Polskie Radio
Section05
Marek Jakubiak

"Powiedział prawdę i jestem absolutnie za nim". Jakubiak o słowach Czarnka na temat Parady Równości

- Mamy do czynienia z nowoczesnym faszyzmem, nowoczesnym komunizmem. Lewicowy mainstream oczekuje, że będziemy milczeć i chce nas ubezwłasnowolnić w sferze samodzielnego myślenia. Minister Przemysław Czarnek powiedział kilka słów prawdy i jestem absolutnie za nim - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Jakubiak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA LGBT parada Przemysław Czarnek lewica Marek Jakubiak Polskie Radio 24 społeczeństwo

NASZ WYWIAD Marek Jakubiak: PO podzieli los AWS

- Platforma Obywatelska podzieli los AWS-u. Na gruzach tamtej partii powstała PO trzech tenorów z obywatelskim, wolnościowym i gospodarczym programem. Co z tego wyszło? Nic. Dziś mamy powtórkę z rozrywki. Szymon Hołownia ze swoim aktorskim przygotowaniem, jako erudyta medialny, który wszystko powie, ma za zadanie zbudować coś na gruzach Platformy Obywatelskiej - uważa lider Federacji RP Marek Jakubiak. 
Zobacz więcej na temat:  Marek Jakubiak Paweł Kukiz Sejm polityka Szymon Hołownia POLSKA

"To podżeganie do zabójstwa". Marta Lempart szczuje na Jarosława Kaczyńskiego

- Macie odmawiać wykonania rozkazu tego gnoja Kaczyńskiego. Znajdzie się jeden odważny, co ma broń? - krzyczała wczoraj do policjantów walcząca o "wolną aborcję" liderka Strajku Kobiet, znana z wulgarnych wystąpień Marta Lempart. - To podżeganie do zabójstwa - ocenił Marek Jakubiak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA strajk kobiet Marta Lempart Jarosław Kaczyński Marek Jakubiak Warszawa przestępczość

"Liderzy stchórzyli". Marek Jakubiak o braku poparcia Konfederacji dla Andrzeja Dudy

- Rada liderów Konfederacji zrobiła unik, a należało zachować się jak trzeba. Stąd moje ostre słowa do rady liderów, że w pewnym momencie stchórzyli. Chcemy dumnej, wielkiej Polski. Wydaje się, że w tym zakresie mamy wspólny język z Andrzejem Dudą - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Jakubiak z Federacji dla Rzeczypospolitej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Marek Jakubiak Adrian Klarenbach Konfederacja wybory prezydenckie 2020

NASZ WYWIAD Marek Jakubiak: Rafał Trzaskowski jest drugim Ryszardem Petru

- Przypuszczam, że Rafał Trzaskowski, gdyby został prezydentem Polski i na przykład otrzymał jakieś lukratywne stanowisko w Unii Europejskiej, to mógłby zachować się identycznie, jak zachował się w przypadku Warszawy - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Marek Jakubiak, który po raz drugi będzie rywalizował z Rafałem Trzaskowskim o prezydenturę, tym razem w całej Polsce. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski Marek Jakubiak wybory prezydenckie 2020 polityka NASZ WYWIAD

SONDAŻ Wybory prezydenckie 2020. Sondaż: coraz większe poparcie dla Andrzeja Dudy

Na 65 proc. poparcia może liczyć urzędujący prezydent Andrzej Duda - wynika z najnowszego sondażu pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl. Z badania wynika też, że coraz więcej osób chce głosować na Krzysztofa Bosaka, który uplasował się na trzecim miejscu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020 Małgorzata Kidawa-Błońska Szymon Hołownia Krzysztof Bosak Władysław Kosiniak-Kamysz Robert Biedroń Marek Jakubiak sondaż sondaże

Kidawa-Błońska zawiesza kampanię. Szef sztabu Biedronia: to polityczna emerytura

- Wycofanie się z aktywności jako kandydatka i skupienie na mandacie poselskim to jest jak polityczna emerytura, symboliczny zjazd do Sulejówka - ocenił decyzję Małgorzaty Kidawy-Błońskiej Tomasz Trela, szef sztabu kandydata Lewicy na prezydenta Roberta Biedronia. Do pomysłu odnieśli się też inni kandydaci.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka kampania wyborcza wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce Małgorzata Kidawa-Błońska Robert Biedroń Szymon Hołownia Marek Jakubiak Krzysztof Bosak Władysław Kosiniak-Kamysz