Polskie Radio
Section05
Komisja Weryfikacyjna

Piotr Zgorzelski o komisji ds. badania wpływów rosyjskich: przeciętny Polak nic nie będzie z tego miał

W Sejmie złożony został projekt ustawy o państwowej komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022. - Przeciętny Polak nic nie będzie z tego miał - ocenił w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna POLSKA Rosja polityka Sejm opozycja Piotr Zgorzelski PSL Polskie Stronnictwo Ludowe Grzegorz Jankowski

Poseł PiS o powołaniu komisji ds. badania rosyjskich wpływów: polityka PO i PSL była sprzeczna z polską racją stanu

- Trzeba wyjaśnić, dlaczego za czasów PO-PSL odstąpiono od budowy elektrowni atomowej, choć wydano na ten cel ponad 500 mln zł? Dlaczego zaprzestano blokowania budowy Gazociągu Północnego? Była też umowa podpisana przez wicepremiera Waldemara Pawlaka do 2037 roku na dostawy gazu z Rosji, która została dopiero zakwestionowana przez Komisję Europejską - wyliczał w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marek Ast. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Rosja Sejm Komisja Weryfikacyjna polityka opozycja

Jan Pietrzak o pomyśle utworzenia komisji weryfikacyjnej, która zbadałaby politykę energetyczną

- Wydaje mi się, że kryzys, który aktualnie mamy na świecie - a który został wywołany przez naszych nieznośnych sąsiadów Niemców i Rosjan - spowodował, że przyszła pora, żeby przyjrzeć się energetyce. Powołanie komisji, a następnie weryfikacja tego, jak nam poszły sprawy w czasach PRL bis, wymagają spojrzenia całościowego - powiedział w Polskim Radiu 24 satyryk i publicysta Jan Pietrzak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Weryfikacyjna energetyka Rosja Jan Pietrzak

Komisja ds. wpływów Rosji w energetyce. Przemyłski: obecność ekspertów ograniczy możliwości politycznej awantury

PiS złożył w Sejmie projekt ustawy ws. powołania komisji weryfikacyjnej, która ma zbadać politykę energetyczną prowadzoną przez polskie rządy w ubiegłych latach. - Obecność każdego eksperta będzie korzystna dla tego organu, dlatego że ona ograniczy możliwości politycznej awantury - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 Jan Przemyłski z "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Komisja Weryfikacyjna energetyka Rosja

Komisja weryfikacyjna unieważniła kolejne decyzje reprywatyzacyjne. Zarządzono odszkodowania

Sejmowa Komisja weryfikacyjna, zajmująca się tzw. dziką reprywatyzacją w Warszawie, unieważniła trzy decyzje prezydenta Warszawy i zarządziła odszkodowania dla lokatorów jednej nieruchomości. Chodzi o decyzje z lat 2009 i 2015. W tym okresie prezydentem Warszawy była Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reprywatyzacja Warszawa Komisja Weryfikacyjna Hanna Gronkiewicz-Waltz

"Spółki energetyczne dojono podobnie jak Amber Gold". Suski o potrzebie komisji ds. rosyjskich wpływów

- Za czasów Platformy Obywatelskiej budżet państwa był ogołacany z pieniędzy. Jak mówił ówczesny minister finansów, nie było na nic - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marek Suski. Prawo i Sprawiedliwość chce powołania komisji weryfikacyjnej, która zbadałaby politykę energetyczną prowadzoną przez polskie rządy w latach 2007-2022. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Komisja Weryfikacyjna Sejm Rosja energetyka

Plany utworzenia komisji badającej wpływy Rosji. Paweł Badzio: fakty w tej kwestii są niewygodne dla PO

- Platforma Obywatelska była wmontowana w pewien model polityczno-ekonomiczny, który był budowany dosyć intensywnie w Berlinie, ale brał pod uwagę również silne relacje z Moskwą. Podejście PO do energetyki było pochodną tego modelu - podkreślił w Polskim Radiu 24 Paweł Badzio z "Gazety Obywatelskiej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 energetyka Komisja Weryfikacyjna służby i bezpieczeństwo Rosja polityka

Paweł Szefernaker: trzeba zbadać skalę rosyjskich wpływów na polskie bezpieczeństwo

– Potrzebne są narzędzia i procedura administracyjna, w której będzie można podjąć skuteczne działania – mówił w Programie 3 Polskiego Radia wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker o pomyśle powołania komisji ds. wyjaśnienia rosyjskich wpływów na bezpieczeństwo Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Trójka POLSKA polityka Paweł Szefernaker Bartłomiej Graczak Sejm Komisja Weryfikacyjna Rosja

Publicyści komentują pomysł utworzenia komisji ds. wpływów Rosji w energetyce. "Bardzo dobra inicjatywa"

- Działalność różnych dywersji powoduje, że informacje, które wypływają z mediów - zwłaszcza na temat polityki energetycznej - są nieprawdziwe. Pomysł powołania takiej komisji powinien się pojawić już o wiele wcześniej; to bardzo dobra inicjatywa - skomentował w Polskim Radiu 24 publicysta Jędrzej Lipski ("Dziennik Zachodni"). Gościem audycji był także Piotr Kusznieruk ("Trybuna").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Weryfikacyjna energetyka Rosja

"Będą tam także eksperci". Porzucek o pomyśle utworzenia komisji ws. wpływów Rosji w energetyce

- W tej komisji będą nie tylko politycy, ale również eksperci - a to właśnie umożliwia komisja weryfikacyjna, w przeciwieństwie do śledczej. Najważniejszym celem jest weryfikacja wszystkich działań w zakresie szeroko pojętej energetyki - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marcin Porzucek. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA energetyka Komisja Weryfikacyjna służby i bezpieczeństwo Rosja polityka

Komisja Weryfikacyjna wydała decyzję ws. dwóch warszawskich nieruchomości

Na posiedzeniu niejawnym Komisja Weryfikacyjna do spraw stołecznej reprywatyzacji stwierdziła nieważność w postanowieniu odszkodowawczym. Sprawa dotyczy nieruchomości przy ulicy Moczydło 21. Przypisano również odszkodowanie i rekompensatę lokatorom pokrzywdzonym reprywatyzacją w sprawie nieruchomości przy ulicy Stalowej 12.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Komisja Weryfikacyjna Warszawa Ministerstwo Sprawiedliwości społeczeństwo nieruchomości