Polskie Radio
Section05
Andrzej Celiński

Stołeczna radna Katarzyna Olszewska odchodzi z SLD

- Katarzyna Olszewska, wiceprzewodnicząca rady na Pradze Południe, a także b. pełnomocniczka wyborcza m.in. komitetu Magdaleny Ogórek odchodzi z SLD. Powodem rozstania jest m.in. postawa SLD w Warszawie i jego kandydata na prezydenta Andrzeja Celińskiego - podkreśla w rozmowie. Olszewska, która w Sojuszu działała od 18 lat, chce jednak pozostać w polityce. Nie ukrywa, że najbliżej jej do kolegów z Platformy Obywatelskiej, z którymi od lat współpracuje na Pradze Południe. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA SLD Andrzej Celiński

Były minister kultury wulgarnie o radnym Janie Śpiewaku

Andrzej Celiński, kandydat na urząd prezydenta miasta Warszawy i były minister Kultury w rządzie Leszka Millera, w wulgarny sposób zaatakował Jana Śpiewaka, stołecznego radnego znanego z walki z dziką reprywatyzacją oraz kandydata na urząd prezydenta. "Janie Śpiewaku z ciebie po prostu Ch..." - napisał były senator i poseł SLD.
Zobacz więcej na temat:  Jan Śpiewak reprywatyzacja polityka społeczeństwo POLSKA SLD Andrzej Celiński

"Andrzej Celiński to bardzo przemyślana kandydatura"

Andrzej Celiński, działacz opozycji demokratycznej w czasach PRL, a później m.in. minister kultury w rządzie Leszka Millera, został zatwierdzony przez radę okręgu warszawskiego SLD jako kandydat tej partii na prezydenta stolicy. - To bardzo przemyślana kandydatura - stwierdziła w Polskim Radiu 24 Anna Maria Żukowska, rzeczniczka partii. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka SLD Andrzej Celiński Warszawa wybory samorządowe

"Rzepliński wybrał najbardziej pokojowe rozwiązanie"

– Nie wiemy, co jest prawdą, co interpretacją prawdy. PiS udało się sprawić, że ludzie przestali się orientować, jak działa jeden z najważniejszych organów konstytucyjnych państwa. To będzie się przekuwało na jakość obrony naszych praw jako obywateli – mówił w audycji Punkt Widzenia  o sytuacji w Trybunale Konstytucyjnym Artur Celiński (Res Publica).
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Celiński Andrzej Rzepliński Komitet Obrony Demokracji Rzecznik Praw Obywatelskich Trybunał Konstytucyjny