Polskie Radio
Section05
Krzysztof Jurgiel

transmisja Sejm: wniosek ws. ministra rolnictwa wycofany

Sejm nie zajmie się wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. Izba poparła wycofanie wniosku o wotum zgłoszone przez lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza Za wycofaniem wniosku ws. wotum nieufności było 363 posłów, przeciw było 2 posłów, a od głosu wstrzymało się 61 posłów. Posiedzenie Sejmu relacjonowaliśmy w Polskim Radiu 24. 
Zobacz więcej na temat:  Sejm Krzysztof Jurgiel Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi PSL Krzysztof Mieszkowski

Wotum nieufności wobec Jurgiela. "Zarzuty bezpodstawne"

– Opozycja nie ma zbyt wiele argumentów do tego, by zgłaszać taką inicjatywę (…). Jednak cała ta sytuacja to dla nas możliwość poinformowania społeczeństwa, czego dokonaliśmy – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Krzysztof Jurgiel. Dziś Sejm będzie debatował nad wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Jurgiel Sejm Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi PiS PSL rolnictwo Władysław Kosiniak-Kamysz POLSKA

Krzysztof Jurgiel: opozycja podaje kłamliwe informacje

Sejm nie zajmie się w środę wnioskiem Polskiego Stronnictwa Ludowego o odwołanie ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. Wcześniej sejmowa komisja rolnictwa negatywnie zaopiniowała wniosek. – Debata wykazała, że opozycja nie mnie nic do zarzucenia. Podawane są kłamliwe informacje – mówił w Polskim Radiu 24 minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Jurgiel Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wieś rolnictwo POLSKA

Sejm nie zajmie się dziś wnioskiem o odwołanie Jurgiela

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński poinformował, że podjął decyzję o skreśleniu z porządku obrad wniosku o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. Dodał, że debata w tej sprawie odbędzie na następnym posiedzeniu. Według wcześniejszych planów Sejm miał się zając wnioskiem w środę po popołudniu. 
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Jurgiel Sejm polityka POLSKA Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

"Minister Jurgiel może być spokojny o swoją przyszłość"

Sejmowa Komisja Rolnictwa negatywnie zaopiniowała wniosek Polskiego Stronnictwa Ludowego o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. Sejmowa debata w tej sprawie obędzie się jeszcze w środę. W Polskim Radiu 24 komentarz Adriana Stankowskiego z Gazety Polskiej Codziennie i Telewizji Republika.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Jurgiel Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi PSL PiS Sejm Adrian Stankowski Platforma Obywatelska