Polskie Radio
Section05
Jan Krzysztof Ardanowski

Zagrożenie głodem na świecie. Jan Krzysztof Ardanowski: mamy możliwość zwiększenia produkcji żywności

- Kraje, które mają możliwości i zdolności do rozwoju rolnictwa, powinny robić to w interesie własnym, ale i w ramach odpowiedzialności za ludzkość - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Krzysztof Ardanowski, przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP. Na Forum Wizja Rozwoju rozmowę przeprowadził Adrian Klarenbach.
Zobacz więcej na temat:  żywność jedzenie rolnictwo wojna na Ukrainie bezpieczeństwo Jan Krzysztof Ardanowski ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

Głód w Afryce z powodu wojny na Ukrainie. Ardanowski: można się spodziewać fali migracji do Europy

- Około 800 mln ludzi na świecie cały czas głoduje. Jak się szacuje, dojdzie teraz do tego co najmniej 100 mln ludzi, co jest spowodowane brakiem żywności z Ukrainy. Głód dotknie kraje północnej Afryki, a to z kolei może przyczynić się do fali migracji do Europy - powiedział w Polskim Radiu 24 były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wojna na Ukrainie żywność wojna 2022 Afryka migracja Jan Krzysztof Ardanowski

Finansowanie rolnictwa i odbudowa po pandemii. Dziś konferencja w Pałacu Prezydenckim

W Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbędzie się ekspercka konferencja poświęcona finansowaniu rolnictwa. Chodzi o działania w ramach unijnego Funduszu Odbudowy, a także założenia Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej UE. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele prezydenckiej Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich, reprezentanci ministerstw, naukowcy oraz samorządy rolnicze.
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo GOSPODARKA POLSKA prezydent Jan Krzysztof Ardanowski

"Rozbicie Zjednoczonej Prawicy byłoby nieodpowiedzialnością". Jan Krzysztof Ardanowski zostaje w klubie PiS

Po rozmowie z prezesem Jarosławem Kaczyńskim, były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski poinformował, że pozostaje w klubie PiS. - Po długiej, prawie dwugodzinnej rozmowie z Jarosławem Kaczyńskim podjąłem decyzję, że na razie pozostaję w klubie PiS - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  Jan Krzysztof Ardanowski Prawo i Sprawiedliwość PiS polityka ochrona zwierząt infografika POLSKA

W Sejmie powstanie nowe koło poselskie? Sasin: to inicjatywa szkodliwa dla Polski

Inicjatywa posła Jana Krzysztofa Ardanowskiego, zakładająca możliwość stworzenia nowego koła w Sejmie, stawia pod znakiem zapytania większość parlamentarną - powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Dodał, że gdyby ta inicjatywa postawiła pod znakiem zapytania możliwość kontynuowania programu Zjednoczonej Prawicy, to Polacy "chyba już nigdy by nam nie darowali". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jacek Sasin zjednoczona prawica Jan Krzysztof Ardanowski Sejm

Ardanowski: rolnictwo w budżecie UE ma zbyt małe pieniądze na zieloną transformację

- Środki przewidziane na rolnictwo w UE są za małe, by mogło się ono rozwijać w sposób nieskrępowany – powiedział w Poznaniu minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich w poniedziałek spotkali się ministrowie rolnictwa w ramach polskiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi rolnictwo budżet ue Unia Europejska grupa wyszehradzka GOSPODARKA Jan Krzysztof Ardanowski

"Przesadza i dramatyzuje". Szef klubu PiS skomentował list Ardanowskiego ws. "Piątki dla zwierząt"

- Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski od pewnego czasu zgłaszał zastrzeżenia do projektu ws. zakazu hodowli zwierząt na futra i jego list był ich wyrazem - stwierdził szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Zaznaczył jednak, że w klubie obowiązuje dyscyplina i wyraził przypuszczenie, że posłowie poprą ustawę.
Zobacz więcej na temat:  ochrona zwierząt POLSKA rolnictwo prawo polityka Jan Krzysztof Ardanowski Ryszard Terlecki

NASZ WYWIAD Minister rolnictwa: powinniśmy wzmocnić ochronę zwierząt w Polsce

- Pracujemy nad rozporządzeniem i działaniami, które mają wprowadzić dobrostan wszystkich zwierząt. Trzeba racjonalnie rozważać za i przeciw - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu Jan Krzysztof Ardanowiski, minister rolnictwa i rozwoju wsi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA odnawialne źródła energii OZE Jan Krzysztof Ardanowski Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Forum Ekonomiczne 2020 Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2020 rolnictwo