X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
dzika reprywatyzacja

Kolejna rozprawa w procesie ws. warszawskiej reprywatyzacji

W warszawskim Sądzie Okręgowym w Warszawie odbyła się kolejna rozprawa w tzw. pierwszym dużym procesie dotyczącym dzikiej reprywatyzacji w stolicy. – Już dawno nie widziałem tak szerokiej ławy oskarżonych. Zasiadło na niej siedem osób i każda z nich przyprowadziła przynajmniej jednego adwokata – powiedział Piotr Gozdowski ze stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sądownictwo reprywatyzacja Warszawa dzika reprywatyzacja nieruchomości

Afera reprywatyzacyjna. Prawnik: brakuje wskazania winnych

W Sądzie Okręgowym w Warszawie ruszył proces dotyczący "dzikiej" reprywatyzacji w stolicy. Na ławie oskarżonych zasiadł między innymi zajmujący się skupowaniem roszczeń do stołecznych nieruchomości Maciej M. – Przesłuchanych ma zostać 77 świadków, więc na sprawiedliwość możemy trochę poczekać – powiedziała Beata Siemieniako, prawniczka i działaczka Komitetu Obrony Praw Lokatorów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Warszawa sądownictwo afera reprywatyzacyjna reprywatyzacja dzika reprywatyzacja sąd

Afera reprywatyzacyjna. Wnioski po zeznaniach R. Nowaczyka

"Zeznania Roberta Nowaczyka nie są wiarygodne". W ten sposób Sebastian Kaleta, wiceprzewodniczący komisji ds. zwrotów warszawskich nieruchomości, skomentował przesłuchanie jednego z najważniejszych uczestników afery reprywatyzacyjnej w stolicy. – W mętnej wodzie reprywatyzacji czuł się jak ryba – podsumował poczynania Roberta Nowaczyka Piotr Gozdowski ze stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Weryfikacyjna dzika reprywatyzacja reprywatyzacja Warszawa afera reprywatyzacyjna polityka

Reprywatyzacja w Warszawie. "To bardzo łagodny wyrok"

Marek M., znany jako kolekcjoner warszawskich kamienic, ma zapłacić 60 tys. zł grzywny za wprowadzenie sądu w błąd przy próbie przejęcia nieruchomości przy Targowej 66 na Pradze Północ. - Ten wyrok wydaje się bardzo łagodny w stosunku do tego, co rzeczywiście miało miejsce – powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Ciszewski z Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów.
Zobacz więcej na temat:  dzika reprywatyzacja nieruchomości Warszawa afera reprywatyzacyjna POLSKA

Miasta chętnie pozbywają się starych nieruchomości?

Komisja weryfikacyjna do spraw reprywatyzacji w Warszawie zdecydowała o unieważnieniu reprywatyzacji kamienicy przy Otwockiej 10 i uchyleniu zwrotu nieruchomości przy Skorupki 6. Tę kwestię w Polskim Radiu 24 skomentował Janusz Baranek z Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów. Jego zdaniem miasta chętnie pozbywają się starych, wymagających remontów, nieruchomości.
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja Warszawa dzika reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna

Reprywatyzacja: jest wniosek o areszt dla Marka M.

Jest wniosek Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu o areszt tymczasowy dla warszawskiego handlarza roszczeń Marka M. Decyzja należy do Sądu Rejonowego Wrocław Śródmieście, który ma 24 godziny na jej wydanie. Marek M. usłyszał wczoraj zarzuty w sprawie reprywatyzacji tak zwanego Folwarku Służewiec oraz nieruchomości przy ulicy Dynasy 4 oraz Opoczyńskiej 4B w Warszawie. 
Zobacz więcej na temat:  Jolanta Brzeska reprywatyzacja dzika reprywatyzacja Wrocław regiony POLSKA

Zbigniew Ziobro: to koniec bezsilności organów ścigania

- To już koniec bezsilności organów ścigania, koniec ludzkiej krzywdy i bezkarności oszustów wyłudzających kamienice - powiedział we wtorek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do zatrzymania znanego handlarza roszczeniami do stołecznych nieruchomości Marka M.
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja dzika reprywatyzacja Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości prawo polityka Prawo i Sprawiedliwość społeczeństwo POLSKA

Oskar Hejka: To ludzie, którzy ukradli te kamienice

W czwartek przed komisją weryfikacyjną zeznania składali świadkowie związani z Markiem M., który pojawia się w wielu sprawach związanych z reprywatyzacją. - Przez wiele lat sądy, mając całkowicie zamknięte oczy na warszawską reprywatyzację, bezkrytycznie stały wyłącznie po stronie ludzi określanych mianem kupców roszczeń – mówił w Polskim Radiu 24 warszawski radny PiS Oskar Hejka.
Zobacz więcej na temat:  dzika reprywatyzacja Jakub Kukla Komisja Weryfikacyjna Warszawa

Kolejne przesłuchania przed komisją weryfikacyjną. Komentarz

- Był jednym w głównych handlarzy roszczeń, słynącym z dawania się we znaki lokatorom. Odzyskiwał kamienice z mieszkańcami i specjalizował się w ich czyszczeniu – mówił w Polskim Radiu 24 Jan Popławski ze stowarzyszenia "Miasto jest Nasze" o przesłuchaniach przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji. O sprawie warszawskiej reprywatyzacji mówił również Jan Śpiewak (Wolne Miasto Warszawa). 
Zobacz więcej na temat:  Jakub Kukla Małgorzata Raczyńska reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna Jan Popławski Jan Śpiewak kamienica dzika reprywatyzacja