Polskie Radio
Section05
PO

"Buta polityków PO nie służy Tuskowi". Prof. Paruch o zatrzymaniu prawa jazdy liderowi Platformy

- Nie tylko Donald Tusk nie przeprosił, ale inni politycy Platformy uparcie bronią swojego przewodniczącego. Radosław Sikorski stwierdził, że dzięki temu przypadkowi dowiedzieliśmy się, że szef PO nie jest wożony limuzyną. Buta polityków tej partii i takie wypowiedzi na pewno nie służą Tuskowi - podkreślił w Polskim Radiu 24 politolog prof. Waldemar Paruch. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Donald Tusk Platforma Obywatelska Dorota Kania polityka PO

SONDAŻ PiS z największym poparciem, jedna partia poza Sejmem. Sprawdź nowy sondaż

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pierwszej połowie listopada PiS mogłoby liczyć na 29 proc. głosów zadeklarowanych uczestników wyborów, KO na 18 proc., Polska 2050 na 12 proc., Konfederacja na 6 proc., a Lewica na 5 proc. poparcia - wynika z sondażu CBOS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm partie polityczne CBOS PiS PSL koalicja obywatelska PO Polska 2050 lewica Konfederacja sondaż

"To nie prowokacja, lecz przemyślany zabieg". Formela o poparciu Tuska dla Agnieszki Pomaskiej

- Myślę, że Donald Tusk nie jest do końca taką polityczną lebiegą, a to jego wskazanie Agnieszki Pomaskiej w mieście w całości otoczonym politykami PO, którzy w Sopocie jednogłośnie poparli Mieczysława Struka, to nie była prowokacja, ale przemyślany zabieg - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Formela, redaktor naczelny "Gazety Gdańskiej". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel Donald Tusk PO regiony Platforma Obywatelska polityka

Atak na posła Sośnierza pod Sejmem. Polityk PO drwiła w sieci

"Do posła Sośnierza przemówił Naród" - napisała na Twitterze posłanka PO Marzena Okła-Drewnowicz, odnosząc się do zajścia, do którego doszło pod Sejmem po przegłosowaniu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Jej wpis - który później usunęła - wywołał oburzenie w sieci. Zareagowali m.in. Radosław Fogiel z PiS i Robert Winnicki z Konfederacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm polityka PO opozycja Konfederacja media

PiS pokazało spot z Donaldem Tuskiem: wie pan sporo o "ruskim ładzie", bo sam go pan wprowadzał

Prawo i Sprawiedliwość opublikowało w czwartek w mediach społecznościowych spot dotyczący szefa PO Donalda Tuska. - Faktycznie wie pan sporo o "ruskim ładzie", bo sam go pan wprowadzał. Polska się zmieniła i rosyjskich porządków tu nie będzie - mówi w spocie lektor.
Zobacz więcej na temat:  PiS Prawo i Sprawiedliwość PO Platforma Obywatelska POLSKA Polski Ład polityka Donald Tusk

Dr Krzysztof Karnkowski: emocje są dla Platformy trochę ryzykowną grą

- W 2007 roku PO zdecydowanie wygrała wybory i zdobyła najmłodszych wyborców poprzez odwoływanie się właśnie bardzo silnie do emocji - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski, publicysta "Gazety Polskiej Codziennie". Gośćmi audycji byli także prof. Jacek Reginia-Zacharski (politolog, Uniwersytet Łódzki) i prof. Arkadiusz Jabłoński (socjolog, KUL).
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska PO polityka wybory Polskie Radio 24

Eksperci: solidaryzm społeczny kontra realizacja gospodarczych celów jednostki

Sprawy mieszkaniowe czy pomoc kierowana do wsi i małych miasteczek w imię solidaryzmu społecznego były wyraźnie widoczne podczas Rady Programowej PiS, która odbyła się w miniony weekend. Podczas sobotnich wystąpień na kongresie PO zwracano natomiast uwagę na jednostkę, która może swobodnie realizować cele gospodarce dzięki własnej aktywności - oceniali w audycji "Rządy Pieniądza" eksperci: dr Waldemar Kozioł z Wydziału Zarządzania UW i Przemysław Ruchlicki z KIG.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA 500+ inflacja Polski Ład PO PiS

Suski: Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia na kongresie nie mówił o Donaldzie Tusku

- Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia na kongresie PiS nie mówił o Donaldzie Tusku - powiedział dziennikarzom poseł PiS Marek Suski. - Prezes PiS mówił, że należy postawić na rozwój, na dobrobyt Polaków, aby dzielić się wszystkimi sukcesami z ogółem społeczeństwa, a nie tylko z wybranymi grupami - dodał.
Zobacz więcej na temat:  PiS Jarosław Kaczyński Marek Suski Donald Tusk PO POLSKA polityka

Schetyna: Tusk umawia się z Budką na przygotowanie pomysłów

– Platforma Obywatelska, jako alternatywa dla PiS, największa partia opozycyjna, musi mieć pomysł na to, jak traktować deklaracje swojego honorowego przewodniczącego Donalda Tuska, który mówi, że chce wrócić, chce być aktywny w polskiej polityce – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia były szef PO Grzegorz Schetyna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Grzegorz Schetyna polityka Platforma Obywatelska PO opozycja Beata Michniewicz

"Chodzi o to, żeby dostać pieniądze". Marian Kowalski o działaniach PO ws. wydatkowania środków unijnych

- Platforma Obywatelska zdaje sobie sprawę, że jak unijne pieniądze trafią w ręce obecnego obozu władz, to Prawo i Sprawiedliwość zbuduje swoją mocną pozycję także na rynku wewnętrznym i zyska wyborców - powiedział w Polskim Radiu 24 Marian Kowalski o motywacjach PO w działaniach mających na celu większy wpływ na wydatkowanie środków unijnych, m.in. w ramach samorządów. Gościem audycji była także Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (DziendobryBiałystok.pl).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Michał Rachoń Marian Kowalski Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska PO