Polskie Radio
Section05
Marek Jakubiak

NASZ WYWIAD Marek Jakubiak: PO podzieli los AWS

- Platforma Obywatelska podzieli los AWS-u. Na gruzach tamtej partii powstała PO trzech tenorów z obywatelskim, wolnościowym i gospodarczym programem. Co z tego wyszło? Nic. Dziś mamy powtórkę z rozrywki. Szymon Hołownia ze swoim aktorskim przygotowaniem, jako erudyta medialny, który wszystko powie, ma za zadanie zbudować coś na gruzach Platformy Obywatelskiej - uważa lider Federacji RP Marek Jakubiak. 
Zobacz więcej na temat:  Marek Jakubiak Paweł Kukiz Sejm polityka Szymon Hołownia POLSKA

"To podżeganie do zabójstwa". Marta Lempart szczuje na Jarosława Kaczyńskiego

- Macie odmawiać wykonania rozkazu tego gnoja Kaczyńskiego. Znajdzie się jeden odważny, co ma broń? - krzyczała wczoraj do policjantów walcząca o "wolną aborcję" liderka Strajku Kobiet, znana z wulgarnych wystąpień Marta Lempart. - To podżeganie do zabójstwa - ocenił Marek Jakubiak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA strajk kobiet Marta Lempart Jarosław Kaczyński Marek Jakubiak Warszawa przestępczość

"Liderzy stchórzyli". Marek Jakubiak o braku poparcia Konfederacji dla Andrzeja Dudy

- Rada liderów Konfederacji zrobiła unik, a należało zachować się jak trzeba. Stąd moje ostre słowa do rady liderów, że w pewnym momencie stchórzyli. Chcemy dumnej, wielkiej Polski. Wydaje się, że w tym zakresie mamy wspólny język z Andrzejem Dudą - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Jakubiak z Federacji dla Rzeczypospolitej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Marek Jakubiak Adrian Klarenbach Konfederacja wybory prezydenckie 2020

NASZ WYWIAD Marek Jakubiak: Rafał Trzaskowski jest drugim Ryszardem Petru

- Przypuszczam, że Rafał Trzaskowski, gdyby został prezydentem Polski i na przykład otrzymał jakieś lukratywne stanowisko w Unii Europejskiej, to mógłby zachować się identycznie, jak zachował się w przypadku Warszawy - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Marek Jakubiak, który po raz drugi będzie rywalizował z Rafałem Trzaskowskim o prezydenturę, tym razem w całej Polsce. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski Marek Jakubiak wybory prezydenckie 2020 polityka NASZ WYWIAD

SONDAŻ Wybory prezydenckie 2020. Sondaż: coraz większe poparcie dla Andrzeja Dudy

Na 65 proc. poparcia może liczyć urzędujący prezydent Andrzej Duda - wynika z najnowszego sondażu pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl. Z badania wynika też, że coraz więcej osób chce głosować na Krzysztofa Bosaka, który uplasował się na trzecim miejscu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020 Małgorzata Kidawa-Błońska Szymon Hołownia Krzysztof Bosak Władysław Kosiniak-Kamysz Robert Biedroń Marek Jakubiak sondaż sondaże

Kidawa-Błońska zawiesza kampanię. Szef sztabu Biedronia: to polityczna emerytura

- Wycofanie się z aktywności jako kandydatka i skupienie na mandacie poselskim to jest jak polityczna emerytura, symboliczny zjazd do Sulejówka - ocenił decyzję Małgorzaty Kidawy-Błońskiej Tomasz Trela, szef sztabu kandydata Lewicy na prezydenta Roberta Biedronia. Do pomysłu odnieśli się też inni kandydaci.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka kampania wyborcza wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce Małgorzata Kidawa-Błońska Robert Biedroń Szymon Hołownia Marek Jakubiak Krzysztof Bosak Władysław Kosiniak-Kamysz

Młodzi politycy o konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach

Katowicka konwencja Prawa i Sprawiedliwości, obsada najważniejszych europejskich stanowisk oraz spór wokół zagospodarowania Westerplatte to jedne z najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia, które komentowali w studiu Polskiego Radia 24 młodzi przedstawiciele polskiej sceny politycznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość partia Wiosna Kukiz'15 Unia Europejska Parlament Europejski Westerplatte konwencja PiS w Katowicach Nowoczesna Marek Jakubiak Liroy

Jerzy Mosoń: to PSL może być języczkiem u wagi

- Do wyborów jesiennych nie ma już za bardzo miejsca na nowe inicjatywy, które mogłyby zdobywać głosy. Nie wierzę w to, co powstaje po Konfederacji, w to, co chcą stworzyć Marek Jakubiak i Piotr Liroy-Marzec - stwierdziła w Polskim Radiu 24 dr Karolina Zioło-Pużuk (Centrum Daszyńskiego). Gośćmi audycji byli także Jerzy Mosoń ("Polish Market", fundacja FIBRE) oraz Krzysztof Karnkowski ("Gazeta Polska Codziennie"). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA debata Donald Tusk komisja śledcza vat PSL Władysław Kosiniak-Kamysz Marek Jakubiak Liroy Kukiz'15