X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Sylwester Latkowski

S. Latkowski: ta agencja gejowska zatrudniała nieletnich

- Jakiś czas temu w tygodniku "Wprost" ukazał się tekst "Burdel Warszawa" o agencji gejowskiej. Natrafiliśmy tam na wątek, że agencja nie zatrudniała tylko pełnoletnich chłopców. Kiedyś w czasie zatrzymania policyjnego okazało się, że tak samo nieletnich. Wiemy, że z tej agencji korzystają celebryci, znani dziennikarze, biznesmeni - mówił w Polskim Radiu 24 Sylwester Latkowski, dziennikarz i reżyser, autor dokumentu "Pedofile".
Zobacz więcej na temat:  pedofilia Sylwester Latkowski POLSKA

Latkowski o "Pedofilach": ta sprawa była po prostu skręcana

- Wchodząc w tę sprawę, zauważyłem, że jest ona po prostu skręcana. Dowiedziałem się, że nie wiadomo co w tej sprawie robi oddział stołeczny CBŚ. O tym, że funkcjonariusze CBŚ coś robią, policjanci prowadzący śledztwo dowiedzieli się ode mnie - mówił w Polskim Radiu 24 Sylwester Latkowski, dziennikarz i reżyser, autor filmu "Pedofile". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sylwester Latkowski pedofilia Tomasz Sekielski Kościół

W Gruncie Rzeczy. Kto stoi za aferą GetBack?

- Śledztwo w sprawie GetBack jest prowadzone efektywniej niż w przypadku Amber Gold, ale prokuratorzy wybierają najgorszą formę udowadniania winy. Zamiast szukania dowodów materialnych, "idą" w świadka koronnego - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Sylwester Latkowski. Dziennikarz śledczy odnosił się do propozycji, jaką miał dostać od prokuratorów Konrad K., były prezes GetBack.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sylwester Latkowski prokuratura finanse banki świadek koronny

"Paweł Adamowicz wcale nie zaskoczył członków PO”

- Paweł Adamowicz ma swój układ. To są stanowiska nie tylko w urzędzie, ale w spółkach, gdzie miasto ma swoje udziały. To potężna grupa ludzi i rodzin, która jest tam tylko dlatego, że prezydentem jest Adamowicz – powiedział w Polskim Radiu 24 dziennikarz Sylwester Latkowski, autor książki „Układ Trójmiejski”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Gdańsk Sylwester Latkowski Paweł Adamowicz Platforma Obywatelska wybory samorządowe

Sylwester Latkowski o "układzie trójmiejskim"

Dziennikarz śledczy Sylwester Latkowski ujawnia kulisy trójmiejskiego świata przestępczego. Pokazuje, że w wielu głośnych sprawach przewijają się te same osoby i pozwala zrozumieć, dlaczego układ jest na tyle silny, że wciąż niezmiennie trwa. O "układzie trójmiejskim" mówił w audycji Kulisy Spraw dziennikarz śledczy Sylwester Latkowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sylwester Latkowski Trójmiasto przestępczość dziennikarze Michał Majewski policja

24 Pytania: Witold Zembaczyński, poseł Nowoczesnej

- Marin P. jest prawdopodobnie najbardziej inteligentnym tzw. słupem, jaki został wykorzystany przez jakieś siły zewnętrzne do tego, by firmować przedsięwzięcie o charakterze finansowym mające na celu wyciągnięcie z tego ogromnych korzyści. Ale trzeba to udowodnić. To również zadanie dla prokuratury i sądu karnego – powiedział w audycji 24 Pytania poseł Nowoczesnej, członek sejmowej komisji ds. Amber Gold Witold Zembaczyński. 
Zobacz więcej na temat:  Nowoczesna Amber Gold komisja śledcza Witold Zembaczyński Sylwester Latkowski Michał Majewski

Dziennikarze przed komisją śledczą Amber Gold. Komentarz

Komisja śledcza ds. Amber Gold przesłuchała dwóch byłych dziennikarzy tygodnika "Wprost" Michała Majewskiego i byłego redaktora naczelnego Sylwestra Latkowskiego, który stwierdził, że w sprawie gdańskiej piramidy finansowej istniał parasol ochronny. Z kolei Majewski powiedział, że Marcin P. był wynajętym człowiekiem, który pełnił rolę tzw. słupa. O przesłuchaniach mówił w audycji Północ-Południe Krzysztof Losz ("Nasz Dziennik").
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold Sylwester Latkowski Michał Majewski

"Przesłuchanie Latkowskiego to było one man show"

W środę przed komisją śledczą ds. Amber Gold zeznawali dziennikarze śledczy Sylwester Latkowski i Michał Majewski, którzy pisali o Amber Gold. Sylwester Latkowski powiedział, że w jego ocenie na Pomorzu istnieje "układ trójmiejski" gangsterów i polityków. Z kolei według Michała Majewskiego Marcin i Katarzyna P. byli figurantami. O zeznaniach dziennikarzy mówili w audycji Debata Dnia Jacek Nizinkiewicz (Rzeczpospolita) i Anna Sarzyńska (portal wPolityce.pl).
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold komisja śledcza Sylwester Latkowski Michał Majewski

"Michał Tusk znalazł się etycznie w trudnej sytuacji"

Michał Tusk znalazł się etycznie w bardzo trudnej sytuacji, będąc jeszcze dziennikarzem, doradzał Marcinowi P. w kwestiach lotniczych, proponował korzystne rozwiązania - mówił b. dziennikarz tygodnika "Wprost" Michał Majewski w środę przed komisją śledczą ds. Amber Gold. Wcześniej komisja przesłuchała byłego redaktora naczelnego pisma - Sylwestra Latkowskiego. Polskie Radio 24 transmitowało jego przesłuchanie.
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold komisja śledcza Michał Majewski Sejm przestępczość Sylwester Latkowski Michał Tusk

Afera Amber Gold. Są nowe zawiadomienia do prokuratury

Sejmowa Komisja Śledcza ds. Amber Gold złoży sześć wniosków do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Dotyczą osób związanych z wątkiem lotniczym afery Amber Gold: byłych prezesów Urzędu Lotnictwa Cywilnego Grzegorza Kruszyńskiego i Tomasza Kądziołki, byłej dyrektor Departamentu Rynku Transportu Lotniczego w ULC Sylwii Ciszewskiej, byłego wiceprezesa ULC Zbigniewa Mączki, prokuratora Wojciecha Łuniewskiego, czy byłego właściciela i prezesa linii lotniczej Jet Air Krzysztofa Wicherka.
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold komisja śledcza Sejm przestępczość Michał Tusk Witold Zembaczyński Sylwester Latkowski Michał Majewski Małgorzata Wassermann

Konsekwencje afery podsłuchowej

14 czerwca 2014 roku na stronie internetowej tygodnika Wprost ukazały się stenogramy nagrań z rozmów ówczesnego szefa Narodowe Banku Polskiego Marka Belki oraz ówczesnego ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza. W dyskusji brał też udział Sławomir Cytrycki. Tematem rozmowy było finansowanie deficytu budżetowego przez NBP i odwołanie ówczesnego ministra finansów Jacka Rostowskiego. O konsekwencjach afery mówił w audycji Kulisy Spraw Sylwester Latkowski, dziennikarz śledczy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sylwester Latkowski afera podsłuchowa ABW prokuratura