Polskie Radio
Section05
PO

Schetyna: Tusk umawia się z Budką na przygotowanie pomysłów

– Platforma Obywatelska, jako alternatywa dla PiS, największa partia opozycyjna, musi mieć pomysł na to, jak traktować deklaracje swojego honorowego przewodniczącego Donalda Tuska, który mówi, że chce wrócić, chce być aktywny w polskiej polityce – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia były szef PO Grzegorz Schetyna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Grzegorz Schetyna polityka Platforma Obywatelska PO opozycja Beata Michniewicz

"Chodzi o to, żeby dostać pieniądze". Marian Kowalski o działaniach PO ws. wydatkowania środków unijnych

- Platforma Obywatelska zdaje sobie sprawę, że jak unijne pieniądze trafią w ręce obecnego obozu władz, to Prawo i Sprawiedliwość zbuduje swoją mocną pozycję także na rynku wewnętrznym i zyska wyborców - powiedział w Polskim Radiu 24 Marian Kowalski o motywacjach PO w działaniach mających na celu większy wpływ na wydatkowanie środków unijnych, m.in. w ramach samorządów. Gościem audycji była także Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (DziendobryBiałystok.pl).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Michał Rachoń Marian Kowalski Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska PO

PO zapowiada koalicję z PSL i Polską 2050. Politolog: cała sprawa wygląda trochę dziwnie

Szef Platformy Obywatelskiej Borys Budka zapowiedział, że będzie budował koalicję z Polską 2050 Szymona Hołowni i Polskim Stronnictwem Ludowym. - Mam skojarzenia z gromkim ogłoszeniem Koalicji 276 - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PO PSL Szymon Hołownia Jerzy Jachowicz Borys Budka polityka opozycja

SONDAŻ PiS z największym poparciem, Polska 2050 goni KO. Sprawdź nowy sondaż

Jak wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" Prawo i Sprawiedliwość cieszy się największym poparciem respondentów. Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w niedzielę, partia uzyskałaby ponad 32 proc. głosów. Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska. Ugrupowanie Borysa Budki ma jednak coraz mniejszą przewagę nad Polską 2050 Szymona Hołowni.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż Sejm polityka PiS PO lewica PSL Konfederacja Szymon Hołownia

"PO skręca w lewo, wielu członków mówi o zamiarze odejścia". Ireneusz Raś o sytuacji w jego partii

- Skręcamy w lewo bez autentycznej debaty o zmianie profilu ideowego PO. Weszliśmy w grę pod tytułem "aborcja jest okej" - ocenił przedstawiciel konserwatywnego skrzydła w PO, poseł Ireneusz Raś w rozmowie z wp.pl. - Wielu członków mówi o faktycznym zamiarze odejścia z partii - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska polityka PO Ireneusz Raś POLSKA partie polityczne aborcja

"Pakiet praw kobiet" i aborcja. Gierej: PO wykonała rzecz, która jej służy

- Partia Borysa Budki stworzyła ofertę. Nie jest ona na tyle lewicowa, by można było PO całkowicie zepchnąć na lewą stronę. Jest na poziomie propozycji partii konserwatywnych na Zachodzie -mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Gierej (mPolska.pl). Gośćmi byli też Jakub Majmurek ("Krytyka Polityczna") i Robert Knap (TVP Info).
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska aborcja Trybunał Konstytucyjny POLSKA polityka PO

Prof. Kucharczyk: kiedyś PO była partią Zyty Gilowskiej, dziś jest Marty Lempart

- Ci, którzy mówią, że podziały na prawicę i lewicę się zdezaktualizowały, z reguły ukrywają za tym parawanem ładnie brzmiących słów i sloganów wyborczych bardzo konkretną ideową agendę polityczną. Jest to agenda mocno lewicowa - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Kucharczyk, odnosząc się do wypowiedzi i działań liderów Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń POLSKA polityka Platforma Obywatelska Rafał Trzaskowski lewica aborcja PO TVPinfo

PO zajęła stanowisko ws. aborcji. Łukasz Jankowski: to koniec flirtu z konserwatyzmem

- Platforma Obywatelska w końcu, od lat, wykonała ruch. 30-letnia wędrówka liberałów po polskiej scenie politycznej zatacza koło w kwestii aborcji i stosunku do Kościoła katolickiego - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Łukasz Jankowski (Radio Wnet). Gośćmi byli również Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny") i Zbigniew Parafianowicz ("Dziennik Gazeta Prawna").
Zobacz więcej na temat:  aborcja Platforma Obywatelska polityka POLSKA społeczeństwo PO

Krzysztof Gawkowski o "Pakiecie praw kobiet" PO

 – W końcu się namyślili i zaproponowali jakąś koncepcję, oczywiście daleką od Lewicy. Mówimy jasno w naszych projektach o przerywaniu ciąży do 12 tygodnia, a PO jak zwykle kluczyła, próbowała jechać bocznym torem - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Gawkowski, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA lewica Krzysztof Gawkowski Sejm aborcja polityka społeczeństwo Platforma Obywatelska PO Beata Michniewicz

Działacze Hołowni przeszli do PO. Duże zmiany w lokalnych strukturach

Zarząd Platformy Obywatelskiej w Sosnowcu zdecydował we wtorek o przyjęciu 18 nowych członków - poinformował w środę jego przewodniczący, prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński. Osoby te miały być wcześniej związane z ruchem Polska 2050 Szymona Hołowni. - Chciałbym mocno prosić, by nie mówić w sposób pejoratywny, że to są przejęcia, przejścia - zaapelował polityk PO. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Szymon Hołownia Platforma Obywatelska PO

Awantura w PO ws. aborcji. Piotr Uściński: oczekiwałbym nieco więcej pokory wobec ochrony życia

W Platformie Obywatelskiej trwa kłótnia o to, jakie stanowisko przyjąć ws. aborcji. Barbara Nowacka, Sławomir Nitras i Agnieszka Pomaska zaatakowali już publicznie Andrzeja Halickiego za obronę kompromisu z 1993 r. - Ten twór się sypie - powiedział portalowi tvp.info Piotr Uściński (PiS). Podkreślił, że "w PO zna wielu obrońców życia, którzy dotąd siedzieli cicho".
Zobacz więcej na temat:  aborcja Platforma Obywatelska PO polityka POLSKA