X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
afrykański pomór świń

Minister rolnictwa: specustawa pomoże zwalczać afrykański pomór świń

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski powiedział w radiowej Trójce, że projekt ustawy o zwalczaniu wirusa ASF (afrykańskiego pomoru świń) reguluje m.in. zapisy dotyczące polowań. W czwartek odbyło się pierwsze czytanie projektu, który zakłada między innymi odstrzał sanitarny dzikich zwierząt przez policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy oraz zakaz blokowania polowań przez ich przeciwników.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Magdalena Uchaniuk-Gadowska Jan Krzysztof Ardanowski ASF dzik afrykański pomór świń

Walka z ASF. PiS apeluje do marszałka Senatu o pilne zajęcie się projektem ustawy

Szef sejmowej komisji rolnictwa, poseł PiS Robert Telus oraz wiceszefowie tej komisji: Ryszard Bartosik i Kazimierz Gwiazdowski zaapelowali do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego o to, by szybko skierował do prac projekt ustawy dotyczący zwalczania afrykańskiego pomoru świń. Parlamentarzyści przekonują, że w przypadku walki z tą chorobą trzeba działać szybko.
Zobacz więcej na temat:  afrykański pomór świń Sejm Senat

ASF rozprzestrzenia się na zachód. Jak "obronić" Lubuskie i Wielkopolskę?

Afrykański pomór świń przesuwa się coraz bardziej na zachód Polski. Przenoszą go dziki i ludzie, najprawdopodobniej w żywności. Zdaniem Krajowego Związku Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej, nie ma rzeczywistej depopulacji dzików, tylko ich monitorowanie. To wzbudza obawy producentów trzody chlewnej w Wielkopolsce i na Kujawach - w regionach, w których są duże profesjonalne hodowle.
Zobacz więcej na temat:  afrykański pomór świń