Polskie Radio
Section05
PO

"Pakiet praw kobiet" i aborcja. Gierej: PO wykonała rzecz, która jej służy

- Partia Borysa Budki stworzyła ofertę. Nie jest ona na tyle lewicowa, by można było PO całkowicie zepchnąć na lewą stronę. Jest na poziomie propozycji partii konserwatywnych na Zachodzie -mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Gierej (mPolska.pl). Gośćmi byli też Jakub Majmurek ("Krytyka Polityczna") i Robert Knap (TVP Info).
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska aborcja Trybunał Konstytucyjny POLSKA polityka PO

Prof. Kucharczyk: kiedyś PO była partią Zyty Gilowskiej, dziś jest Marty Lempart

- Ci, którzy mówią, że podziały na prawicę i lewicę się zdezaktualizowały, z reguły ukrywają za tym parawanem ładnie brzmiących słów i sloganów wyborczych bardzo konkretną ideową agendę polityczną. Jest to agenda mocno lewicowa - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Kucharczyk, odnosząc się do wypowiedzi i działań liderów Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń POLSKA polityka Platforma Obywatelska Rafał Trzaskowski lewica aborcja PO TVPinfo

PO zajęła stanowisko ws. aborcji. Łukasz Jankowski: to koniec flirtu z konserwatyzmem

- Platforma Obywatelska w końcu, od lat, wykonała ruch. 30-letnia wędrówka liberałów po polskiej scenie politycznej zatacza koło w kwestii aborcji i stosunku do Kościoła katolickiego - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Łukasz Jankowski (Radio Wnet). Gośćmi byli również Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny") i Zbigniew Parafianowicz ("Dziennik Gazeta Prawna").
Zobacz więcej na temat:  aborcja Platforma Obywatelska polityka POLSKA społeczeństwo PO

Krzysztof Gawkowski o "Pakiecie praw kobiet" PO

 – W końcu się namyślili i zaproponowali jakąś koncepcję, oczywiście daleką od Lewicy. Mówimy jasno w naszych projektach o przerywaniu ciąży do 12 tygodnia, a PO jak zwykle kluczyła, próbowała jechać bocznym torem - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Gawkowski, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA lewica Krzysztof Gawkowski Sejm aborcja polityka społeczeństwo Platforma Obywatelska PO Beata Michniewicz

Działacze Hołowni przeszli do PO. Duże zmiany w lokalnych strukturach

Zarząd Platformy Obywatelskiej w Sosnowcu zdecydował we wtorek o przyjęciu 18 nowych członków - poinformował w środę jego przewodniczący, prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński. Osoby te miały być wcześniej związane z ruchem Polska 2050 Szymona Hołowni. - Chciałbym mocno prosić, by nie mówić w sposób pejoratywny, że to są przejęcia, przejścia - zaapelował polityk PO. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Szymon Hołownia Platforma Obywatelska PO

Awantura w PO ws. aborcji. Piotr Uściński: oczekiwałbym nieco więcej pokory wobec ochrony życia

W Platformie Obywatelskiej trwa kłótnia o to, jakie stanowisko przyjąć ws. aborcji. Barbara Nowacka, Sławomir Nitras i Agnieszka Pomaska zaatakowali już publicznie Andrzeja Halickiego za obronę kompromisu z 1993 r. - Ten twór się sypie - powiedział portalowi tvp.info Piotr Uściński (PiS). Podkreślił, że "w PO zna wielu obrońców życia, którzy dotąd siedzieli cicho".
Zobacz więcej na temat:  aborcja Platforma Obywatelska PO polityka POLSKA

Będzie rozłam w PO? Protasiewicz: możliwe opuszczenie partii przez grupę posłów

- Ireneusz Raś, krakowski poseł, publicznie stwierdził, że przyjęcie na dzisiejszym posiedzeniu zarządu PO stanowiska popierającego swobodną aborcję do 12 tygodnia ciąży będzie oznaczać poważne napięcia i prawdopodobnie opuszczenie Platformy przez grupę posłów - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Polskiej Jacek Protasiewicz. Gościem audycji była także Anna Kwiecień z PiS.   
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska polityka Adrian Klarenbach Jacek Protasiewicz PO aborcja

Prof. Młyńczyk: PSL cały czas gra na przetrwanie

- Przyzwyczailiśmy się do tego, że PSL balansuje na granicy poparcia umożliwiającego wejście do Parlamentu. Pytanie czy zdecyduje się na stworzenie czegoś zupełnie nowego, np. na zmianę logotypu, co byłoby zmianą całkowicie rewolucyjną - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Łukasz Młyńczyk, politolog z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PSL Szymon Hołownia sondaże sondaż PO opozycja Krzysztof Grzybowski Polskie Radio 24

NASZ WYWIAD Ekspert spodziewa się zmiany władzy w PO. "Stawką nie jest personalny powrót Schetyny"

Zdaniem politologa prof. Rafała Chwedoruka scenariusz, w którym Borys Budka zostanie odsunięty od władzy w PO, jest możliwy. Ekspert UW jest jednak przekonany, że stawką gry, która rozgrywa się w Platformie nie jest powrót do władzy Grzegorza Schetyny. - Sądzę, iż część Platformy, której jest najbliżej do Grzegorza Schetyny orientuje się na to, żeby szefem partii został ktoś, kto byłby im bliższy, na kogo ten ośrodek miałby większy wpływ i kto wzmocniłby rolę PO jako partii opozycyjnej - mówi portalowi PolskieRadio24.pl politolog UW.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Chwedoruk Grzegorz Schetyna Borys Budka Platforma Obywatelska opozycja polityka PO POLSKA

Nawet 200 tys. zł rocznie. Intratne posady warszawskich radnych PO w miejskich spółkach

- Przez lata stolica i miejskie spółki zostały zamienione w partyjne biuro zatrudnienia - alarmuje przewodniczący stowarzyszenia Miasto Jest Nasze Jan Mencwel w rozmowie z tvp.info. Powiązania stołecznych polityków z miejskimi spółkami wskazuje Biuletyn Informacji Publicznej. Okazuje się, że niektórzy zarabiają w nich ok. 200 tys. zł rocznie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Warszawa samorząd mazowieckie regiony Platforma Obywatelska PO Miasto Jest Nasze

Adam Bielan: PO doprowadziła do chaosu konstytucyjnego tylko po to, by wymienić kandydata

Adam Bielan, rzecznik sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy, na konferencji prasowej odniósł się do rezygnacji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej ze startu w wyborach prezydenckich. - PO doprowadziła do olbrzymiego chaosu konstytucyjnego, prawnego tylko po to, żeby wymienić kandydatkę na dublera - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Kidawa-Błońska Platforma Obywatelska PO koalicja obywatelska opozycja wybory prezydenckie 2020 polityka POLSKA Adam Bielan Radosław Fogiel Prawo i Sprawiedliwość