Polskie Radio
Section05
Marek Jakubiak

Protesty rolników. "KE zamknęła się w swojej bańce"

– KE zamknęła się w swojej bańce i efekt jest taki, że większość państw UE zgłasza żądania likwidacji Zielonego Ładu, ponieważ jest to nietrafione, przeskalowane – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Marek Jakubiak z Kukiz’15. Gośćmi audycji byli również: Małgorzata Paprocka z Kancelarii Prezydenta, Anna Maria Żukowska z Lewicy, Andrzej Halicki z Koalicji Obywatelskiej, Krzysztof Paszyk z Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Przemysław Wipler z Konfederacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Małgorzata Paprocka Anna Maria Żukowska Andrzej Halicki Marek Jakubiak Krzysztof Paszyk Przemysław Wipler rolnictwo rolnicy Komisja Europejska Unia Europejska Trójka

"W Rosji putinowskiej niewiele się zmienia". Politycy o śmierci Aleksieja Nawalnego

Wiceminister sprawiedliwości poseł KO Arkadiusz Myrcha podkreślił, że Aleksiej Nawalny jest ofiarą reżimu Władimira Putina. Gośćmi Beaty Michniewicz byli również: Anna Maria Żukowska z Lewicy, Marek Jakubiak z Kukiz’15, senator niezależny Krzysztof Kwiatkowski, Grzegorz Płaczek z Konfederacji oraz Błażej Poboży z Kancelarii Prezydenta. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Aleksiej Nawalny więźniowie polityczni śmierć Anna Maria Żukowska Marek Jakubiak Krzysztof Kwiatkowski Arkadiusz Myrcha Błażej Poboży Trójka

Politycy o sprawie Pegasusa. Kowal: przez takie rzeczy przewracały się rządy i upadały prezydentury

- Komisja śledcza ds. Pegasua powinna wyjaśnić, za co system został kupiony, na jakiej podstawie prawnej, a także kto decydował o tym, że podsłuchuje się konkurentów - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia poseł KO Paweł Kowal. - Oni podsłuchiwali po to, żeby zdobyć haki na konkurentów politycznych prowadzących kampanię wyborczą. Przez takie rzeczy przewracały się rządy i upadały prezydentury - dodał. Sprawę komisji śledczej komentowali też Krzysztof Bosak, Marek Jakubiak, Maciej Konieczny, Łukasz Rzepecki i Marek Sawicki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka polityka Beata Michniewicz komisja śledcza podsłuchy pegasus infografika Krzysztof Bosak Marek Jakubiak Maciej Konieczny Paweł Kowal Marek Sawicki Łukasz Rzepecki

PR24 "Jak Tusk zacznie działać, to rząd się rozpadnie". Jakubiak o gabinecie PO, Lewicy i Trzeciej Drogi

- Święcie wierzę w to, że PSL nie da sobie wyrwać lasów, swojej ziemi i swojego wpływu na Polskę i myślę, że też u Hołowni jest sporo ludzi, którzy absolutnie ręki nie podniosą za ratyfikacją czegoś podobnego - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak, pytany o rządy gabinetu Platformy Obywatelskiej, Lewicy i Trzeciej Drogi. - Obawiam się, że jak zacznie działać, to ten rząd się rozpadnie - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Kukiz'15 Marek Jakubiak Platforma Obywatelska

Opozycja chce przejąć media publiczne. "Będziemy mieli do czynienia z likwidacją wolności słowa"

Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta powiedział w "Śniadaniu w Trójce" na antenie Programu 3 Polskiego Radia, że prezydent Andrzej Duda do propozycji zmian w mediach publicznych będzie odnosił się, kiedy będą miały formę ustawy. Marek Suski (PiS) z kolei obawia się, że "będziemy mieli do czynienia z likwidacją wolności słowa".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Marek Jakubiak Marek Suski Paweł Sałek Marek Sawicki media publiczne TVP TVPinfo media dziennikarstwo dziennikarze Polskie Radio

"Oszwabiliście społeczeństwo polskie". Jakubiak obiecuje nadzór nad realizacją "100 konkretów" PO

- Osobiście założę zespół parlamentarny do spraw nadzoru wykonania 100 konkretów PO na 100 dni rządzenia, następnie złożę społeczeństwu raport o stanie realizacji tych obietnic wyborczych - zadeklarował w sobotę w Programie Trzecim Polskiego Radia sekretarz partii Kukiz'15 Marek Jakubiak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Jakubiak polityka Platforma Obywatelska wybory w Polsce

Kto premierem po wyborach? Minister w KPRP: prezydent zna swoje obowiązki

- Prezydent Andrzej Duda chce przy okazji spotkań z szefami komitetów wyborczych poruszyć nie tylko kwestie związane z wyborami i formowaniem rządu, ale również sprawy kluczowe dla Polski, zarówno na arenie międzynarodowej, jak i w polityce krajowej - powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia minister w KPRP Małgorzata Paprocka. O powyborczych scenariuszach dla Polski dyskutowali w "Śniadaniu w Trójce" także Marek Jakubiak (Kukiz'15), Marcin Kulasek (Nowa Lewica), Marek Sawicki (PSL), Grzegorz Schetyna (KO), Jarosław Sellin (PiS). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz Małgorzata Paprocka Marek Jakubiak Marcin Kulasek Marek Sawicki Grzegorz Schetyna Jarosław Sellin infografika

"Nie dajcie sobie wmówić, że jesteśmy złym narodem". Apel Jakubiaka w związku z filmem Holland

Polacy zaczęli budować sobie dobrą markę, ale trzeba teraz obrzucić ich łajnem, zrównać do jakichś prymitywów; trzeba pokazać, że jesteśmy złym narodem i paskudnym - mówił na antenie TVP Info Marek Jakubiak, kandydat do Sejmu z partii Kukiz’15. Odniósł się on w ten sposób do stworzonego przez Agnieszkę Holland obrazu polskich funkcjonariuszy w filmie "Zielona granica".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kukiz'15 Marek Jakubiak polityka Agnieszka Holland FILM

NASZ WYWIAD Marek Jakubiak: PO podzieli los AWS

- Platforma Obywatelska podzieli los AWS-u. Na gruzach tamtej partii powstała PO trzech tenorów z obywatelskim, wolnościowym i gospodarczym programem. Co z tego wyszło? Nic. Dziś mamy powtórkę z rozrywki. Szymon Hołownia ze swoim aktorskim przygotowaniem, jako erudyta medialny, który wszystko powie, ma za zadanie zbudować coś na gruzach Platformy Obywatelskiej - uważa lider Federacji RP Marek Jakubiak. 
Zobacz więcej na temat:  Marek Jakubiak Paweł Kukiz Sejm polityka Szymon Hołownia POLSKA

"To podżeganie do zabójstwa". Marta Lempart szczuje na Jarosława Kaczyńskiego

- Macie odmawiać wykonania rozkazu tego gnoja Kaczyńskiego. Znajdzie się jeden odważny, co ma broń? - krzyczała wczoraj do policjantów walcząca o "wolną aborcję" liderka Strajku Kobiet, znana z wulgarnych wystąpień Marta Lempart. - To podżeganie do zabójstwa - ocenił Marek Jakubiak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA strajk kobiet Marta Lempart Jarosław Kaczyński Marek Jakubiak Warszawa przestępczość