Polskie Radio
Section05
PO

SONDAŻ Coraz większe poparcie dla PiS, wynik najlepszy od miesięcy. Nowy sondaż

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, na Prawo i Sprawiedliwość głos oddałoby 34 proc. dorosłych Polaków deklarujących udział w wyborach. To najlepszy wynik od maja - wynika z najnowszego sondaży CBOS. Koalicja Obywatelska mogłaby liczyć na 20-proc. poparcie, a Polska 2050 Szymona Hołowni 10-proc.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sondaż wybory parlamentarne Prawo i Sprawiedliwość PiS Platforma Obywatelska PO opozycja

Wiceminister Kaleta: Tusk liczył na paliwo polityczne, aby wybielić się z prorosyjskości

- Donald Tusk stanął na grabie i uderzył się bardzo mocno w głowę, ponieważ, stosując tę samą metodę, można powiedzieć, że Marcin W. jest wiarygodnym świadkiem, kiedy obciąża PO - powiedział w studiu TVP info wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, odnosząc się do reakcji lidera PO na publikację "Newsweeka".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk PO afera taśmowa Sebastian Kaleta

Znajomy byłego ministra Sławomira Nowaka, Jacek P., skazany za korupcję

Na karę 3 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat oraz 120 tys. zł grzywny warszawski sąd okręgowy skazał  gdańskiego biznesmena Jacka P. Sąd uznał go za winnego m.in. przyjmowania milionowych łapówek. Biznesmen został zatrzymany w obszernym śledztwie związanym z grupą przestępczą, którą - według śledczych - kierować miał Sławomir Nowak, były minister transportu w rządzie PO-PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Nowak PO PSL przestępczość korupcja społeczeństwo

ANALIZA Terminal LNG w Świnoujściu. Zasługa PO i Tuska? Niekoniecznie. Najważniejsze fakty

Ostatnio politycy Platformy Obywatelskiej przypisują sobie budowę gazoportu w Świnoujściu - na czele z Donaldem Tuskiem. A jak było naprawdę? W 2006 r. rząd Jarosława Kaczyńskiego przyjął uchwałę, której najważniejszym zapisem była decyzja o budowie terminala LNG. Co zrobił rząd Tuska w kolejnych latach?
Zobacz więcej na temat:  Waldemar Pawlak Polskie Stronnictwo Ludowe PSL polityka Rosja Świnoujście Donald Tusk Platforma Obywatelska PO POLSKA Baltic Pipe 2022 GOSPODARKA

ANALIZA Tusk i Pawlak uzależnili Polskę od rosyjskiego gazu. Przypominamy działania rządu PO-PSL

Baltic Pipe, czyli strategiczna inwestycja Polski stanowiąca silny fundament bezpieczeństwa energetycznego kraju, został sfinalizowany. Idea tego projektu powstała jednak już na początku lat 90. Jak zachował się rząd Tuska w tej sprawie? Jakie działania podjął ówczesny minister gospodarki Waldemar Pawlak? Przypominamy.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Waldemar Pawlak Władysław Kosiniak-Kamysz Platforma Obywatelska PO Polskie Stronnictwo Ludowe PSL bezpieczeństwo energetyczne Rosja Baltic Pipe Baltic Pipe 2022 polityka POLSKA