelska nie ma nic Polsce do zaoferowania - żadnego nowego pomysłu, tylko nieustanne awantury, nawet we własnym gronie, nieustanne potyczki zawsze nakierowane przeciwko polskim interesom, przeciwko polskiej wspólnocie narodowej - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Rafał Trzaskowski koalicja obywatelska Grzegorz Schetyna Krajowy Plan Odbudowy Jan Pietrzak

"Walka o władzę, czas Budki się kończy, tylko Trzaskowski". Politycy PO o liście do kierownictwa partii

Skłonienie Rafała Trzaskowskiego, by przejął przywództwo lub próba dokonania rozłamu w PO i porozumienia się z PSL pod patronatem Bronisława Komorowskiego - to zdaniem rozmówców PAP możliwe cele sygnatariuszy listu do kierownictwa PO i KO. Oni sami zapewniają, że chcą tylko wywołać dyskusję.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Borys Budka Rafał Trzaskowski Grzegorz Schetyna koalicja obywatelska

List otwarty grupy parlamentarzystów PO. Manasterski: chodzi o władzę w partii

 - Platforma Obywatelska nie ma wpływu na rzeczywistość, więc może zająć się sobą i swoimi problemami - mówił Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna), który razem z Michałem Wróblewskim (Wirtualna Polska) i politologiem prof. Mieczysławem Rybą skomentował list otwarty grupy parlamentarzystów PO. 
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska fundusze unijne fundusze europejskie Grzegorz Schetyna Borys Budka POLSKA polityka opozycja

"Wielka awantura w PO". Zatrzymana konferencja i tajne badania, które pokazują 3 proc. poparcia dla linii partii

Władze Platformy Obywatelskiej w ostatniej chwili zablokowały konferencję marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, na której marszałek oraz inni politycy mieli wzywać całą opozycję do powołania ponadpartyjnej agencji dzielącej unijne fundusze - poinformował portal wPolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska koalicja obywatelska opozycja Tomasz Grodzki Borys Budka Grzegorz Schetyna polityka POLSKA

"Schetyna obserwuje zza węgła i szykuje bunt". Joanna Miziołek o sytuacji w PO

- Borys Budka nie sprawdził się jako lider PO. Był nadzieją na odnowienie partii. Jako młody polityk z energią miał zrobić porządki po Grzegorzu Schetynie. Okazuje się jednak, że Schetyna zza węgła wszystko obserwuje i szykuje przeciwko niemu bunt -  mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Joanna Miziołek ("Wprost"). 
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Borys Budka Grzegorz Schetyna Rafał Trzaskowski polityka POLSKA

"Polityczne banialuki". Schetyna o pomyśle opozycyjnej większości sejmowej

Zdaniem byłego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny z KO, obecnie nie uda się zgromadzić 231 posłów i powołać rządu technicznego, czy alternatywnego dla rządu Zjednoczonej Prawicy. - Jeżeli ktoś mówi, czy chce takie polityczne scenariusze pisać, to są to polityczne banialuki - ocenił w rozmowie z Polsat News. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska opozycja Grzegorz Schetyna Sejm