Polskie Radio
Section05
Komisja Weryfikacyjna

Reprywatyzacja w Warszawie. Komisja weryfikacyjna wydała decyzje dot. trzech nieruchomości

Komisja weryfikacyjna do spraw warszawskiej reprywatyzacji stwierdziła nieważność decyzji prezydenta Warszawy w sprawie nieruchomości przy ul. Francuskiej 30 i ul. Bema 4 (obecnie Al. Bohaterów Września 4), a także częściową nieważność decyzji prezydenta w sprawie nieruchomości przy dawnej ul. Marszałkowskiej 141.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA nieruchomości Komisja Weryfikacyjna Warszawa regiony mazowieckie reprywatyzacja

TYLKO U NAS Komisja ds. rosyjskich wpływów. Rzecznik PiS: wybrane osoby są gwarancją merytorycznej pracy

Sejm głosami posłów PiS, Kukiz'15 i Polskich Spraw wybrał wczoraj skład komisji do zbadania wpływów Rosji na bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w latach 2007-2022. Opozycja w większości zbojkotowała głosowanie. - Każda z tych osób podpisała deklarację łamania polskiej konstytucji i prawa - mówi przewodniczący klubu KO Borys Budka. - Poseł Budka "gwałci inteligencję obywateli" tym, co opowiada - odpowiada rzecznik PiS Rafał Bochenek.
Zobacz więcej na temat:  PiS Sejm Rafał Bochenek Komisja Weryfikacyjna Rosja polityka POLSKA

Komisja ds. rosyjskich wpływów. Rzecznik rządu: ona nie skończy swoich prac przed wyborami

- Nie spodziewam się w najbliższych tygodniach żadnych konkluzji, ponieważ to jest za mało czasu, żeby tak było, ale dlatego ta komisja ma charakter ponadkadencyjny. To wszystko rozwiewa też te mity, że ona jest robiona na wybory, bo ona swoich prac nie skończy przed wyborami - mówił w Programie 3 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Piotr Müller Komisja Weryfikacyjna Sejm Rosja polityka

Komisja ds. badania rosyjskich wpływów. Bielan: źródła resetu z Rosją bardzo często są zacierane

- PO i Lewica konsekwentnie sprzeciwiają się powołaniu komisji ds. zbadania wpływów Rosji na życie gospodarcze, społeczne czy polityczne w Polsce, tak jakby nie rozumiały, że z Rosją mamy problemy od kilkuset lat - mówił w "Śniadaniu w Trójce" w Programie 3 Polskiego Radia Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Trójka polityka komisja śledcza Reset Adam Bielan Jarosław Sellin Paweł Kowal Władysław Teofil Bartoszewski Krzysztof Gawkowski Paweł Szrot Komisja Weryfikacyjna Prawo i Sprawiedliwość PiS PO Platforma Obywatelska PSL Rosja

TYLKO U NAS Komisja ds. rosyjskich wpływów. Co z poprawkami prezydenckimi? Wiemy, jak zagłosuje klub PiS

Wieczorem Sejm rozpocznie prace nad prezydenckim projektem nowelizacji ustawy w sprawie powołania komisji ds. rosyjskich wpływów. Rzecznik PiS Rafał Bochenek zapowiada, że klub tej partii będzie głosować za uchwaleniem przepisów. Opozycja nie zostawia na nich suchej nitki. 
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna Władimir Putin Donald Tusk Rosja energia elektryczna Sejm PiS

Dr Andrzej Anusz: wyjaśnienie prezydenta ws. komisji ds. rosyjskich wpływów zamyka sprawę

- Myślę, że to wyjaśnienie prezydenta ws. komisji ds. rosyjskich wpływów zupełnie ostudzi emocje i w najbliższych dniach już nie będziemy mieć komentarzy ze strony polityków zachodnich, bo jest jasny przekaz, że ta ustawa nie wchodzi w proces wyborczy - mówił w Programie 3 Polskiego Radia dr Andrzej Anusz z Instytutu Piłsudskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Trójka Andrzej Duda Rosja Komisja Weryfikacyjna zachód Andrzej Anusz Bartłomiej Graczak POLSKA polityka

Komisja ds. badania rosyjskich wpływów. Komisarz Reynders wysłał list do ministra Szynkowskiego vel Sęka

Komisarz odpowiedzialny za sprawiedliwość Didier Reynders poinformował, że wysłał list do ministra do spraw europejskich Szymona Szynkowskiego vel Sęka w sprawie komisji badającej rosyjskie wpływy - relacjonuje korespondentka Polskiego Radia z Brukseli Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska szymon szynkowski vel sęk Komisja Weryfikacyjna polityka Rosja Europa ŚWIAT Komisja Europejska

TYLKO U NAS Poseł PiS uspokaja opozycję ws. komisji do badania wpływów rosyjskich. "Przepisy są podobne do już obowiązujących"

- Przepisy powołanej właśnie komisji są łudząco podobne do tych, które przyjęto w trakcie powoływania komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Kazimierz Smoliński. Poseł PiS tak ocenił przyjętą przez Sejm i podpisaną przez prezydenta RP ustawę o powołaniu Państwowej Komisji ds. badania wpływów rosyjskich. Dodał, że "nie ma mowy w ustawie o ograniczeniu praw wyborczych".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kazimierz Smoliński prawo polityka PiS Prawo i Sprawiedliwość Rosja Komisja Weryfikacyjna

Szef Rządowego Centrum Legislacji: komisja ds. rosyjskich wpływów nie będzie wydawać wyroków

Zdaniem szefa Rządowego Centrum Legislacji Krzysztofa Szczuckiego mówienie o "wyrokach" wydawanych przez komisję ds. rosyjskich wpływów jest nieuzasadnione. - Komisja będzie organem administracji publicznej, co oznacza, że nie będzie wydawać wyroków, a decyzje administracyjne będą pod pełną kontrolą sądów administracyjnych - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Komisja Weryfikacyjna Rosja rząd

Komisja ds. wpływów rosyjskich. Poseł PiS: nic się nie dzieje poza kontrolą sądową, komisarz UE manipuluje

- Zapisy ustawy o komisji ds. wpływów rosyjskich są takie, że nic nie dzieje się poza kontrolą sądową. Komisja nie ma takich uprawnień, o których pan komisarz Reynders się tutaj wypowiadał. To jest po prostu kompletna bzdura, jedna wielka manipulacja, która niejednokrotnie z Komisji Europejskiej płynie - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Krzysztof Lipiec.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio POLSKA polityka Krzysztof Świątek Krzysztof Lipiec Komisja Weryfikacyjna Rosja

"Wszelkie decyzje, które podejmie, podlegają kontroli sądów". Müller o komisji ds. rosyjskich wpływów

- Wszelkie decyzje, które podejmie komisja ds. badania wpływów rosyjskich, podlegają następczo kontroli sądów - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller w TVN24. - Nie ma żadnego zagrożenia wobec żadnego polityka w Polsce, że nie mógłby z tytułu podjętej decyzji przez komisję startować do Sejmu - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna PiS Prawo i Sprawiedliwość opozycja polityka Rosja POLSKA Piotr Müller prawo Sejm

USA zaniepokojone ustawą o komisji ds. wpływów rosyjskich. Przydacz: zabrakło dogłębnej analizy

Zdaniem Marcina Przydacza, szefa prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej, w amerykańskiej ambasadzie "zabrakło dogłębnej analizy prawnej" ustawy o komisji ds. wpływów rosyjskich. W konsekwencji - jego zdaniem - do Departamentu Stanu USA przekazane zostały nieprawdziwe informacje dotyczące tych przepisów. - Ustawa o komisji ds. badania rosyjskich wpływów nie pozwala na blokowanie możliwości kandydowania w wyborach - powiedział w RMF FM Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka dyplomacja polityka zagraniczna USA Stany Zjednoczone Komisja Weryfikacyjna Rosja Marcin Przydacz