X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
dzika reprywatyzacja

Reprywatyzacja w Warszawie. "To bardzo łagodny wyrok"

Marek M., znany jako kolekcjoner warszawskich kamienic, ma zapłacić 60 tys. zł grzywny za wprowadzenie sądu w błąd przy próbie przejęcia nieruchomości przy Targowej 66 na Pradze Północ. - Ten wyrok wydaje się bardzo łagodny w stosunku do tego, co rzeczywiście miało miejsce – powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Ciszewski z Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów.
Zobacz więcej na temat:  dzika reprywatyzacja nieruchomości Warszawa afera reprywatyzacyjna POLSKA

Miasta chętnie pozbywają się starych nieruchomości?

Komisja weryfikacyjna do spraw reprywatyzacji w Warszawie zdecydowała o unieważnieniu reprywatyzacji kamienicy przy Otwockiej 10 i uchyleniu zwrotu nieruchomości przy Skorupki 6. Tę kwestię w Polskim Radiu 24 skomentował Janusz Baranek z Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów. Jego zdaniem miasta chętnie pozbywają się starych, wymagających remontów, nieruchomości.
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja Warszawa dzika reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna

Reprywatyzacja: jest wniosek o areszt dla Marka M.

Jest wniosek Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu o areszt tymczasowy dla warszawskiego handlarza roszczeń Marka M. Decyzja należy do Sądu Rejonowego Wrocław Śródmieście, który ma 24 godziny na jej wydanie. Marek M. usłyszał wczoraj zarzuty w sprawie reprywatyzacji tak zwanego Folwarku Służewiec oraz nieruchomości przy ulicy Dynasy 4 oraz Opoczyńskiej 4B w Warszawie. 
Zobacz więcej na temat:  Jolanta Brzeska reprywatyzacja dzika reprywatyzacja Wrocław regiony POLSKA

Zbigniew Ziobro: to koniec bezsilności organów ścigania

- To już koniec bezsilności organów ścigania, koniec ludzkiej krzywdy i bezkarności oszustów wyłudzających kamienice - powiedział we wtorek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do zatrzymania znanego handlarza roszczeniami do stołecznych nieruchomości Marka M.
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja dzika reprywatyzacja Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości prawo polityka Prawo i Sprawiedliwość społeczeństwo POLSKA

Oskar Hejka: To ludzie, którzy ukradli te kamienice

W czwartek przed komisją weryfikacyjną zeznania składali świadkowie związani z Markiem M., który pojawia się w wielu sprawach związanych z reprywatyzacją. - Przez wiele lat sądy, mając całkowicie zamknięte oczy na warszawską reprywatyzację, bezkrytycznie stały wyłącznie po stronie ludzi określanych mianem kupców roszczeń – mówił w Polskim Radiu 24 warszawski radny PiS Oskar Hejka.
Zobacz więcej na temat:  dzika reprywatyzacja Jakub Kukla Komisja Weryfikacyjna Warszawa

Kolejne przesłuchania przed komisją weryfikacyjną. Komentarz

- Był jednym w głównych handlarzy roszczeń, słynącym z dawania się we znaki lokatorom. Odzyskiwał kamienice z mieszkańcami i specjalizował się w ich czyszczeniu – mówił w Polskim Radiu 24 Jan Popławski ze stowarzyszenia "Miasto jest Nasze" o przesłuchaniach przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji. O sprawie warszawskiej reprywatyzacji mówił również Jan Śpiewak (Wolne Miasto Warszawa). 
Zobacz więcej na temat:  Jakub Kukla Małgorzata Raczyńska reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna Jan Popławski Jan Śpiewak kamienica dzika reprywatyzacja

"Komisja nagłośniła patologiczną grabież mienia"

– Ważne, że udało się wstrzymać reprywatyzację w Warszawie oraz nagłośnić przypadki patologicznej grabieży mienia należącego do miasta – podkreślił Piotr Ciszewski, prezes Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów. W sobotę odbyła się konferencja prasowa członków Komisji Weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji, którzy podsumowali roczny okres swojej pracy. W Polskim Radiu 24 również komentarz Jana Popławskiego (Miasto Jest Nasze).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna Warszawa Patryk Jaki Hanna Gronkiewicz-Waltz dzika reprywatyzacja

„Komisja była potrzebna i obnażyła przestępczy proceder”

– Wydarzenia dotyczące reprywatyzacji, szczególnie w Warszawie, pełne są bulwersujących wątków, zwłaszcza w sferze moralnej – powiedział poseł Zbigniew Gryglas. W audycji „Przekładaniec Jachowicza” rozmowa na temat tzw. afery reprywatyzacyjnej i efektów prac komisji do zbadania nieprawidłowości związanych z tym procederem. Kilka dni temu minął rok od rozpoczęcia jej działania.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Weryfikacyjna afera reprywatyzacyjna reprywatyzacja Warszawa dzika reprywatyzacja

Stołeczny ratusz nie wykonuje decyzji komisji weryfikacyjnej

Wiceprezydent stolicy Witold Pahl zaapelował do komisji weryfikacyjnej o zmiany w ustawie o komisji, które zobowiązywałyby obecnych właścicieli do wydania nieruchomości w zarząd miastu. Stołeczny ratusz na mocy decyzji komisji powinien przejąć w zarząd nieruchomości przy Marszałkowskiej 43, Poznańskiej 14, Nowogrodzkiej 6a, Schroegera 72 oraz Hożej 25 i 25a. Żadna z nieruchomości nie została jednak zarządem ratusza objęta. O uchylaniu się ratusza przed realizacją decyzji komisji mówił w Polski Radiu 24 Jakub Żaczek z Komitetu Obrony Praw Lokatorów.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Komisja Weryfikacyjna dzika reprywatyzacja reprywatyzacja

"Trzaskowskiemu trudno zakwestionować związki z ratuszem"

Na środowej rozprawie Komisja weryfikacyjna wróciła m.in. do sprawy Noakowskiego 16, nie stawiła się prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Były urzędnik BGN Marek Dębski zapewniał, że jego notatka służbowa z 2008 dotycząca Noakowskiego 16 nie miała wpływu na przyznany mu awans i nagrody. O reprywatyzacji w Warszawie mówili w audycji Debata Dnia Marek Król („Sieci”) i Zbigniew Parafianowicz („Dziennik Gazeta Prawna”).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna dzika reprywatyzacja Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz Marek Król Rafał Trzaskowski

Gorący Temat: Publicystka o posiedzeniu komisji weryfikacyjnej

Komisja weryfikacyjna do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich zakończyła rozprawę ogólną. Zeznania złożył Marek Dębski, który w Biurze Gospodarki Nieruchomościami stołecznego Ratusza kierował Wydziałem Spraw Dekretowych. W Gorącym Temacie komentarz Elizy Olczyk z „Wprost”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Weryfikacyjna dzika reprywatyzacja reprywatyzacja Warszawa Eliza Olczyk Hanna Gronkiewicz-Waltz