Polskie Radio
Section05
getin noble bank

Ekspert prawa bankowego: wszelkie sprawy związane z upadłością Getin Noble Banku mogą trwać od 3 do 8 lat

- Byli klienci Getin Noble Banku, którzy zawierali z nim umowy frankowe na kredyt mieszkaniowy muszą do 19 sierpnia zgłosić swoją wierzytelność do Krajowego Rejestru Zadłużonych - powiedział  mec. Marcin Szołajski, radca prawny z kancelarii Szołajski Legal Group w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA banki upadłość upadłość przedsiębiorstwa getin noble bank

Przymusowa restrukturyzacja Getin Noble Banku. Dla klientów nic się nie zmienia

Bankowy Fundusz Gwarancyjny rozpoczął przymusową restrukturyzację Getin Noble Banku; jego działalność zostanie przeniesiona do wspólnego banku BFG i Systemu Ochrony Banków Komercyjnych, utworzonego przez osiem banków komercyjnych. Transakcja zapewni bezpieczeństwo depozytów i ciągłości obsługi klientów - poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse osobiste banki bankowy fundusz gwarancyjny KNF getin noble bank

Afera GetBack. Prokuratura: sąd obalił wszystkie zarzuty obrońców Leszka Cz.

Stołeczny sąd okręgowy nie uwzględnił zażalenia adwokatów Leszka Cz. - Romana Giertycha i Jacka Duboisa - na zastosowanie przez prokuratora zabezpieczenia majątkowego na mieniu podejrzanego w wysokości ponad 60 milionów złotych - przekazał Dawid Hieropolitański z Prokuratury Regionalnej w Warszawie. Przekazał również, że sąd obalił zarzuty obrońców biznesmena i przychylił się do argumentów prokuratora.
Zobacz więcej na temat:  getin noble bank POLSKA prokuratura sądownictwo

Ułatwienia dla Ukraińców w polskich bankach: mniej formalności przy zakładaniu kont, przy przelewach, zakładaniu rachunków

Polskie banki przygotowały specjalne rozwiązania dla obywateli Ukrainy, mające ułatwić im funkcjonowanie w naszym kraju. Dla uchodźców z Ukrainy polskie banki wprowadzają ułatwienia dotyczące m.in. otwierania rachunków i kont oraz przelewów realizowanych z Polski na Ukrainę.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA banki finanse Pekao PKO BP getin noble bank bankomaty

Afera wokół KNF. Roman Giertych: nowe taśmy trafią do prokuratury

Mecenas Roman Giertych zapowiedział, że w poniedziałek złoży w prokuraturze nagranie rozmowy Leszka Czarneckiego z ówczesnym szefem Komisji Nadzoru Finansów Markiem Chrzanowskim i innymi przedstawicielami KNF, które zostało zarejestrowane w lipcu br. Według Giertycha, pełnomocnika Leszka Czarneckiego, jednym z najważniejszych świadków, "którzy muszą być przesłuchani przez prokuraturę w Katowicach, będzie Andrzej Duda - prezydent RP".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KNF Leszek Czarnecki Roman Giertych banki getin noble bank