Polskie Radio
Section05
Jan Śpiewak

Kolejne zatrzymania CBA. "To rekiny reprywatyzacji"

W sprawie tzw. dzikiej reprywatyzacji w stolicy na polecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu zatrzymano osiem osób - m.in. adwokatów i rzeczoznawców. Z ustaleń śledztwa wynika, że wyrządzili oni Skarbowi Państwa i spadkobiercom szkodę na ponad 46 mln zł. O aferze reprywatyzacyjnej w Warszawie mówili w audycji Debata Poranka Jan Śpiewak (aktywista miejski i publicysta „Wprost” i Krytyki Politycznej), Tomasz Sakiewicz (dziennikarz TV Republika i tygodnika „Gazeta Polska”) i Stanisław Janecki (publicysta tygodnika „wSieci” i portalu wPolityce.pl).
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja Warszawa CBA Jan Śpiewak Tomasz Sakiewicz Komisja Weryfikacyjna Hanna Gronkiewicz-Waltz Jolanta Brzeska

"Politycy PO powinni powiedzieć przepraszam"

Ekshumacje ciał ofiar katastrofy smoleńskiej ujawniają liczne błędy. W trumnie prezydenta Lecha Kaczyńskiego znaleziono fragmenty ciał dwóch innych osób  - poinformował nadzorujący śledztwo smoleńskie prokurator Marek Pasionek. W dwóch przypadkach doszło do zamiany ciał. O sprawie w Debacie Poranka mówili Jan Śpiewak (Krytyka Polityczna, Wprost), Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska Codziennie) i Stanisław Janecki (W Sieci).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 katastrofa smoleńska katastrofa w Smoleńsku Ewa Kopacz Lech Kaczyński ekshumacja Jan Śpiewak Tomasz Sakiewicz Rosja Platforma Obywatelska

Trump przyjedzie do Polski. "Sukces polskiej dyplomacji"

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump prawdopodobnie odwiedzi Polskę. Informację taką podał w czwartek Reuters. Przewidywany termin wizyty to 6 lipca. O jej znaczeniu i relacjach polsko-amerykańskich rozmawiali w Debacie Poranka Jan Śpiewak (Krytyka Polityczna, Wprost), Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska), Stanisław Janecki (wSieci).
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump Stany Zjednoczone dyplomacja Jan Śpiewak USA Tomasz Sakiewicz NATO Rosja

"Chcemy odsunąć lobby deweloperskie od władzy"

- Chciałbym, aby ktoś przełamał partyjny monopol w stolicy, ale mam świadomość, że będzie to niezwykle trudne zadanie - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl Jan Śpiewak ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Śródmiejski radny wylicza choroby, z którymi zmaga się dziś Warszawa i dodaje, że ruchy miejskie muszą wystawić kandydata na prezydenta stolicy. Czy będzie nim Jan Śpiewak? 
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS Jan Śpiewak Warszawa reprywatyzacja

Debata Poranka: jakie cele komisji weryfikacyjnej?

Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiedziało powstanie komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Czy powołanie nowego organu pozwoli na wyjaśnienie kontrowersji związanych ze zwrotem przedwojennych własności? O tym w Debacie Poranka Polskiego Radia 24 rozmawiali Jan Śpiewak ze stowarzyszenia "Miasto Jest Nasze" i dr Tomasz Luterek, prawnik.
Zobacz więcej na temat:  Jan Śpiewak Miasto Jest Nasze Patryk Jaki PiS reprywatyzacja Warszawa Zbigniew Ziobro