Polskie Radio
Section05
Komisja Weryfikacyjna

Komisja Weryfikacyjna ma nowe dowody ws. Noakowskiego 16

 „Komisja weryfikacyjna dotarła do nowych dokumentów ws. Noakowskiego 16: wyroku skazującego jednego z fałszerzy i do zeznań Romana Kępskiego - wuja Andrzeja Waltza - z których wynika, że miał on świadomość, iż stara się o kamienicę w złej wierze” – poinformował szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 Jan Mencwel ze Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja dzika reprywatyzacja Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz

Po przesłuchaniu Andrzeja Waltza. Komentarz

- Ciężko mieć zarzuty do tego, z jakiej rodziny się pochodzi, natomiast przy postępowaniu tego typu należało przeprowadzić kwerendę i zrobić badanie całości dokumentacji – powiedział Jan Popławski (Miasto Jest Nasze). Gość Polskiego Radia 24 mówiił o nieprawidłowościach przy przejęciu i sprzedaży kamienicy przy Noakowskiego 16 w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja Hanna Gronkiewicz-Waltz Warszawa

"Trudne pytania powodują chwilową amnezję"

– Zeznania pana Waltza obrazowały schemat znany z przesłuchań komisji ds. Amber Gold. Tam, gdzie pojawiały się trudne pytania, tam pojawiała się chwilowa amnezja – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka członek komisji weryfikacyjnej, Sebastian Kaleta. Podczas posiedzenia ws. Noakowskiego 16 przesłuchiwany był m.in. mąż prezydent Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sebastian Kaleta reprywatyzacja Warszawa Komisja Weryfikacyjna dzika reprywatyzacja Hanna Gronkiewicz-Waltz

"Andrzej Waltz nie zastanawiał się nad moralnością"

Zakończyła się dwudniowa rozprawa dotycząca reprywatyzacji kamienicy przy ul. Noakowskiego 16 w Warszawie. Komisja Weryfikacyjna badała zwrot nieruchomości, w której część udziałów miał mąż prezydent Warszawy Andrzej Waltz. Ten odpowiadał na pytania komisji jako strona postępowania. O zeznaniach przed komisją weryfikacyjną ws. kamienicy przy ulicy Noakowskiego 16 mówił Jan Śpiewak, prezes Stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna Hanna Gronkiewicz-Waltz Patryk Jaki

Dzika reprywatyzacja. "Prezydent Warszawy złamała standardy"

W wtorek komisja badająca reprywatyzację Noakowskiego 16 przesłuchała Andrzeja Waltza jako stronę postępowania. „Nie rozmawiałem z żoną czy decyzja ws. Noakowskiego16 jest prawidłowa czy nie” - zeznał beneficjent decyzji zwrotowej Andrzej Waltz, mąż prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz . O zeznaniach Andrzeja Waltza mówili w Debacie Dnia Marek Tejchman („Dziennik Gazeta Prawna”) i Bogumił Łoziński („Gość Niedzielny”).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna Warszawa Patryk Jaki Hanna Gronkiewicz-Waltz Ministerstwo Sprawiedliwości

"Nie wiedzieliśmy, czy dożyjemy do jutra"

Byliśmy po prostu jak we mgle, nic nie wiedzieliśmy, co z nami będzie, czy my dożyjemy do jutra, czy będziemy mieszkać, czy nas wyrzucą, pod który most - powiedziała przed komisją weryfikacyjną b. lokatorka Noakowskiego 16 Anna Błażewicz. Komisja kontynuuje we wtorek rozprawę dotyczącą nieruchomości przy Noakowskiego 16 - jako świadek ma dziś zeznawać m.in. mąż prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz - Andrzej Waltz.
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz dzika reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna

Reprywatyzacja Noakowskiego 16. Komentarze

Komisja Weryfikacyjna badająca reprywatyzację w Warszawie, wznowiła we wtorek rozprawę dotyczącą kamienicy przy ulicy Noakowskiego 16. Udziały w nieruchomości miał mąż prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, Andrzej Waltz, który stawił się na posiedzenie i będzie przesłuchiwany. O pracach komisji mówili w Polskim Radiu 24 Agnieszka Burzyńska (Fakt) i Maciej Chudkiewicz (Tygodnik Solidarność).
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna Warszawa reprywatyzacja Hanna Gronkiewicz-Waltz dzika reprywatyzacja

Noakowskiego 16. Co wiedziała prezydent Warszawy i jej mąż?

- Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz i jej małżonek byli świadomi tego, że roszczenia do kamienicy przy ul. Noakowskiego 16 są oparte na przestępstwie. Niezbicie wynika to z dokumentów i zeznań przed komisją weryfikacyjną – powiedział w audycji Północ Południe Jan Śpiewak (Wolne Miasto Warszawa). Odniósł się w ten sposób do prac komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji dotyczących nieruchomości przy ul. Noakowskiego 16 w Warszawie
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja dzika reprywatyzacja Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz Jan Śpiewak

"HGW powinna być pociągnięta do odpowiedzialności karnej"

Jan Śpiewak ze Stowarzyszenia "Wolne Miasto Warszawa" powiedział na antenie radiowej Trójki, że prezydent Warszawy powinna być pociągnięta do odpowiedzialności karnej w związku ze sprawą kamienicy przy ul. Noakowskiego 16. Stwierdził, że nieruchomość została przejęta nielegalnie, a sama Hanna Gronkiewicz-Waltz popełniła przestepstwo urzędnicze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Jan Śpiewak reprywatyzacja Hanna Gronkiewicz-Waltz Komisja Weryfikacyjna

"Trudno będzie się Hannie Gronkiewicz-Waltz wytłumaczyć"

- Sprawa - właściwie kradzieży – kamienicy przy ul. Noakowskiego 16 w Warszawie i śledztwa dotyczącego fałszerstwa dokumentów, ma początek już w 1946 roku. Właściwie od samego początku, gdy przeszła w ręce powojennych handlarzy roszczeniami, było oczywiste, że jej status prawny jest nie tylko wątpliwy, ale że pochodzi z kradzieży. Pytanie, jak to się stało, że później te informacje w dokumentach zniknęły - powiedział w Debacie Dnia Marcin Makowski z Do Rzeczy. O pracach komisji weryfikacyjnej mówił także Tomasz Walczak (Super Express).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Weryfikacyjna dzika reprywatyzacja reprywatyzacja Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz

"Prezydent wiedziała o problemach lokatorów Noakowskiego 16"

- Wydaje mi się, że raz rozmawiałem z mężem prezydent Warszawy Andrzejem Waltzem nt. Noakowskiego 16, to raczej był rozmowa telefoniczna, prawdopodobnie przed referendum w 2013 r. - zeznał przed komisją weryfikacyjną były dyrektor BGN Marcin Bajko. Wcześniej zeznawał jeden z mieszkańców tej kamienicy Krzysztof Lewandowski, który oskarżył rodzinę Waltzów o matactwa.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja Hanna Gronkiewicz-Waltz Warszawa POLSKA

Komisja Weryfikacyjna bada reprywatyzację Noakowskiego 16

Zakończył się pierwszy dzień rozprawy, podczas której Komisja Weryfikacyjna ds. reprywatyzacji badała zwrot kamienicy przy Noakowskiego 16 w Warszawie. Nie udało się przesłuchać wezwanej w charakterze świadka prezydent Warszawy, która nie przyszła na posiedzenie. Zeznania złożyli natomiast: byli lokatorzy kamienicy Krzysztof Lewandowski i Jolanta Wasiak oraz były pełniący obowiązki dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami Marcin Bajko. W Polskim Radiu 24 transmitowaliśmy posiedzenia Komisji Weryfikacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna Hanna Gronkiewicz-Waltz Warszawa dzika reprywatyzacja reprywatyzacja

"Mamy dwa bardzo ważne pytania do prezydent Warszawy"

Komisja weryfikacyjna w poniedziałek zajmowała się sprawą reprywatyzacji kamienicy przy ul. Noakowskiego 16. Jednym z beneficjentów decyzji zwrotowej był Andrzej Waltz, mąż prezydent Warszawy. Gośćmi Rozmowy PR24 byli Adam Andruszkiewicz (Wolni i Solidarni) i członkowie komisji – Jan Mosiński (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Paweł Rabiej (Nowoczesna).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Weryfikacyjna dzika reprywatyzacja Warszawa reprywatyzacja Adam Andruszkiewicz Paweł Rabiej Adrian Klarenbach