X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Komisja Weryfikacyjna

Kolejne kamienice zwrócone, ale potrzeba jest ustawa reprywatyzacyjna

Komisja weryfikacyjna unieważniła decyzje zwrotowe ws. nieruchomości przy ul. Mokotowskiej 40 i Pięknej 49 w Warszawie. Orzekła też, że decyzję ws. Jagiellońskiej 22 wydano z naruszeniem prawa, ale doszło do nieodwracalnych skutków prawnych i unieważnienie decyzji nie było możliwe. - Nastąpił podział lokali, które zostały już sprzedane. W związku z tym nie ma takiej możliwości, żeby komisja wydała decyzję przywracającą własność miastu – mówił w Polskim Radiu 24 Konrad Wiślicz-Węgorowski z Porozumienia Wygra Warszawa.
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja Patryk Jaki Komisja Weryfikacyjna Warszawa

Zbigniew Niebrzydowski zeznawał przed komisją weryfikacyjną

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji nieruchomości warszawskich przesłuchała nabywcę roszczeń adwokata Zbigniewa Niebrzydowskiego. Świadek był też współpracownikiem mecenasa Jana Stachury, który jest nazywany "królem warszawskiej reprywatyzacji", ponieważ przejął albo pomógł przejąć ponad sto nieruchomości w centrum Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja społeczeństwo POLSKA

Reprywatyzacja. Arogancki sposób działania

Byli współpracownicy nazywanego "handlarzem roszczeń" Marka M. - Kamil Kobylarz i Hubert Massalski - stanęli przed komisją weryfikacyjną. Podczas rozprawy zeznali, że nie byli "czyścicielami" kamienic. - Jest wiele znaków zapytania i poszlak, które należy zbadać. Niecodziennie spotykamy spalone zwłoki człowieka w lesie kabackim, a w trakcie śledztwa napotykamy na wiele nieprawidłowości – mówił w Polskim Radiu 24 Michał Kujawski ze stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa.
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja Patryk Jaki POLSKA Komisja Weryfikacyjna Warszawa Polskie Radio 24

Sebastian Kaleta o działaniach komisji weryfikacyjnej

- Pan Massalski był od "papierów", a pan Kobylarz od "bezpośredniego" kontaktu z mieszkańcami - mówił w Polskim Radiu 24 Sebastian Kaleta, wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Współpracownicy nazywanego "handlarzem roszczeń" Marka M. - Kamil Kobylarz i Hubert  Massalski - podkreślali podczas rozprawy komisji weryfikacyjnej, że nie byli "czyścicielami kamienic". Ten pierwszy za odmawianie odpowiedzi na pytania został ukarany grzywnami na kwotę 40 tys. złotych. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Komisja Weryfikacyjna Sebastian Kaleta

Oskar Hejka: To ludzie, którzy ukradli te kamienice

W czwartek przed komisją weryfikacyjną zeznania składali świadkowie związani z Markiem M., który pojawia się w wielu sprawach związanych z reprywatyzacją. - Przez wiele lat sądy, mając całkowicie zamknięte oczy na warszawską reprywatyzację, bezkrytycznie stały wyłącznie po stronie ludzi określanych mianem kupców roszczeń – mówił w Polskim Radiu 24 warszawski radny PiS Oskar Hejka.
Zobacz więcej na temat:  dzika reprywatyzacja Jakub Kukla Komisja Weryfikacyjna Warszawa

Hubert Massalski: spór z Jolantą Brzeską chciałem rozwiązać ugodowo

Przed komisją weryfikacyjną zeznania złożyli świadkowie związani z Markiem M., który pojawia się w wielu sprawach związanych z reprywatyzacją. Jako pierwszy stawił się Kamil Kobylarz, najczęstszą odpowiedzią było "nie pamiętam" lub "nie przypominam sobie". Komisja ukarała go grzywną w sumie 40 tysięcy złotych za uchylanie się od odpowiedzi na pytania. Jako drugi zeznania złożył Hubert Massalski. 
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja POLSKA

Kolejne przesłuchania przed komisją weryfikacyjną. Komentarz

- Był jednym w głównych handlarzy roszczeń, słynącym z dawania się we znaki lokatorom. Odzyskiwał kamienice z mieszkańcami i specjalizował się w ich czyszczeniu – mówił w Polskim Radiu 24 Jan Popławski ze stowarzyszenia "Miasto jest Nasze" o przesłuchaniach przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji. O sprawie warszawskiej reprywatyzacji mówił również Jan Śpiewak (Wolne Miasto Warszawa). 
Zobacz więcej na temat:  Jakub Kukla Małgorzata Raczyńska reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna Jan Popławski Jan Śpiewak kamienica dzika reprywatyzacja

Decyzje ws. "sztandarowej" reprywatyzacji. Komentarze członków komisji

Komisja weryfikacyjna uchyliła w całości reprywatyzację nieruchomości pod dawnym adresem Królewska 39 i przekazała sprawę do ponownego rozpatrzenia. Do naruszenia prawa, zdaniem komisji, doszło również w przypadku reprywatyzacji kamienicy przy Krakowskim Przedmieściu 35, ale tej decyzji, względu na nieodwracalne skutki prawne, nie uchylono. O sprawie mówili goście Polskiego Radia 24: Paweł Lisiecki (PiS) i Paweł Rabiej (Nowoczesna).
Zobacz więcej na temat:  polityka Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja Warszawa